Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltetek/féltek anyagilag...

Nem féltetek/féltek anyagilag a gyerekvállalástól? Ha igen, hogy küzdöttétek le?

Figyelt kérdés

Nos, a harminc felé közeledek, évek óta boldog párkapcsolatban élek és nagyon szeretnénk már babát, de közben félek az anyagiaktól, főleg hosszútávon. Másrészt, nyilván nem akarok belefutni abba, hogy a tökéletes időpontra várok, aztán nem jön össze a gyerek...


Az előzménye mindennek, hogy szegény családból jövök, fiatalon a "semmire" vállaltak bennünket a szüleink, apám aztán le is lépett. Fáztam is, éheztem is, én voltam a csóró a suliban, talán nem kell részleteznem. Én a nulláról küzdöttem fel magam oda, hogy van diplomám, normális melóm, a férjemmel nemrég vettünk minimális hitellel egy felújítandó kis házat, szóval elméletileg minden oké MOST, de...


... de mi van, ha valamelyikünkkel történik valami (baleset, haláleset, netán válás, nem hiszem, de sosem lehet tudni)?

...mi van, ha bármelyikünk elveszíti a munkáját (a férjem cégénél már mos gázos a helyzet, én meg kis irodában vagyok,nem hiszem, hogy baba után vissza tudnék jönni, lesz addigra más a helyemre)?

...mi van, ha beteg baba születik, ha nem is tudnék dolgozni mellette többé, és közben ott a hitel, na meg a többi dolog, ami kész sincs?


Tudom, erre mindig az a válasz, hogy nem szabad ilyenekre gondolni, mert akkor senki nem vállalna gyereket, stb... de basszus, azért, mert nem gondolok rá, még megtörténhet. Ahogy meg is történik, rengeteg emberrel.


Csak van, aki mögött van biztos családi háttér, van hova mennie, van, aki segít, nálunk ez viszont nem adott, magunkra vagyunk utalva.


Szóval okés, most viszonylag jó a helyzetünk, van otthonunk és munkánk, de hosszútávon egyikünknek sem biztos a melója, nincs komoly, több milliós tartalékunk gond esetére. És bennem mindig ott van a kérdés, hogy mi van, ha bármi történik és totálisan elszegényedünk, csak már gyerekkel...?



2020. máj. 19. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Mi is nagyon szegények voltunk gyerekkorunkban. A szüleim nem váltak ugyan el, de nem volt boldog családi életünk, apám egy zsarnok volt, akitől rettegtünk. A testvérem levetett ruháiban jártam, 16 évese kóstoltam először banánt stb. stb. Nem kell részleteznem.

Viszont nekem ilyen gondolataim soha nem voltak mint Neked.

Sőt, most 40. évesen várjuk a 3. babánkat és még szeretnénk egyet. Hitelünk nincsen. Van egy kis házunk, amit önerőből építünk szépítünk. Nekem jól fizető munkám van most, de mivel babát várok, nem biztos, hogy lesz is, mire visszamegyek szülési szabadságról. Ezért gondolkodom előre, már a baba mellett is folytatom itthonról a munkát (marketing), hogy ne essek ki a munka vérkeringéséből. Nem mondom, hogy nem jut eszembe mit hoz a jövő, munkanélküliség, betegség... De ezeket elhessegetem magamtól és azon küzdünk, hogy jó legyen. Valószínű nem tudok a gyerekeknek érittségire lakást, autót adni, de még később sem, max segíteni nekik benne, de szerintem ez nem is kell, hogy egy szülő megtegye. Viszont nagy szeretetben, lelki biztonságban neveljük a gyerekeket, ami szerintem sokkal fontosabb. Nem a szegénység miatt voltam én sem szomorú kisgyerekként, hanem attól, hogy esténként senki nem ölelt át és kamaszkoromba senki nem kérdezte, hogy vagyok, mi a baj. Közhely, de így van.

2020. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

De, nagyon. Ez az egyik legfőbb aggodalmam.

Például a lakás. 51 négyzetméteres kétszobásba érkezik a kisbaba, éveking tervezünk még itt lakni. Nagyon félek, hogy majd ha oviban rájön, hogy más gyerekeknek ilyen-olyan luxus gyerekszobájuk van, akkor majd szemrehányást fog tenni. Ugyanakkor nemrég sikerült végre megvennünk, a nagyobba költözéshez biztosan kell még pár év. Aztán lehet, hogy felesleges a parázás, nem tudom. Nem szeretnénk autót fenntartani és kütyüket meg drága játékokat venni neki, ez rendben van, de a természet közelsége, egy kert, arra szüksége van egy gyereknek... meg hogy legyen egy kis állata majd később... szóval ez eléggé aggaszt, hogy ez hogy lesz. A spórolt pénzünk nagyját a lakásra költöttük.

A nyugdíjas évek is aggasztanak, soha nem akarnám, hogy ő támogasson, ehhez viszont most jóval többet kéne rátennem a magánnyugdíj-számlámra.

És az elindulása. Úgy szeretném, ha abba a suliba járhatna majd, amelyikbe szeretne, és egy kis lakással indíthassuk útjára majd. De fog-e sikerülni? Annyira jó lenne. De ugyanakkor magunknak is kell félretenni. Ezen sokat pörgök.

2020. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

De, az ilyenekre mindíg gondolni kell, ezt hívják felelős gyermekvállalásnak.

En pl úgy tervezem, hogy 1 gyerek lesz, kötünk életbiztosítást és a gyereknek nyitunk egy szamlát, ahova megy havi fix összeg. Ez nem garantálja azt, hogy nem leszünk rossz helyzetben soha, de a lehető legtöbbet megteszünk azért, hogy elkerüljük.

2020. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Nincs azzal gond, hogy ilyenekre gondolsz, mert legalább nem a vakvilágba szülsz, átgondolatlanul. Ez dicséretes.

Viszont az a baj, hogy a fent felsoroltak bármikor megtörténhetnek, beüthet a baj, és kirúghatnak, jöhet egy betegség és egyedül maradhat valamelyikőtök. A megoldás, hogy nem szabad tartalék nélkül élni, és eltapsolni minden forintot.

Egyébként kb soha napján szülhetnél, mert a tragédia bármikor megeshet.

2020. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Családfő biztosításunk van. Így ha betegség vagy rosszabb miatt a nagyobb kereset kiesik, akkor se megyünk a híd alá.

Lehel kötni munkanélküliségre is.

Addig nyújtózkodunk, amíg lehet. Minimális hitelt vetünk fel, folyton trszünk félre, nem éljük fel.

Nem tartunk a semmiért kocsit, amikor a belvárosban élünk és gyalog, biciklivel minden elérhető.

Stb.

= tudatosan vállaltunk

2020. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyetertek az elottem szolokkal. Szerintem a legfontosabb a hitelmentes vagy minimalis hitellel terhelt sajat ingatlan, ami par even belul visszafizetheto. Ha ez adott, van fix lakhatas, akkor tul nagy baj nem erhet. Ha valamelyikotok el is vesziti az allasat a rezsit es etelt tudjatok fizetni. A bank fele ne legyen tartozas es rendben lesztek.
2020. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hitelünk sajnos van, 4 millió, nyilván ez is nyomaszt kicsit, ott lebeg a fejünk fölött, hogy minden hónapban elő kell teremteni rá a pénzt, de a nulláról indulva máshogy sajna nem tudtunk sajáthoz jutni...:/
2020. máj. 19. 18:59
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
A 4 millio az nem sok. En 10 felett tartom soknak. Huzzatok ossze kicsit magatokat, torlesszetek elo, azt rendezzetek minel hamarabb. De ha marad 1-2 millio hitel az sem tragedia.
2020. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítás is jó. Mi Önsegélyező és Egészségpénztárt fizetünk. Azért jó, mert az SZJA adónkat tudjuk vele csökkenteni, amit utána elkölthetsz. Meglepő mennyi dolgot lehet venni ebből a pénzből: magánorvos, gyógyszerek, segédeszközök, munkanélküliség, babaszületésre 1 milliót lehet kivenni (számlával sem kell igazolni a vásárlásokat, ebben az esetben), a DM-ben is lehet venni pár dolgot, babagondozási termékek stb.

Érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, sokan nem is tudják, hogy az SZJA 20%-ig van ilyen állami kedvezmény.

2020. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha így parázol, ne vállalj gyereket.
2020. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!