Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érthető, hogy nem akarok...

Érthető, hogy nem akarok gyereket, nem?

Figyelt kérdés

Bár alapvetően hiszem, hogy egy gyerek áldás, és akiért megéri felkelni nap nap után, de én örülök, hogy a másik oldalon vagyok és nincs gyerekem.

Most olyan életem van, amellyel elégedett vagyok. Tudom, a gyerek felbecsülhetetlen kincs, nem lehet megfizetni. Vannak olyan dolgok az életemben (anyagiak es nem anyagiak), amelyekre esélyem sem lenne gyerek mellett.

Én nem akarok 10-15 évig valakinek az árnyékában élni (aztán már csak van önálló élete egy anyának vagy nem?), nem akarok lemondani dolgokrol, ami most például a környezetemben élő szülőknek luxus. Borzalmas belegondolni, hogy egy anyának állandóan készenlétben kell lennie (mégha az apuka is kiveszi a részét).


Van itt olyan, aki korábban így gondolkodott? Szült vagy nem?



2020. máj. 17. 13:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

Lassan az az érzésem,hogy több gyerektelen van ebben a csoportban,mint gyerekes.

Nem is értem... Ti miért vagytok itt? 🤔

2020. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

11

Itt nincs csoport ez egy nyilvános oldal aminek a főoldalán megjelenik egy csomó kérdés minden témában és az válaszol aki akar.

2020. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Miss Endzsi ***** válasza:
42%
Hallod ez nem a facebook, hogy csoportokban vergődjetek ugyanazon vélemény felett nyáladzva.
2020. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

#11: Mert a gyerekvállalás-egyéb kategóriába tökéletesen beleillik a gyerek-nem-vállalás, “vállaljunk-e gyereket”, “jó döntés (volt)-e gyereket vállalni”, “baj-e ha nem vállalok gyereket”, “ezért nem akarok gyereket vállalni” kérdéskör.

Hol kéne kitárgyalni különben, az informatika témakörben?

2020. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Ezt én se értem, mikor némely "ősmamci" nekiáll itt hőbörögni, hogy brühühü, mit keresnek itt olyanok, akik nem akarnak gyereket. Pont azt, amit pl azok, akik abortuszra készülnek! A gyerekvállalás témakörben rengeteg altopik van és bizony nem csak azok írhatnak és válaszolhatnak, akik gyereket akarnak, hanem azok is, akik éppen elvetetnék vagy akiknek kétségük van vagy akik nem is feltétlen akarnak stb stb. Az egyéb témakörbe ez teljesen beleillik, hol máshol kéne máskülönben megbeszélniük ezeket?? A vallás topikban, esetleg a közlekedés kategóriában?

Nem értem egyébként hogy jön bárki ahhoz, hogy megmondja, ki mihez szólhat hozzá és miről és hova írhat ki kérdést....

2020. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekvállalás annak áldás, aki szeretne és még nekik is elegük van néha. Ha így teljes az életed maradjon is így.

1 gyerekem van, akartuk, imádjuk de türelmet próbáló mindenhogyan. Sokat kapok tőle, de másikat nem szeretnèk, nem bírnám mentálisan. Mindenki saját maga érzi a korlátait és ez így van jól.

2020. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Csak azután vállaltam be, hogy tudtam, nem kell a gyerek miatt lemondanunk semmiről, ami anyagi (szabadidő és külföldi utazás is idetartozik), más gyereke engem nagyon idegesít, meg sem fognám őket, kerülök minden kontaktot. Abszolút megértelek, nem tudnék lemondani a saját jólétemről senki miatt.
2020. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!