Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vidéki családok! Ti most már...

Vidéki családok! Ti most már fogjátok látogatni a családot?

Figyelt kérdés

Vidéken lazítottak a korlátozásokon.

Elsősorban kisgyerekes családok érdekelnének, ahol a nagyszülők sem idősek még (mondjuk 60-65 alattiak, nem krónikus betegek), és eddig nem látogatták egymást a vírus miatt, ti most már elmentek majd egymáshoz?


2020. ápr. 30. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Most fog megugrani a fertőzöttek száma, nagyobb lesz a fertőzésveszély, mint eddig.
2020. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Májusban biztosan nem. Marad a videókonferencia.
2020. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Mi már 2-3 hete találkozunk a nagyszülőkkel (akik egyébként mind dolgoznak). Nem nyaljuk faljuk egymást, de találkozunk, 1-2 alkalommal egy héten.

Hozzáteszem, hogy a környezetemben a legtöbb családnál a gyerek a nagyszülőknél volt idáig is, mert a szülők dolgoznak. Nálunk nem, mert terhesként itthon vagyok. Elsős a fiunk, annyira már nem kicsi, megérti, hogy most nincs puszilkodás a nagyszülőkkel.

2020. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Igen.
2020. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

A férjem szülei egy utcában laknak velünk, egy "köpésre" tőlünk, úgyhogy oda eddig is átment a fiunk. A férjem is együtt dolgozik a családtagjaival, szóval teljesen mindegy volt. Az én szüleimhez most anyák napja alkalmából el fogunk menni, de a puszizkodást, ölelgetést hanyagoljuk és azért nem lesznek olyan sűrű látogatások, mint eddig. Anyukám egyébként hiába múlt el 60, még javában dolgozik és tömegközlekedéssel kénytelen járni egy csomó alapbetegséggel, úgyhogy ő eddig is ki volt téve neki. De azért vigyáztunk-vigyázunk rá.

Azt pedig hozzáteszem, hogy a tünetek alapján mi már februárban túlestünk a betegségen, amikor még a kutyát nem érdekelte.

2020. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Az utolsó válaszolónak igaza van.

Férjem együtt dolgozik az öccsével, tehát ha az egyik családban felüti a fejét a vírus, mindenképp meg lesz fertőzve mindenki, akkor miért ne találkozhatnánk.


Márciusban poénkodott velem az orvos, ha lenne lázam, koronavírusom lenne, ugyanis minden tünetem volt, fejfájás, hasmenés, köhögés, stb. ( férjemnek szintén) A szüleim mentek a gyerekért az oviba a bezárás napján, nálunk voltak utána, pedig akkor már járvány volt, csak még nem volt veszélyhelyzet elrendelve. Szóval mi is átestünk rajta...


A gyerekek több hét bezártság után olyan mentális tüneteket produkáltak, hogy a fentiek miatt úgy döntöttünk, a szűk családdal találkozni fogunk.

2020. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Már egy ideje hetente egyszer átmegyek a szüleimhez a gyerekkel. 50-esek mindketten, dolgoznak.
2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Mi is szerintem február vége-március eleje periódusban túlestünk rajta, nekem nem volt lázam, férjemnek az is, de 15% láztalan...

mi húsvétkor is voltunk és most anyáknapjára is megyünk. Nagyszülők 50-55 közt vannak mindannyian. Dédikhez nem mentünk, most annyira elmegyünk, hogy a kapuban kapnak 1-1 virágot. Ők már a veszélyeztetett korosztály.

És amint lehet, teszteltetem magunkat.

2020. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyenlőre még megvárjuk mi lesz most...

Gyanítom mi is átestünk,férjem nagyon rosszul volt februárban,krónikus beteg,napokig csillapíthatatlan láz,lányom enyhe láz de csúnyán köhögött,ő gyengébb immunrendszerű,én enyhe vírusos tünetek de én stramm vagyok,a bébinél semmi... de ki tudja.

2020. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem, bar megkönnyíti h anyosek nem igazan erdeklodnek az unoka iránt.🤷‍♀️ Nem az kell h lassa, hanem h akarjon vele kapcsolatban maradni... De a párom megy, igaz se puszi se be nem megy.. Csak az udvar
2020. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!