Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová tart így az életem...

Hová tart így az életem gyerek nélkül?

Figyelt kérdés
Párommal élünk bele a vakvilágba. Ami lesz az a házasság,együttélés,utazás. Ennyivel kilehet teljesedni? Gyerekről lebeszélt mert kevés a fizunk kettőnknek úgy hogy mellette albérlet is lenne.Kinek hova tart az élete?

2020. jún. 2. 15:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi az a kevés? Akar egyáltalán gyereket?
2020. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Végül ugyanoda, mint gyerekkel. Mondom ezt anyaként. Ha inkább gyereket szeretnél, valamin változtatnod kell, hogy beleférjen.
2020. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Egy gyereket sem tudtok kigazdálkodni?
2020. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Ebből nekem úgy hangzik, te szeretnél gyereket. Ha szeretnél akkor pedig azon dolgozz, hogy legyenek meg a feltételek hozzá. Nem baj ha valaki nem akar gyereket de aki igen és úgy nem lesz az nagyon nagy törés az életében. Szóval lehet en ezt a kapcsolatot fejezném be annak függvényében, mennyire szeretnék gyereket és mikor.
2020. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
84%
Ha utazásra telik, akkor szerintem egy gyerek is belefér.
2020. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
29%
A szaporodás elég primitív életcél, de hét valakinek csak ennyire futja. Ha tényleg akarsz vállald be, ha csak azt érzed, hogy nem is akarsz csak ez a környezetedben elfogadott akkor meg gondold át, mert egy gyerektől nem lesz semmivel sem jobb az életed, csak nem lesz időd egy jó 15 évig azon gondolkozni, hogy milyen posvány az életed, de amikor meg kirepül annál több de akkor már a fiatalság odalesz.
2020. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%

Nekem ebből úgy hangzik, higy te akarsz gyereked, de a párod nem. Ezt meg kéne beszélnetek, mert vagy te vagy ő rosszul jön ki a dolgból:

-Ha vállaltok akkor neki lesz rossz mert nem akarta

-Ha nem akkor meg te fogod emészteni magad


Ha meg az anyagiak miatt nem akar az is érthető, szeretettel nem lehet megeteni egy gyereket stabil életszínvonal is kell

Amúgy meg elég szomorú, hogy nem vagy képes az anyaságon kívül egyéb életcélt elképzelni arra kármelyik állat is képes.


De ha te ettől leszel boldog akkor csináld, az a lényeg hogy boldogok legyetek

2020. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően ugyanoda,mint annak akinek van gyereke.Előbb-utóbb megöregszünk, meghalunk ki előbb,ki utóbb.

Viszont azzal nagyon nem tudok azonosulni, hogy állati szinten emlegetik sokan a gyerekvállalást.Igen, ez normál esetben ösztön is és ha tetszik ha nem, az emberek zömében benne van, sokkal kevesebben vannak akik nem akarnak gyereket, mint akik szeretnének vágynak rá.

Mennyivel másabb minden nap felkelni és melózni menni, aztán haza és főzni,mosni, takarítani(elosztva a másik féllel vagy nem), lógni és bulizni a haverokkal.Ez max 30 éves korig úgy elképzelhető a legtöbb nőnél , pasiknál tovább.De aztán azok akik amúgy tervezik a családalapítást megkomolyodnak és nem a minden hétvégi bulizásra,utazásra költik a pénzt hanem a terveik megvalósítására.

Speciel párommal 10 évig össze vissza éltünk Európában,több országban, több nagyvárosban, több kultúrában.Élveztük.Kiéltük magunkat és vágytunk a gyerekre ezért lett.A kétfajta élet pedig nem összehasonlítható.Nekem pld örömöt adnak a gyerekeim, néha meg agybajt és basszus élvezem.Nem akarnám vissza a régi csavargósat..


Kérdező.Ha te szeretnél gyereket a párod pedig semmiképp akkor bizony csak úgy élheted meg a vágyad, ha szakítasz és keresel olyat akinek hasonló vágyai vannak.

Ha a kérdésed költői és annyira azért nem szeretnél, akkor ahogy feljebb írtam, előbb-utóbb mindenki a temetőbe kerül.

2020. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
27%

Hihetetlenül fog hangzani de van akinek a "melója" nem szimpla irodai/szalag melleti/bolti stb munka, hanem olyasmi ami célokat ad, ösztönöz és jelentős szellemi munkával jár.


És igen a legtöbb emberben megvan a szaporodás ösztöne de sokaknak a gyerekvállalás nem életük célja csak egy plusz tényező. Nem kell alárendelni mindent ennek az ösztönnek csak azért mert van.

Ha akar gyereket, akkor vállaljon, szíve joga, de szerintem igenis szomorú, hogyha ez valakinek élete célja. Mondhatom nagy tervek.


Abban pedig egyet kell értsek veled, hogy felesleges együtt maradniuk, ha ennyire más a véleményük gyerek kérdésben.

2020. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Mi nem utazunk, de van gyerekunk...


Kinek mi a prioritas..

2020. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!