Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt/van olyan aki babájának...

Volt/van olyan aki babájának már többször volt a szeme begyulladva?

Figyelt kérdés
Nálunk már másodszor van begyulladva és most 2és fél hónapos a bébim.Meddig tart ez,kinövik vagy többször elő fog még fordulni?
2010. júl. 31. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babámnak még a kórházban gyulladt be és eltartott egy jódarabig. A dokinéni írt fel neki szemcseppet és rövid időn belül elmúlt. Azóta szerencsére nem jött vissza:)
2010. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sok gond volt a szemével és 2 hónaposan átmosták a könnycsatornákat. Nem használtak a szemcseppek. Kérdezz erre rá a gyerekorvosnál mert van amikor csak ez segít.
2010. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is a kórházban kezdődött, majd utána is többször előjött. Brulamycin szemcseppet használtunk, mostanra teljesen megszűnt a probléma, pedig már minket is küldeni akartak könnycsatorna átmosásra. Utána olvasgattam, sokan inkább azt javasolják, hogy várjunk, mert ahogy nő a baba, úgy nő - tágul a könnycsatorna is, s magától is rendbe jön, ha nem bolygatják. Olyat is hallottam, hogy átmosták, aztán ugyanúgy többször visszatért a probléma, s újra és újra meg kellett ismételni. Nem emlékszem pontosan, de nekünk talán 4-5hónapos korára múlt el teljesen, szóval szerencsére "kinőtte". :)
2010. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hónapig küszködtünk, a brulamicin sem használt, állandóan összeragadt a szeme nagyon sajnáltam. Átmosták, 1 hét múlva még egyszer azóta nincs semmi gond, most 5 hónapos!

Ez az én tapasztalatom.

2010. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 4 hónapos volt mikor belement a szempillája a szemébe és begyulladt tőle a szeme. Árpa is nőtt rá ez miatt. Elvittem a gyerekorvoshoz azt mondta magától el fog múlni, de hónapokba is tarthat, várjunk türelmesen. 10 hónapos volt de még mindig nem múlt el neki, akkor elvittem az sztk-ba a szemészetre, megvizsgálta a doki és adott egy Cyloxan nevű cseppet ami 5 napon keresztül napi 5x kellett csepegtetni a szemébe. Azt mondta ha nem jön helyre tőle akkor meg kell műteni, ez egy rutin műtét, kb 10 percig tart, rögtön utána vihetem is haza, de ráér később is nem kell most mert egyáltalán nem zavarja a látásban, nem fáj neki, nem is érzi hogy ott van. Én nagyon nem akartam hogy erre sor kerüljön. Az apósom kint dolgozok Hollandiában és éppen akkor jött haza látogatóba mikor ez volt és mondta hogy ő már nagyon sok mindenkinek segített ilyen dolgokban meg súlyosabbakban is, ő amolyan természetgyógyász-mágus... Adjak neki egy képet a gyerekről és megpróbálja meggyógyítani a szemét. Nem hittem benne, de nagyon féltettem a fiamat a műtéttől ezért belementem. Láss csodát 3 nap után elkezdett zsugorodni a szemén az árpa és kb egy hét alatt olyan picike lett hogy már alig látni. Most 12 hónapos és nem jött neki vissza. Nem tudom hogy csinálta, de működött. Egyébként anyósomnak is volt már árpája azt is ő "szedte le". Érdekes... de igaz.

2010. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!