Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül most egy baba...

Mennyibe kerül most egy baba nevelése?

Figyelt kérdés

Az érdekel hogy egy hónapban mennyi pénzt kell rá költeni. Pelenka az úgy látom sok.

Miből mennyit vesztek, meddig elég?


Gondolom a baba bútort rucikat lehet használtan olcsóbban megvenni, de pl.ugye a cumit nem venném használtan. Meg ott vannak az esetleges gyógyszerek, vitaminok.


Milyen " kedvezményt" tudtok igénybe venni? GYED alatt mennyivel kell számolni, adó, első házasok kedvezmény ilyesmik.


Nincs még baba, de gondolkozunk. Legalábbis én szeretnék de félek hogy nem lesz elegendő pénzem az alapokra se. ( Am most nettó 270 ezret keresek + cafetéria, párom nettó 300-320 körül viszont csak hetente kapja.)



2020. máj. 2. 13:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Most 3 eves. Ha kiszamolom 4000 ftjaval heti 1 vasarlassal a pelenkat, 576000 ftnal jarunk. Tapszeresek 1.5 evig voltunk azt is heti egyszer vettunk 5000/het az 85.000 ft. Kisruhakat kaptunk de havi szinten mi is koltottunk ra 10000 ftot a piacon: 360000 ft...

A kajat stb nem szamolom, de ezek mellett is 50000 ftot sporolunk.

2020. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hiába költesz jó minőségű cipőre ha a tesóra a használtat adod. Ennyire legyünk már tájékozottak, hogy fejlődő lábra nem adunk használt cipőt. (Sőt nekem sem kéne használt, nem tudom te hogy vagy vele). Ok, én is elteszem a cipőket a tesónak, de csak arra az esetre ha ronggyá ázna az övé (így nem kell tartalékot venni). Nekünk olyan 50 ezer plusz kiadás / gyerek (még oviban is, csecsemőként is).
2020. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 2. 17:44
 14/17 anonim ***** válasza:

Hat a pelus kb egy 10.000 a tapszere most 20.000 lesz mert újat kellett íratni a régitol nem gyarapodott és ez marha drága amit most irt a doki. (Persze szoptatni akarsz, de sose tudhatod, jobb kalkulálni vele).

Torlokendo ha Rossmann saját márkás 1400 Ft. (Ez 4 csomag kb 3 fogy el egy hónapban nalunk)

Patikában otthagyunk kb 10-20 ezret minden hónapban de szerintem ez akkor horror ha beteg a gyerek, vagy a legelején amikor az összes mindent ki kell váltani. Bio gaia, d-vitamin stb. volt nekünk, de pl espumisant is veszünk hogy könnyebben menjen a puki. Ebben benne van a furdeto és a popsikrem is amit a doki ir fel. Mi azt használjuk.

Cumisuvegek mam 1500-2000 Ft/db ez nem vészes.

Így en azt mondanám hogy ami fix havi kiadás egy 3 hónaposra az a pelus, torlokendo, furdeto szerek. Olyan 20 ezer körül. Ez egyik hónapban lehet több a másikban kevesebb. És nyilván ahogy nő a gyerek úgy lesz drágább.

De pl méret váltás van nalunk Szoval most költöttem 30 ezret gyerekruhara. Persze lehet a market placen olcsóbban szerezni ruha csomagokat az is jó tud lenni.

Igazából azt tudom mondani 30 ezertől a csillagos ég a határ. És ugye ha a gyereknek van valami étel érzékenysége stb akkor ezek az összegek durvulnak.

A babaszoba berendezése is attól függ. Nekünk az olcsó volt, mert mindent kaptunk. Van amit kölcsönbe van amit örökbe. De pl legzesfigyelo 46 ezer volt. Babyőr 20 ezer.

A választható oltások is nagyon drágák. Rota darabja tizenezer, 3 kell. Van olyan választható aminek darabja 40 ezer. 3 kell abból is.

Igazából sok pénz megy el de közben megváltozik az életed és a fontossági sorrend is.

GYED maximuma ami nem tudom neked meglenne e olyan nettó 170 körül van most. Az adókedvezmény 10 ezer a családi pótlék 12 azt hiszem.

2020. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ja igen nalunk extra kiadás volt, hogy mind a két kocsiba vettünk gyerekülést. De ez kényelmi szempont volt. 🙂

Nekünk most online gyogytornaszunk van a vírus miatt de az ingyenes.

2020. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Apuka 1,7m, én csak 240 nettó, 7 számjegyű összeget áldoztunk (talán felesleges) babaholmikra, de mi úgy voltunk vele, hogy amíg magunknak megvesszük a drága holmikat, addig a gyerek sem lesz ezalól kivétel, de nincs probléma az olcsóbb, költséghatékonyabb dolgokkal, nem is az az ésszerű ahogy mi csináljuk. :) tehát a babára a csillagos eget is el lehet költeni és még sokkal többet is.
2020. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#12 a teso szuletesere egyedulallo anya lettem, sajnos nem telt mar Elefantenre. Ne itelj h ne iteltess.

Egyebkent halkan megjegyzem h egy 1eves egy 20as Elefantent hasznal 3honapig evszaktol fuggen, soha nem fogja ugy leharcolni mintha vennek helyette inkabb Ketteskenek egy vadonatuj olcsot.

2020. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!