Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magányosan maradt anyukák,...

Magányosan maradt anyukák, akik korábban sosem éltek egyedül, hogyan lehet talpra állni?

Figyelt kérdés
30 évesen, egy alig egy éves babával maradok egyedül napokon belül. Annak előtte sosem éltem egyedül, mielőtt megismertem a páromat, a szüleimmel éltem. Legtöbb helyzetben önálló vagyok, de nem tudom elképzelni az életem egy társ nélkül, valaki nélkül, aki támogat, aki ott van ha kell. Anyagilag is nagyon megszorulunk így, de ez csak a "könnyebbik" oldala. érzelmileg teljesen összeomlottam, kiszolgáltatottnak, elhagyottnak érzem magam. Totálisan reményvesztettnek. Közös döntés volt, mert már nem tudunk együtt élni. Családom sajnos már nem tud segíteni, barátok is messze. Hiába a gyönyörű baba, persze sok erőt ad, de mégis teljesen magam alá kerültem, nem tudom, hogyan tovább
2010. júl. 28. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Az a csodalatos az anyasagban hogy akkor sem adjuk fel, ha mar vegkepp semmi remeny.
2010. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Erre nincs recept. Én tavasszal maradtam egyedül, egy alig egyévessel, és egy tízévessel. Olyan, mintha két életem lenne. Nappal tök jól elvagyok, lefoglalnak a gyerekek, a háztartás, sokat sétálok a gyerekekkel, biciklizünk, játszóterezünk, stb. De amikor lefekszenek aludni, akkor magányossá válok, és borzalmasan fáj, hogy így alakult az életem. Hiába vigasztalnak a barátaim, hogy fogok én még nevetni jókdevűen és vidáman, nem nagyon tudok hinni benne..
2010. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
itt hagyott a gyerekkel ,alig van pénz elvitte a kocsit. teljesen ki vagyok készülve nem tudom mihez kezdjek
2010. júl. 28. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia, nagyon sajnálom ami veletek történt. Nem vagyok hasonló helyzetben, csak kívülállóként tudok "okoskodni". A szüleidhez nem tudnál visszaköltözni egy időre, hogy ne érezd magad olyan magányosnak? Anyagilag is könnyebb lenne, plusz ott a fizikai segítség. Lehet hogy nekik is jól jönne hogy van aki besegít a házimunkában, bevásárol, ilyenek. A másik, hogy ha van munkahelyed ahova visszamehetsz esetleg fontold meg hogy elkezdesz dolgozni, mint amolyan munkaterápia. Társaságban lennél napközben, találkoznál új emberekkel, lenne kereseted és éreznéd hogy meg tudsz állni a saját lábadon, tudnál venni magadnak néha ezt azt, új ruha, cipő, ez is jót tesz az ember lelkének. Még esetleg ha van saját ingatlanod azt kisebbre cserélni, ami kettőtöknek a babával elég és így felszabadulhatna pénz, hogy legalább anyagilag könnyebb legyen.

Nagyon nehéz lehet most neked és érthető hogy kétségbe vagy esve, ezen ilyenkor keresztül kell menni sajnos. De idővel könnyebb lesz majd, sosem lehet tudni mit tartogat az élet!

2010. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szüleim sajnos már nem élnek így ők nem jöhetnek szóba, tesóm sincs. lehet el kell adnom a lakást, ezt örököltem amiben élünk, a munkahelyemre nem tudok visszamenni mert olyan a beosztásom hogy a gyerekkel nem fér össze. hitel van és sok gond
2010. júl. 28. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
és nem lehet a pároddal értelmesen beszélni?hogy segítsen nektek.
2010. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze mondta hogy segít amit tud de ez édes kevés.... én maradok egyedül a gyerekkel.... sem ugrálhat túlzottan mert nekei is kell valahol lakinai és hasonlók
2010. júl. 29. 08:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan fogom magam megoldani az életünket. Minden segítség nélkül. Mindig volt mellettem férfi és hiába tudok beverni egy szöget a falba meg sok hasonlót megoldani, rengeteg mindenben segítségemre volt :(
2010. júl. 29. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy nem tudnátok-e egy lakásban maradni, de fizikailag külön élni? Külön szoba, külön kaja, külön mosás, stb. Mintha albérlők lennétek egy-egy szobával.

Egy ismerősömék csinálták így, szintén pici volt a gyerekük amikor kiszerettek egymásból, de nem akarták hogy apa nélkül nőjön fel, nagyon szerette az apukája őt ill. eleinte gondolom anyagilag és fizikailag is jobban jöttek ki. A kisfiú kamasz koráig nem is tudta hogy tulajdonképpen elváltak a szülei. Szóval egy lakásban laktak, külön szobában, pár év múlva kialakították hogy külön fürdőjük is legyen. Később a férfinek és a nőnek is lett kapcsolata, de diszkréten rendezték és csak akkor költöztek szét, amikor már középiskolás volt a fiú.

2010. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nalam forditott a helyzet.en akarom a parom elhagyni.jelzem en vagyok a no.rajottem hogy mindenem meg van nincs anyagi problemam de nincs eletem.mindig mindenben en vagyok a hibas .rajtam vezeti le a feszultsegeit,es oszerinte mindent le kell nyelnem,mert ez a szerelem.nem fordulhatok hozza semmivel mert leszedi a fejem utanna segit.mar ha hallom hogy jon mar ideges vagyok es a rosszullet kerulget.idegileg teljesen kesz vagyok,mar az ep eszemet sem tudom.ja es ha szakitani akarok kessel jon nekem.ja es jelenleg 5 honapos terhes vagyok.je es jelenleg 2 eve kulfoldon vagyok otthon nincs senkim es semmim ahova mehetnek.kernek tanacsot?koszike
2011. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!