Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmatlan vagyok anyának?

Alkalmatlan vagyok anyának?

Figyelt kérdés

Előre szólok, egyeseknek erősen kedélyborzoló lehet, ebben a tudatban olvassa el mindenki.


Lassan 30 éves vagyok. Minap töltöttünk életünkben először huzamosabb időt egy babával (a tesómé). Ő egy elég csöndes, nyugis baba, jó alvó, nem visít, ha nincs ölben stb. Engem valahogy 1 óra alatt úgy lehúzott a figyelemigényével, hogy egy megterhelő munkanap után se éreztem így magam. 3 órat voltunk együtt, nagyon kikészültem a végére, és jóval korábban, mint szoktam, bedőltem az ágyba. Nem tudom, hogy viseljem ezt el minden nap. Mindig azt hallottam, hogy a saját más, de igazából amikor eljöttünk az nyugatott meg, hogy nem kell magammal haza vinnem, és, hogy az annak a babának az a legjobb tulajdonsága, hogy nem az enyém. Szerintetek? Volt valaki így? Változott?


2017. nov. 12. 00:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
77%
Én 10 percnél tovább nem bírtam egy gyereket sem elviselni aki 10 év alatti volt. Pontosabban most sem bírok. A fiammal viszont imádok lenni.
2017. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen más, tényleg. Ha csak abba belegondolsz, hogy majdnem egy évig várod, ott van benned, érzed mocorogni, látod, ahogy mozog, megismered, tudod, mire, hogyan reagál már a hasadban is... Alig fogod várni, hogy megláthasd végre. Persze vannak napok, amikor fárasztó és megőrül az ember lánya egy felnőttes programért, de az esetek többségében nem fogsz másra vágyni, mint hogy lásd és érezd őt. :)
2017. nov. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem igen, alkalmatlan vagy.
2017. nov. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
64%
Haha, èn a mai napig nem bírom más gyerekèt, legyen akármilyen nyugis! A saját kettőmet viszont mindennèl jobban!
2017. nov. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim válasza:
73%
Azzal, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerült benned, máris alkalmasabb vagy mint, az anyák túlnyomó többsége, akik ugyanazt a szeretetlenséget örökítik át gyermekeiknek, amit ők is "kaptak" a szüleiktől, és fel sem merül bennük, hogy ez így nincs rendben.
2017. nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
79%
A saját gyereke más, de ha úgy érzed, neked ez nem menne, akkor várj még a gyermekvallalassal
2017. nov. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Értem. Hát jó. Meg biztos várunk vele. Nekem tényleg az volt az első gondolatom, mikor eljöttünk, és szétnéztem a lakásomban, hogy "Úristen de jó a csend, de jó, hogy nincs gyerekem."
2017. nov. 12. 07:07
 8/65 anonim ***** válasza:
56%
A saját csak annyiban más, hogy tiszta szívből szereted és ezért elnézed neki, hogy leszívja minden erőd, kiidegel, kicsinál.
2017. nov. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
22%
Csak akkor idegel és csinál ki a gyereked, ha rosszul szoktatod! Egy kisbaba úgy viselkedik, ahogyan megszokja.
2017. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
61%

:)))) teljesen normális ahogy érzel. én pl abszolút nem rajongok más gyerekeiért, kimondottan idegesítenek, de amióta megszültem a sajátjaim, egyrészt ez is változott, türelmesebb vagyok, másrészt a sajátaim meg nyilván abszolút nem idegesítenek, imádom őket.

ha lesznek neked, hamar belejössz ám, kitolódik a tűréshatárod, az alvásigényed a minimumra csökken, hidd el meg fog minden változni. szóval fel a fejjel :)

2017. nov. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!