Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyermekvállalás előtt más is...

Gyermekvállalás előtt más is ennyit agyalt, hogy mit kezdjen magával , hogy később gyerkőc/gyerkőcök mellett rugalmasabb munkája legyen?

Figyelt kérdés

Folyton agyalok, hogy mit kezdjek magammal és egyedül az otthon végezhető munkát látom megoldásnak, de biztos lenne más út is csak fogalmam nincs.

Nagyon szeretnék egyetemre menni, mert a fordítás lenne számomra az egyetlen olyan dolog ami érdekelne és amit itthon tudnék végezni, de nem indul levelező és munka mellett nem tudom megcsinálni, így beláttam arról le kell mondanom...:(

viszont nem találom az utamat, hogy mit kellene..

Szeretem a mostani munkahelyem, de tudom hogy később ha gyerkőc lesz akkor nagyon nehéz dolgom lesz, mert nem rugalmas a munkahelyem.

Nagyon klassz meg minden, csak nálunk nehéz elmenni szabira, még azt is nehezen oldjuk meg ha hirtelen lebetegszik valaki.

És hát azért kisgyereknél előfordul, hogy lebetegszik , otthon kell maradnom, utána én betegszek le...reggel fix időre kell menni, így egy rohanás lesz majd minden reggel.

Szóval agyalok mit csinállhatnék, hogy könnyebb , rugalmasabb időbeosztásban dolgozhassak.

Más kismamák , hogy oldottátok meg???

Pályát váltottatok emiatt?

Vagy a munkahelyetek elnézőbb lett?

Tapasztalatok érdekelnének , hogy ki hogy csinálta, hogy más is kattogott e már a gyermek megszületése előtt, hogy mit hogy csinájon annak érdekében, hogy minél kiegyensúlyozottabb anya lehessen.



2020. máj. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok munkahely egyáltalán nem rugalmas. Nálunk annakidején apa oldotta meg a dolgot. Anyu kb 2,5 évig itthon volt velem, aztán óvodás lettem és apu ment velem szabira, ha valami volt. 6 évesen egyedül buszoztam a suliba, délután napközi után buszoztam haza. Amikor 12 lettem, akkor már nem vett ki senki se szabit, ha beteg lettem, max az orvoshoz kísérték, kaja mindig volt, meg tök jól elvoltam egyedül.


Amúgy én is mindig agyalok a gyerek kérdésen, de most már 31 vagyok, lassan kezd rámjönni a szülhetnék, de annyi a bizonytalanság, hogy még kivárok.

2020. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bizonytalanság mindig lesz...én is vártam sokáig..

vártam a megfelelő partnerre, csak azt nem kalkuláltam bele hogy 5-6 évig nem jön majd senki.

Aztán megismertem a páromat és nem sokat másfél évet vártunk.

1 év volt mire összeköltöztünk, aztán hamar közöltem a párommal, hogy 33,5 éves vagyok nem várok tovább a gyermekvállalással és azóta próbálkozunk.

Ennek lassan egy éve...

szóval csak azt akartam ezzel megmutatni, hogy sokszor vár az ember aztán egyszercsak azt veszi észre , hogy ha nem jön össze hamar, akkor kifut az időből..

most hogy bejött a vírus én is mondhatnám, hogy bizonytalan a helyzet akkor most szüneteltetem, de hova szüneteltessem.

Nehéz ám, mert az élet nem úgy működik, hogy na akkor most minden biztos jöhet, mert lehet hogy adott az anyagi háttér adott a párod , de egyszerűen nem jön össze a baba...

és hidd el nekem , minél idősebb vagy, annál jobban rástresszelsz.

Erre nem lehet nem rástresszelni.

Folyton számolgatja az ember az időt , és egyre idegesebb lesz csak, hogy nem jön össze és kifut az időből.

Na huszonévesen még nem kellene ezen stresszelni, de akkor meg még nem adottak a körülmények..

2020. máj. 14. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az egy teljesen átlagos és normális munkahely. Ha ennyire összeegyeztethetetlennek gondolod, akkor inkább ne vállalj gyereket, mert csak nehezebb lesz (egy életre), mint amit gondolsz.
2020. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyem sem rugalmas ezzel kapcsolatban... Egyszemélyes üzlet, ha én nem tudok reggel bemenni, akkor nem tud kinyitni az üzlet. Itt azért a főnök se annyira elnéző. Ráadásul a munkaidő 10-18-ig tart, ami összeegyeztethetetlen óvodával. Minden harmadik hétvége szabad csak, tehát nagyon kevés időt tölthetnék a családdal. Én úgy tervezem, hogy gyes után felmondok, és keresek egy családbarátabb munkahelyet.
2020. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg nem úl ideális...:( igen sok kismama számára fontos lenne , hogy rugalmas munkája legyen.
2020. máj. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!