Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem szereti a gyerekeket...

Miért nem szereti a gyerekeket a babám?

Figyelt kérdés

Soha nem volt gond most 7 hónapos, jártunk úszni természetesen addig meg be nem jött ez a nagy világjárvány.

Van egy, egy hónappal fiatalabb unokatestvér és több kisgyerek a családban.

Mióta szigorúan tartjuk a karantént itthon (a mai nappal be is fejeztem ezt a dolgot)

a Babánk nem tudom máshogy mondani de teljesen antiszociális lett.

Látszik rajta, hogy hiányzik neki a jövés-ménes,és elkezdett felni a gyerekektől, de úgy sír mint meg soha.

Ma találkoztunk az unokatesóval, de szörnyű nagy sírás lett a vég, 2 percet nem bír ki más baba társaságban.

Mit tehetnek ezzel kapcsolatban?

Hogyan tudom újra megszoktatni más babák jelenlétet?

A vírussal való tanácsok, hogy meg ne menjünk sehova nem érdekelnek. Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. máj. 7. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy egy féléves gyerekre bármilyen hatással lehet az ha két hónapig nem találkozik más gyerekkel. Majd megszokja, hogy vannak körülötte, valószínűleg csak rossz napja volt, azért reagált így.
2020. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat.... hidd el, rossz hatással van rá, hogy csak engem és az apukáját látja több mint 2 hónapja.

Sokkal kiegyensúlyozottabb ha pl találkozott anyukámmal tisztes távolságból.

Vagy ha szegény legalább egy oltás erejéig kivittem, más környezetet látott szegény, hat olyan boldog volt.

De abban is lehet valami, hogy rossz napja volt.

Viszont babás videókat is sajnos sírással reagál.

Remelem, hogy meg fogja szokni.

2020. máj. 7. 20:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma is szegénykém újra kegyetlen zokogásba tört ki a szomszéd kislány láttán.

Felnőttektől soha nem sír, meg az idegenektől sem.

Nem ad esélyt meg arra sem, hogy kicsit nézze a másik gyereket, hirtelen nem vesz levegőt elkezd üvöltve sírni és meg a könnye is ömlik, holott amúgy nagyon ritkán sír úgy.

És nem támadja le hirtelen senki, hanem elég a látvány, de meg ha nem is látja az adott gyereket már a gyermek hangjára is így reagál.

2020. máj. 8. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen időszakok. Valami esetleg rossz élményt hagyott benne. Még lesz ilyen mással is. Nem kell vele semmit csinálni, vidd társaságba, eleinte csak oda ahol 1-2 ember van. Majd visszarázódik. Mellesleg. Én nem tartom a karantént. Az egész fel van fújva.
2020. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma is elvittük az unokatesóhoz, most már jobb volt a helyzet, kb 20 percet már most kibírt, utána sírásba kezdett megint, de nem akkorába mint legutóbb.

Nem is maradtunk tovább, hogy ne legyen rossz élmény.

Viszont olyanra nem emlékszem, hogy babával kapcsolatos dologban történt volna vele valami kellemetlen dolog.

Bár soha nem lehet tudni, elég érzékeny természetű azt már most lehet látni rajta.

2020. máj. 10. 21:58
 6/6 anonim válasza:
esetleg egy rossz élmény miatt?
2020. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!