Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák hogyan...

Kisgyerekes anyukák hogyan próbáltok jó nők maradni anyaként?

Figyelt kérdés
Otthon miben vagytok, sminkeltek stb?

2020. ápr. 29. 22:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%
A vaszonnak esetleg erteket ad ha festenek ra, viszont ez miert lenne igaz egy nore? Soha nem ertettem hogy mit var egy no attol hogy kifesti magat. Ettol nem lesz igenyesebb senki. Max. a primitiv tarsanak, plusz mehetnek a kepek a netre. Gondolom nektek ez eleg. ;)
2020. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

Ahh pont ma sminkeltem ki magam mert mentem a dokihoz, és a férjem megjegyezte, hogy minek festettem ki magam, én smink nélkül vagyok gyönyörű, sminkkel meg olyan mű.


Kicsit megsértődtem, de nem szokása hazudni, úgyhogy lehet a hétköznapokon hanyagolom ténylegesen.


Egyébként leggingsben vagyok, és ha tehetem akkor egy spagettipántos felsőben, de ha pl tél van akkor egy nagyobb fajta pulcsi a leggings felé. Utcán is a leggingset preferálom egyébként, mivel azt találom a legkényelmesebb viseletnek és egy csinos tunikával, vagy inggel még jól is mutat.

Szeretek parfümözni, bár a drága parfümömet nem használom itthon, viszont a párezer forintos Zarásat (ami egyébként nagyon jó illatú!) azt szoktam használni.

A hajam viszont kicsit túl bohém itthon, bevallom :D Mindig egy kis kontyban van ami folyton kiszabadul.


Majd az itthoni gönceim egy részét egyébként szeretném felfrissíteni, mert a karantén alatt lehasználtam őket.

2020. ápr. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem sminkelek, de szules elott se sminkeltem, csak kosztumos alkalmakra. Ha hajadonkent megfeleltem mindenkinek smink nelkul, akkor hadd ne most kezdjem el.

A hajam vekony szalu, gyenge, nem all jol kibontva, ezert osszefogva hordom. De ez is szules elott is igy volt. Rendszeresen vagva, festve van, nem toredezett es igenytelen, de nem a hajam a fo vonzerom, es ez sem most fog megvaltozni.

Az alakom nem valtozott semmit szules elotthoz kepest. A ruhaim se, en utalom a melegitot, meg az ilyen alaktalan buggyos ruhakat. Szamomra epp ez a kenyelmetlen, hogy csak log az emberen es minden szosz es hajszal raragad. Farmert hordok ha huvos van, nyaron meg szoknyat. Es nem kopott, regi darabok, divatosak, ujak. Nincs kulon otthoni ruham, nem latom ertelmet. Ha piszkos lesz, megy a szennyesbe, eloveszek masikat. Fehernemum sincs kulon szexi meg hetkoznapi. Csinos fehernemuim vannak, azokat hordom minden nap. Nem k..vas, de nem is nagymamas, szep himzett mintas, csipkes darabok. Semmivel sem kenyelmetlenebb, mint az egyszerubb darabok.

Parfumot regebben hasznaltam, de azota macskat tartunk, es igy rajuk is tekintettel vagyok, es kerulom az eros szagu kozmetikumokat. Igy most csak akkor hasznalom, ha tobb orara elmegyek otthonrol.

A hajmosas, rendszeres hajvagas, szukseg szerint hajfestes, szortelenites, arc es testapolo hasznalata alap. Az egeszseges etkezesre meg a gyerekek miatt is odafigyelek, es nyilvan nem fozok kulon.

Sportolni nem szoktam, nincs idom. Megis vekony vagyok, mindig is az voltam. Nem az en erdemem, jo genetika. A ferjem heti egyszer edzoterembe jar, megis neki van pocakja, pedig ugyanazt esszuk (legalabbis otthon).

2020. ápr. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
64%

Hát hölgyeim, vannak bajok...

1. ha neked otthon is sminkelned kell, ott valami nincs rendben...

2. miért mondja azt mindenki, hogy vagy sminkelsz, vagy két hétig nem mosol hajat és igénytelen vagy? tessék visszaolvasni, legalább hárman ezt írták...


én SOSEM sminkelek... egyetlen egy sminkcuccom sincsen... meg is őrülne a férjem ha meglátná hogy mi történt az arcommal 🤣 ha mész mondjuk valami eseményre akkor megértem, mert társadalmi nyomás, na de otthon, ahol nyugodtan lehetnél önmagad, ott is ki kell festeni, hogy a férjed sose lásson természetesen? én ezt nem értem...

ettől független ugyanúgy leggings+spagettipántos top van rajtam, jó az alakom, és hihetetlen, de kétnaponta mosok hajat! ez hogy lehet??? sőt, mivel szoptatok, így mindig össze van kötve a hajam, mert zavar engem is meg a babát is közben... és nem fogom két óránként ki meg összekötni...

ettől függetlenül sokszor megállok a tükörnél pózolni, mert szerintem jól nézek ki 😆 és a férjem is rendszeresen tudtomra adja, hogy tetszem neki, nem szavakkal... 😜

szóval, hölgyeim, ne tessék már itt végletekben gondolkodni! sokkal tovább marad szép az arcod, ha nem sminkelsz, és hidd el, aki azt írta, hogy itthon is tetszeni akar a férjének: a férjednek sokkal kevésbé számít a sminked, mint neked 😜 és aki nem sminkel, nem rögtön igénytelen... csak ezt akartam mondani.

lehet jönni lepontozni :D

2020. ápr. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy a lényeg az, hogy sminkben vagy mackóban vagyok-e otthon. Fontos hogy mindenki úgy tegyen ahogy ő maga jól érzi magát. Lehet bárki jó nő mackóban is, ha ő amúgy teljes harmóniában él önmagával az látszik. A legjobb barátnőm tipikusan ilyen, abszolút elégedett magával és olyan dolgokat képes otthonra felvenni, hogy én aki amúgy mackónadrágos típus vagyok, még én is elképedek. De ő azokban is izig vérig jó nő. Egyszerűen a lelkéből jön.


Én itthon mindigis mackónadrágos voltam, és csak most hogy szülés után bő másfél évvel is gondok vannak az alakommal, most először érzem magam rosszul mackóban, de most bármi másban is. Sminkelhetek ha akarok de attól sem érzem magam jobban, mert nem érzem jól magam a testemben és ezt nem lehet elfesteni. Ez bizony látszik az ember kisugárzásán, de ha amúgy meg van a testi lelki harmónia utána szerintem már csak az a lényeg hogy anyuka igenis vegye fel ami neki jó, legyen ez mackó vagy kis kosztüm. Tök mindegy.

2020. ápr. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
12%

Legging tunika vagy top,de csinos macinacim is van. Rendben a hajam és sminkelek,parfümözök stb. Körömlakk,szőrtelenítés is alap.


Én még 41 hetesen is leborotváltam a lábam meg intimtájékon,mondtam a férjemnek,hogy én képtelen lennék szőrösen szülni menni. "Mert te igényes vagy!" ezt mondta.

Szeretem szépen hazavárni. Miért mondja egy férfi hogy a munkahelyen bombanők vannak,otthon meg a lestrapált nej várja?

Es nem kell azzal jönni hogy mert akkor az a férfi olyan is. A nők is pont olyanok. Csorgatják a nyálukat Stathamre meg Jason Momoára. Én nem csorgatom rájuk a nyàlam és a férjem se fogja másra.

De ha nem lenne férjem.akkor is így tennèk

Nalam ez alap

2020. ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
A 10 es nagyon jót írt, mert azért érdekes, hogy " a hogyan tudtok jó nők maradni" ra valahogy a sport a mozgás nem játszik szerepet senkinél?? Csak a hajnosás szőrtelenítés smink stb... az egyik legfontosabb a test karbantartása. Ja igen, és ha valaki vékony genetikailag akkor is kell a testet mozgatni a sport nem "csak" a tulsúly miatt szükséges :)
2020. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
42%

Sehogy. Nincs párom, aki miatt "kellene". Meg is halnék +1 megfelelési kényszertől. Édesanyáméknak szerencsére jó vagyok így is.

Amúgy én sosem voltam jó nő, gyerek előtt sem. Mindig ronda voltam, pocsék adottságokkal. Pl. ahhoz, hogy a hajam kiengedve jól álljon, minden nap vasalni kellene, és nem pár percig, hanem alaposan. Zsíros tövű, száraz végű, ha nem is piszkálom különösebben, csak megfésülöm, azonnal csatak a teteje. Az arcom is csúnya, csak a profi smink segítene rajta, de ahhoz túl béna vagyok. A ruhák rosszul állnak rajtam, mert sovány vagyok, szóval ez is mindegy. Úgyhogy mackónadrág, hosszú vagy rövid ujjú póló, összefogott haj, natúr ronda arc, csá. Nincs nekem arra kapacitásom, hogy naponta órákat kínlódjak, és még akkor is egy épp csak nem hányás szintet érjek el...

2020. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%

Számomra annyira nevetséges hogy újabban cikivé vált az otthoni szabadidőnadrág viselése, meg a sminknélküliség. Komoly önértékelési gondokról árulkodik számomra, vagy a férjeitek akkora tahók, hogy miniben tűsarkúban kell wc-t pucolni is, mert másként nem vagy "jónő". Hát sajnálatos mindkettő.

Akinek meg olyan az arcbőre hogy otthon is sminkelni kell, az talán keressen fel egy bőrgyógyászt, az inkább igényesebb viselkedés, mint tolni az alapozót ezerrel. Ha meg nem olyan csúnya a bőr, akkor minek kell még hétvégén is lenyomni? Önértékelési zavar? Megfelelési kényszer?

Arra sem tudok rájönni ezredjére sem, hogy a melegítő viselése hogy a búbánatba függ össze a zsíros hajjal, meg koszossággal, meg társaival? Mert mindenhol ezt olvasom. Mackónadrágban tunyuló, zsíroshajú, kövér anyucik....Aha, mondjuk feszülős gatyába is láttam már én sonkákat, meg van aki macinaciba is sokat mozog, meg egészségesen étkezik, de fura mód ez utóbbi kettő soha nem kerül elő ha már igényesség, meg nőiesség....Úgy látszik egyes férfiaknak ennyi az igényük. Legyen rajtad miniszoknya meg hat tonna vakolat azt' csá.

És igen valakit így melegítőbe is "szeret a férje". Lehet rajta sokadjára gúnyolódni, meg nevetgélni, nem mi választottunk olyan párt aki csak puccba vágva szeret.

Mondjuk ilyen gondjaim nekem soha nem lesznek mert az én férjem is van olyan elvetemült, hogy itthon leveszi az irodai slim fit ingjét ami rohadt jól áll rajta, és kényelmes póló melegítőre vált.....ahogy én sem a miniszoknyámban tolom itthon. De mint mondtam nekünk nincsenek önértékelési zavaraink, mindkettőnknek jó alakja van, jól nézünk ki. Jaaaa és bónuszban: szoktunk rendszeresen tisztálkodni...elképesztő, de igaz :)

2020. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
64%
Minden bántás nélkül, de Ti tényleg kisbaba mellett fújjátok be magatokat parfümmel? Én még a fújós dezodort sem merem használni az illata miatt, nem, hogy parfümöt. (Stiftet használok, még mielőtt valaki kitalálja, hogy nem is használok deot.)
2020. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!