Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szól a gyermekvállalás...

Mi szól a gyermekvállalás ellen és mellett? Mi az, amiért megbántátok, hogy lett gyereketek? Mi az, amiért nem bántátok meg, hovy lett gyereketek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 18:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

6. válaszoló: "Tudom, hogy akinek nincsen gyereke vagy gyülöli az életét..."

Vagy mi? Aha, tehát van az a helyzet, hogy nincs gyerek, vagy gyűlölöm az életem, azért nincs gyerek? Milyen gondolokodás ez? Tényleg van gond a fejekben és nem is kicsi. Sok nő, asszony, lányka, idős hölgy abban a hitben él még mindig, hogy a legnagyobb teljesítmény egy nő életében az egy, két, három gyerek és onnantól minden el van intézve.

Mi a garancia arra, hogy öregasszony korodban majd bárki is ott áll az ágyad mellett? Hát semmi. Ne azérj szüljön bárki, mert fél az idős kori magánytól. Ne magának szüljön.


Szerintem mellette van: gondoskodhatsz valakiről, új kapcsolatod alakulhat ki köztetek, láthatod őt felnőni, fejlődni, örülhetsz az apró sikereinek. Tanítgathatod őt, újra élhetsz dolgokat a saját gyermekkorodból, amiket már rég elfelejtettél. Megtaníthat téged egy teljesen új oldaladra, segíthet felismerni a hibáidat.

Szerintem ellene van: hatalmas felelősség, amely egy egész életre szól, nincsen olyan, hogy szabadnapos vagy, most éppen nem kell a felelősség. Bármikor történhet baj. Egy szimpla ebédnél is, mondjuk félrenyelés miatt vagy, mert kitépi a kezét a kezedből. Mindig aggódni fogsz miatta, hogy jólvan e. Nehéz megtalálni az egyensúlyt a szerepek között és fontossági sorrendet kialakítani.

2020. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

#11 Tudom hogy van egy olyan mánia, ami miatt ugrani kell az első szóra - de a szövegnek értelme is van és azt kellene először megnézni.

Nem azt írtam hogy csak ez a választás van, hogy vagy gyerek vagy utálja az életét. A rengeteg ember közül vannak olyanok, akinek a#2-éhez hasonló a véleményük és ők többségében vagy olyanok akiknek nincs gyereke és így fogalmuk sincsen arról amiről beszélnek - vagy gyűlölik az életüket, gyerekkel vagy gyerek nélkül, mindegy.

Semmi garancia nincsen arra hogy ott lesznek a gyerekeim, unokáim öreg koromban az ágyam mellett, ez így van. Teszek érte hogy ott legyenek. Például azzal az alapvető dologgal, hogy egyáltalán lesz(van) gyerekem.

Szemben gondolom veled, akinek nincsen gyereke és így tuti hogy nem lesz ott senki vele öreg korában.

Vagy éppen a gyűlölködésed az ami elriasztja onnan őket.

És nem, nem nehéz megtalálni a fontossági sorrendet. Ők az elsők, minden más csak utánuk jön, mert minden más lényegtelen hozzájuk képest.

Nem kell így érezz, nem kell hogy gyereked legyen - szerintem mindenkinek jobb is ha neked nem lesz. de azt ne akard megszabni, hogy másnak örömet okozzon, mást boldoggá tegyen. Itt a hiba a te készülékedben van!

2020. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

#2 inkább legyen valaki "momzilla" mint ilyen mocskosszájú rosszindulatú alak aki "senkiházinak" titulál másokat mert azok gyereket merészeknek szülni. Úgy birom a fajtádba ahogy valamiféle erkölcsi-szellemi fölényt képzelsz be magadnak miközben a kapanyél lóg a szádból.

Nem, senki nem lesz "senkiházi" mert szül

Nem, senki nem köti fel magát mert a gyerek kirepül

Nem senkinek nem lesz céltalan az élete mert gyereke születik, ugyanis az embernek nem kell választania hogy szülő legyen vagy olyan ember akinek van saját hasznos boldog élete.

Remélem soha nem szaporodsz, sok jót nem tudnál atadni egy gyereknek, max a savsnyú rosszindulatot, meg a mocskot ami ömlik a szádból.

2020. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne a gyerek az élet értelme? Nem az, de attól még szerintem több értelme van, mint másnak. Mondom ezt úgy, hogy elég karrierista vagyok, így már 3 hós koruktól dolgoztam (amit most másképp csinálnék). A szerelem, a karrier, az utazgatás... meg amikre vágynak emberek sem az élet értelme. Van egyáltalán neki? Ezt inkább mindenkinek a vallása vagy annak hiánya dönti el. Szerintem senki nem hiszi, hogy a gyerekiben örökre él (hiszen egyszer ők is meghalnak, ráadásul már születéskor másik emberek), max. hogy egy darabig reméli, hogy szeretettele emlegetik. A gyerek az ember családja. Vannak persze rossz családok, de normálisan az ember reméli és próbálkozik a jóval. Ahogy vannak rossz párkapcsolatok vagy barátok által átvertek, mégsem szeretnek sokan totál egyedül lenni. Az élet egyes területei nem versenytársai egymásnak. És tudni kell rájuk normálisan szakaszokként tekinteni, nem úy mintha mindig ugyanolyan maradna minden, mint most. Kisbabával persze nehéz, mert függ tőled fizikailag, de aztán egyre kevésbé és a végén kirepül. Aztán lehet majd megjelenik újra, ha unokák lesznek, vagy szétmegy a párjával vagy bármi, de lehet, hogy másik földrészen fog lakni. Az ember meg mit tehetne: drukkol neki. Ez egy emberi kapcsolat. Nem a szerelmed, nem a barátod, nem a háziállatod, ezt csak ebben lehet átélni.

Azt meg annyira nem értem, hogy aki utálja a gyerekeseket, miért olvasgatja ezt a topikot. Talán mégis vágyna rá, de nem jött össze és most van egy csomó macskája, mert az környezetvédőbb? A gyerek az emberiség jövőjének a része, ezért sajnos közös érték még a szomszéd neveletlen kölyke is, akkor is, ha túl sokan vagyunk, és semmiképp nem kevesebb értékű egy felnőttnél meg nem valami költséges hobbi, amit egyen meg, aki főzte.

2020. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

6oska!

Vegyél vissza a kis arcodból, de sűrgösen. Többet látsz te a hozzászólasomban, mint kellene.

Hogy van-e gyerekem, vagy nincsen, az nem tartozik rád.

Hogy neked a gyereked/ gyetekeid az elsők, az a te magánügyed. Látszik nem érted, amit írtam. Tudod, egy anyuka nem csak a gyerekek anyja, hanem feleség/szerető is, akinek van egy férje, dolgozó nő, akinek van munkája (le se merem írni, talán ambicíói is a munkája terén). Aztán sok asszony pislog nagyokat, miért nem működik a házassága és hagyja ott a férje vagy miért aljasodik le egy szolgává, aki csak mások igényeinek él és mindig ő az utolsó. Ez is egy döntés, a te dolgod. Biztosan majd vigasztal, hogy a gyerekeid meg látogatnak a kórházban 10, 20 év múlva.

2020. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

15! Neked nincs gyereked ez nem kèrdès hanem kijelentès. Ès hogy mièrt nincs?

1. Szertnèl/ szerettèl volna de nem adatott meg neked,nem jön össze ezèrt megesz az ideg itt èled ki màs anyukàkon a frusztràciódat. Pont.

2. Lehet gyereked de ember nincs aki csinàlt volna neked. Ès nem is csodàlom.

Igen tudom most jönne az, hogy boldog hàzassàgban èlsz de ti nem akartok gyereket mert az nem èlet gyerekkek stb stb persze:)

2020. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

A kedvenc baromságom ezektől a fogyatékosoktól, hogy a gyerekeseknek céltalan az élete, bezzeg a gyerekteleneknek aaaanyira tartalmas ám. Aztán mikor felteszem a kérdést, hogy ugyan már cicuka meséld el nekem, mivel telnek a napjaid ami annyira cseszettül különleges és egyedi, amit gyerek mellett nem lehet, és a gyerekesek nem is szokták akkor csak megy a habogás. Igazából ezek 90%-ban pont olyan életet élnek mint a gyerekesek csak gyerek nélkül.

De kell mindenáron valami amivel földbe lehet döngölni a gyerekeseket, meg senkiháziaknak titulálni őket, amivel igazából csak magukat meg a saját értelmi szintjüket igazolják.

2020. jún. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Pont hogy a gyerekes kis pitsák döngölik földbe a gyerekteleneket.
2020. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektelenek és anyák között is vannak bunkó kardcsörgetők, nem ettől függ.
2020. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

#18 téged ilyen stílussal nem csoda ha földbedöngölnek.

"momzilla" "senkiházi" "gyerekes kis phicsa". Jó nagy proli vagy na, de téged biztos kielégít.

Érdekelne a hozzád hasonló lelkivilága, mitől lett ekkora nyomorult az életed.

2020. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!