Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is hiányzik néha a...

Másnak is hiányzik néha a régi élete?

Figyelt kérdés
Tudom gáz de mostanában egyre többször ezt érzem. Nem tudom magam kialudni sose, ha pl fodrászhoz akarok menni mindig szólni kell valakinek, hogy vigyázzon rá. 4 éves és szeptembertől ovis de többet volt itthon mint oviba mert folyton beteg volt, most meg már 2 hónapja a járvány miatt van itthon. Párom reggeltől estig dolgozik, mindig én vagyok vele. Most a nagyszülőknél van, de ilyenkor meg lelkiismeret furdalásom van, hogy lepasszoltam, meg mindig ő jár az eszembe, nem vagyok így nyugodtan. Nagyon szeretem de már így lassan 4 éve belebetegszek ebbe az állandó házimunka meg gyerekkel foglalkozásba, hogy mindennap egyforma.

2020. máj. 9. 20:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
Ezért se szeretnénk (még) gyereket (és lehet sohase jön meg az érzés...). Ugyan már benne vagyok az időben bőven. Más már ilyenkor több gyerekes anyuka (27 éves vagyok). De valahogy még nem vágyom rá, se a 9 hónapra, se a szülésre, se a hasfájós korszakra, se a szeparációs szorongásra, se a dackorszakra, se a hisztikre, se arra, hogy pisilni ne tudjak elmenni a gyerek miatt. Majd lehet megjön az érzés, de lehet, hogy nem fog.
2020. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Néha? Nincs olyan nap, hogy ne szorulna össze a szívem, de jó is volt a gyerekmentes életem... nagyon-nagyon hiányzik. Persze imádom a két gyerekem, 3 hónapos és 2 éves, de bizony sokkal egyszerűbb volt nélkülük az élet és jó volt csak a magam ura lenni, férjemmel utazgatni, imádtam a munkahelyem, sokkal többet törődtem magammal. Most épp egy lelakott zombinak érzem magam, aki be van zárva a 4 fal közé és nincs menekvés. Ez van.
2020. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es, ezekre szerintem a legtobben nem is vagynak, en legalabbis nem :D De a kis mosolyukra, puha, babaillatu borukre, a kis kezere, ahogy megfogja az ujjam, vagy amikor a negyeves szalad, hogy csinalt nekem meglepit a szulinapomra, ezeket en nagyon szeretem.


Amugy nem a regi eletem hianyzik, hanem abbol par dolog, pl. kettesben lenni rendszeresen a ferjemmel, aludni, ameddig akarok, kirandulni, csak ugy elugrani valahova logisztikazas nelkul, ilyesmik. De ahogy nonek, ezeket egyre inkabb meg lehet majd valositani.

2020. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
De, nagyon hiányzik. Hiányzik hogy szabadon azt csináljak amit akarok, ne szóljanak meg minden változásomért mert na de anya vagy. Ráadásul nem tudok elválni a férjemtől mert nem lennénk meg a gyerekkel. Nem azért mert sosem dolgoztam csak a gyerek 10 hónapos korában vissza kellett volna mennem dolgozni és nem tudtam megoldani, nem tudtam hova tenni a gyereket. A férjem olyan munkaidőben dolgozik hogy se vinni se hozni nem tudta volna a bölcsiből, én szintén. (nem Magyarországon élünk) Így most rá vagyok utalva a férjemre és nézhetek el mindent amit csinál hogy a gyerek ne a veszekedést hallja... Szóval enyhén szólva hiányzik a régi életem. :(
2020. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Néha jó lenne csak úgy minden szervezés nélkül eljutni a boltba, vagy aludni egy jót, ezek hiányoznak, de az akkori életem mérföldekkel üresebb volt mint a mostani( most így érzem, akkor persze teljesnek gondoltam). Igazából az is volt, de már van összehasonlítási alapom. Én szeretek a kisfiammal lenni, a nagyszülőknél akkor van több időt ha délután dolgozom és a férjem sincs itthon. Nekem most ősszel lesz 4 éves és sokkal lazább vele az élet, eddig sokkal nehezebb volt.
2020. jún. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, néha hiányzik. De azért nem csinálnám vissza. Egyedül vagyok két gyerekkel, itthonról dolgozom és sokat. Persze most a járványosdi miatt minden más (volt?), mindenki magányosabb, összezárva egymás agyára ment.

A gyakori Ismerkedés rovata tele van egyébként "legalább egy ronda nő jutna" kérdésekkel, ha valaki nagyon alább akarja adni :)

2020. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!