Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez a gyerekvá...

Nem igazságtalan ez a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt hogy a nőknek érdemes egészségügyi okok jól 35 de inkább 30 éves koruk alatt szülni.


És azt veszem észre hogy a férfiak többsége ebben a korban viszolyog a gyerekvállalástól... vannak akik 40 éves koruk körül is.


Most mit lehet tenni? Várni amíg a férfi is úgy érzi gyerekeket akar? A nő meg fut ki az időből, hogy egészséges gyereke legyen? Vagy akkor szakítson a férfival és keressen valakit , akit ugyanannyira szeret és valamilyen csoda folytán gyereket akar?


2020. ápr. 28. 15:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* okokból
2020. ápr. 28. 15:47
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok normális férfi van,biztos találsz egyet. Ne várj senkire,hidd el,nem éri meg. Ezt tapasztalatból mondom.
2020. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

De, igazságtalan.


Nálam a gyerekvállalás kb 22 éves koromtól előbbre helyeződött, mint a szerelem, vagy az, hogy kiéljem magam... így végül egy 35 éves férfival jöttem össze, már 4 éve vagyunk együtt, most várjuk az első babánkat (25 éves vagyok). 21 éves koromig bulizgattam, éltem, aztán valami történt 22 éves kor körül (magam sem tudom megmagyarázni mi), és mást se láttam magam előtt, csak azt, hogy anya legyek.

2020. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

A családcentrikus, gyerekeiért élő férjem szerint azért igazságtalan, mert csak én lehetek várandós és csak én szülhetek. Annyiszor mondta, mennyire irigykedik, hogy csak én érzem belülről a mozgást, csak én élhetem át a születés csodáját. És tünetmentes álomterhességekkel a hátam mögött én is sajnálom picit, mert tényleg egy csoda az egész. Olyan szívesen cserélnék vele egy napra, hogy átélhesse, amit én. 😊


Egyébként nekem csupa családcentrikus fiatal férfi ismerősöm van, azerintem csak rossz helyen keresgélsz.

2020. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

“Értem ezalatt hogy a nőknek érdemes egészségügyi okok jól 35 de inkább 30 éves koruk alatt szülni.”


Erre linkelj már kérlek legalább 1 darab tudományosan igazolt tanulmányt az elmúlt 10 évből!

2020. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Sok nő se akar 20-on évesen még gyereket. Szerintem ez csak a leendő szülökre tartozik, ha ugyanaz az elképzelésük, akkor szerintem tök mindegy, hogy 25 vagy 35 évesen vállalnak gyereket.

És én nem kezdenék komoly párkapcsolatot olyan emberrel, akinek teljesen más az elképzelése ilyen dolgokról és akkor alapból nincsen ilyen probléma.

Ezen kívül az, hogy a nők ilyen késön vállalnak csak gyereket, az a társadalom hibája is, mivel sokan 25-30 éves korukig tanulnak, utána mire lesz egy biztos anyagi háttér, meg mire megfogan és megszületik a gyerek, addigra a legtöbb nő már a 30-on túl van.

A másik probléma meg szerintem az, hogy nagyon sokak szerint saját autó, ház spórolt milliók kellenek gyerekvállaláshoz, amivel én nem értek egyet. Természetesen drága egy gyerek de albérletben, kocsi nélkül stb. is lehet nekik jó életet biztosítani. Meg nem kell egy 300 m2-es ház se ahhoz, hogy gyereket vállalj

2020. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezért gondolnám igazságtalanságnak a gyerekvállalást. Amúgy számtalan párnak van gyereke, ahol bőven 40 év alatti a férfi. Most az, hogy te komolytalan pasikba futottál be, az egy dolog. Én 23 voltam, a férjem 27, mikor közös döntés alapján gyereket vállaltunk. Mindennek már 10 éve és köszönjük, jól megvagyunk. :)

És számtalan család van a közelünkben, a környékünkön és mind-mind 40 év alatt vállaltak babát a férfiak is. Inkább a 30-as koruk elején, vagy 20-as éveik végefelé. Úgyhogy én abszolút nem ezt tapasztalom, amit te írsz.

De egyébként olyan párt kell találni, akivel közösek a célok és az elképzelések. Tehát a gyerekvállalás terén is. Ha ez nincs meg, akkor igen, nem ő a te számodra a megfelelő partner.

2020. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok 30 alatti családcentrikus pasit ismerek nem tudom te hol ismerkedsz de biztos rossz helyen :) a férjemet 26 évesen ismertem meg, ő is annyi idős mint én. Mindketten egész életünkben álmodoztunk a szülői szerepről.
2020. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Én keveset ismerek, egyetemi szaktársak úgy menekültek és olyan véleményen voltak, hogy hű(bme).


Igazságtalan szerintem is, de sok dolog meg másik oldalról az.


Válogatni kell és egy viszonylag jó arányt összehozni.

2020. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"És azt veszem észre hogy a férfiak többsége ebben a korban viszolyog a gyerekvállalástól... vannak akik 40 éves koruk körül is."

Azok többnyire utána is, rájuk nem kell várni...

Ez nem igazán korfüggő, én azt vettem észre.

(Akikről szó van, azoknak a többsége vagy az adott nőtől nem akar, mert nem akar vele megállapodni, vagy egyáltalán nem akar.)

2020. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!