Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak manapság az...

Miért vállalnak manapság az emberek fiatalon, 0 anyagi háttér mellé gyereket?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem ez a kérdés, mert egyre több olyat látok ahol a lány például még 1 napot sem dolgozott, szülőknél vagy albérletben laknak, de jön a gyerek és ráadásul tervezetten
2020. ápr. 27. 23:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez így szép és jó amíg esetleg szét nem mentek és fiatalon leszel egyedülálló anyuka is, na akkor majd mehetsz dolgozni😁
2020. ápr. 28. 08:29
 12/20 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor valaki gyereket vállal de mellette vagy utána vannak tervei azzal nincs is baj, de van ugye aki úgy gondolja neki soha nem is kell dolgozni mert a másik eltartja, meg nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy akik 20on évesen gyereket vállalnak 30 évesen már nincsenek együtt
2020. ápr. 28. 08:32
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

#10 hatalmas büszkeség eltartottnak lenni tényleg.

Azért visszább vehetnél a stílusból. Ez csak egy kérdés volt. A saját belső frusztrációdat bizonyítja a vergődésed.

2020. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Mi szigorúan véve a szüleim házába vállaltuk, de nem a gyerekszobába. Van egy másfél szobás, teljesen különálló lakrész, külön bejárattal, konyhával, fürdővel, szóval kb mintha egy társasházban lennénk szomszédok. Itt ingyen (rezsiért) lakhattunk, közben természetesen dolgoztunk és gyűjthettünk, önálló életet élve, tehát magunkra főztünk, mostunk, vásároltunk stb, nem kötöttük össze a háztartást a szülőkkel.

27 voltam, a férjem (kis híján) 26, mikor az első gyerek született oda. Még a második baba is ide érkezett, de akkor már ment a házkeresés. A gyerekek mellől én vállalkozó lettem, a férjemnek 10 éve betonbiztos a munkahelye. Kifejezetten jól élünk. Ó és nem, nem anyám neveli a gyerekeket, amíg dolgozom, már csak azért sem, mert 54 éves, aktív dolgozó. Általában a fél éjszakát dolgozom át, nappal velük vagyok. Nemrég költöztünk a saját házunkba, amit előtte szépen felújítottunk. A kicsi 1 éves múlt. 31/32 évesek vagyunk, és mindenünk megvan. Persze ehhez nagyon kellett a szülők házában lakás, mert ha albiban csináltuk volna ugyanezt, pár évvel visszább lennénk azért. De kb 35 éves korunkra akkor is ment volna. Ja, és nem csokra meg babaváróra ment ki, nekünk 3. gyerek nem lesz, a babaváróról le is csúsztunk. Csokot kaptunk a használt házra, 1,4 milliót, ami a két meglevő gyerekre járt (ez így ingyenpénz volt, hülyék lettünk volna nem kérni). A hitelünk sima piaci lakáshitel.

Szóval én is azt gondolom, amit az egyik előttem szóló, hogy ha az ember nem tehetetlen, vannak reális célok, terv a megvalósításra, akkor nincs azzal semmi gond, ha nem a készbe születik a gyerek, hanem mellőle fejlődtök tovább. Egy (kettő) gyerek nem egy bilincs, hogy akkor innentől kezdve van, amid van, és egy centit sem haladhatsz előre. Tudom, sokan ezt mondják, de ez egy nagyon hülye felfogás, és rengeteg ellenpélda van. Aki gyerek mellett nem képes fejlődni, az szerintem magától se tudna.

2020. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Én és a párom 26 évesek vagyunk, mindketten dolgozunk, és ebben az évben fog születni az első babánk. Van megtakarításunk, de ‘éltünk’. Elmentünk nyaralni, egy évben többször kirándulni, és a boltban se nézzük annyira, hogy mi mennyibe kerül. Jól fizető állásaink vannak, van félretett pénzünk és albérletben élünk. Mi nem kötöttük saját lakáshoz a gyerekvállalást, nincs problèmánk azzal, hogy albérletben vagyunk és nem is érezzük létszükségnek a saját ingatlan meglétét. Itt ahol élünk az egekben vannak az ingatlanárak, a 1,5 szobás panel is közel 20 millió forint. Persze, költözhetnénk környékbeli településre, de kettőnk munkahelyre való bejutása 2 autóval (mert közel nem egy időben kezdünk és végzünk) majdnem viszi is azt a pénzt amit az albérletre költünk. Plusz persze az utazási idő. Válthatnék munkahelyet, kereshetnèk valamit a faluban, de nem azért tanultam és hajtottam, hogy elhelyezkedjek egy kisboltban vagy a helyi kocsmában (természetesen nincs problémám azokkal akik ilyen helyen dolgoznak, de én nem szeretnék). És akkor eljött az a pont amikor mindketten úgy éreztük, hogy gyereket szeretnénk és belevágtunk, mert nekünk megfelel az albérlet, tudjuk biztosítani a gyerekünk jólétét, és ha 40 évesen vállalnánk gyereket akkor is bármi történhetne, elválhatnánk, valamelyikünk meghalhatna, egyedül maradhatunk, de így hogy akkor már lesz egy kamasz gyerekünk és még mindig fiatalok vagyunk szerintünk elég király dolog 🙂 És lehet addigra házunk is lesz. Vagy nem. Mi így vagyunk boldogok. 🙂
2020. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező én vagyok a példa rá, hogy igen is együtt vagyunk. 20 évesen szültem 30 vagyok. Semmi problémánk nincs. Nem tudom honnan veszed ezt. Más az amikor három hónap után lesz terhea valaki. Persze, hogy szétmennek ha úgy van.
2020. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
18 éves korom óta vagyok a férjemmel, 24-30 éves koromig 4 gyermeket szültem. 34 vagyok, imádom a férjem és soha egy percre sem bántam meg a gyermekeimet. Ennyit az általánosításodról...
2020. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%
Aztán majd jön a kapuzárási pánik, meg a 20 éves barátnő és meg lehet nézni anyukát, akinek marad a 3-4 gyerek, és a gyerektartás.
2020. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 pyetro válasza:

Ahány élet annyi ok, társadalmilag az az elfogadott, hogy legyen párod, gyereked, legyen jó lakásod, jó kocsid, jó munkád és te vagy a "Jani"


Kinek mi az élethelyzete, valaki fiatalon szeretne családot, sokaknak nincsenek meg az anyagi lehetőségeik ennek ellenére belefognak, mert látják a reklámokat, hirdetéseket. Mások úgy vannak vele, hogy szeretnének lakást, házat és azt gondolják így könnyebb pénzhez jutni. Ismerek olyat is aki már 27 évesen összehozott hármat és kijelentette, hogy ő már dolgozni se fog és bagózással, kávézással, dumálással tölti a napjait míg a férje dolgozik.


Személyesen úgy vagyok vele, hogy jelenleg lakásra gyűjtök, de a jelen bizonytalan helyzetből adódóan a megtakarításaim valutára váltottam még februárban (milyen jól tettem). Jelenleg egyedülálló vagyok és próbálom magam minél jobban bedolgozni a szakmába, tanulni, előrébb jutni, minél nagyobb jövedelemre szert tenni, bízom benne, hogy a munkahelyem túléli a válságot és megmarad mint stabil dolog az életemben, ha nem valószínűleg külföldön folytatom. Egyenlőre állandó párkapcsolatra nem vágyom, de 30-as éveimben szeretnék családot alapítani, 1-2 gyereket, meglátom mi sikerül belőle. Annyira nem stresszelek rajta, hogy mikor lesz család, mikor lesz gyerek, felesleges ráfeszülni.


Környezetemben, ismeretségi körömben sokan házasodtak 20-as éveik elején, majd sorra láttam a bejegyzéseket, rengetegen 4-5 év és az első gyerek után szakítottak, majdnem minden harmadik pár.


28/F

2020. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mert mindenhol azt nyomatják, hogy szüjjjémán!

A bérek alacsonyak, félre rakni nem tudnak. Aki házat akar venni az a csokra hajt.

Esetleg azért is, mert a szüleik felnevelik nekik a kölyküket. A szülők nyakára fialnak.

2020. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!