Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólhat ezért a védőnő?

Szólhat ezért a védőnő?

Figyelt kérdés

A korona vírus miatt fel kellett mondanunk az Albérletünket, mert nem tudtuk fizetni. Odaköltöztünk anyámékhoz egy másfél szobás panel lakásba. Van egy 2,5 éves lányunk, és 32 hetes terhes vagyok. Ha megszületik a kicsi, hatan leszünk egy ekkora házra.


Mostmár helyre jöttünk anyagilag, el tudnánk költözni, de se mi, se a szüleim nem akarják, így úgy döntöttünk, hogy amíg nem lesz konfliktus, vagy nem lesz nagyon kényelmetlen (persze, most se kényelmes, de nem sokat vagyunk itthon, mikor nem esik az eső, egész nap lenn vagyunk a nagylánnyal), addig maradunk, és inkább spórolunk.


A szüleim is azt szeretnék, hogy legalább télig maradjunk, és gyűjtögessünk.


Igazából mindenünk meg van, a nagy lánynak is, a kicsinek is mindent be szereztünk már, mind a 2 gyereknek van hol aludnia, van hol pelenkázni, van hol fürdetni, egyszerűen annyi, hogy kicsi a lakás.


Szólhat emiatt a védőnő a gyámügynek, vagy a családsegítőnek?


2020. jún. 15. 07:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sem kellemes, de ideiglenes kibírható.


Egy másfél szobás lakás lehet 32 nm is, meg lehet 70 nm is.


Utóbbiban semmi kivetnivaló nincs.

2020. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

Áhh értem, szóval már azt is kitaláljátok, hogy a nagy semmire szülök.


Mint írtam mindenünk megvan, és egyáltalán nem okozna gondot elköltözni albérletbe. Szerintem ez rohadtul nem a semmire szülés.


De amíg mindenkinek megfelel ez a felállás, addig 200.000 Ft-ot spórolunk meg, amit saját lakásra tudunk félre rakni.


Azért tettem fel a kérdést, mert a barátnőm védőnője, olyan hülyeségbe kötött bele, hogy nincs kocsijuk meg jogsijuk (nekünk pl kocsinak is van), mivel viszik a gyereket éjszaka az ügyeletre, ha valami baja lesz.


Simán ki nézem akkor a védőnőkből, hogy a lakás miatt rámhívja a gyámügyet.


Ezért tettem fel a kérdést, és nem azért mert nem tartanám normálisnak, vagy egészségesnek. Régen 8 gyereket is neveltek 1 szobás lakásban, és nem lettek lelkisérültek. És mi nem is itt akarjuk őket felnevelni, ez átmeneti.

2020. jún. 15. 08:42
 13/62 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, akkor te igen el vág tévedve.
2020. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
95%

"Mint írtam mindenünk megvan, és egyáltalán nem okozna gondot elköltözni albérletbe. Szerintem ez rohadtul nem a semmire szülés."


Hát ez igencsak ellentmond "A korona vírus miatt fel kellett mondanunk az Albérletünket, mert nem tudtuk fizetni. " kezdő mondatnak, de ne zavarjon.

2020. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
70%

Régen a terhes nők a földeken kapáltak, remélem te is így teszel, mert régen is így volt.


A jogsi sztori kamu. Nyilván megjegyezhette a védőnő, de biztosan nem kifogásolta hogy nincs kocsi és jogsi. Ellenben a másfél szobás lakást hat főre, majd fogja. És ezt te is érzed, ezért a kérdésed is.


Mellesleg meg de, a semmire szülsz, mert egy saját ingatlanod nincsen, ahova viheted a gyerekeid, csak a nagyszülők paneljába. Végülis nekünk itt aztán tényleg semmi közünk hozzá, hogyan kuporogtok, csak nagyon visszatetsző a stílusod, csak mert a többség nem dicsér meg, hogy a másodikat szülöd anyádék paneljába 🤷🏼‍♀️

2020. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

Szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek az országban, akik átmenetileg szar helyzetbe kerültek, míg be volt zárva minden, mert fizetés nélküli szabadságra küldték, de mostmár ugyanolyan színvonalon élnek, mint előtte, mert ugyanazt és ugyanazért a pénzért dolgozzák, mint előtte.



Gondolkodni én fogok helyetted?

2020. jún. 15. 08:54
 17/62 A kérdező kommentje:

Úristen 😁😁😁 nem tudtam, hogy ha valaki albérletbe szüli a gyereket és nem saját ingatlanra, az a semmire szül 😂😂😂


Az első mondatban ott van, hogy albérletben éltünk. Összvissz 3 hónapja kóltöztünk anyámékhoz 😂😂😂


Tényleg nem megy itt se az értő olvasás, se a gondolkodás...

2020. jún. 15. 08:57
 18/62 anonim ***** válasza:
82%

Nem szólhat érte. Nekünk sem szólt, hogy 10-en vagyunk 32 nègyzetméteren.


Kolompárné

2020. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj de nem is én vagyok a hülye, ha annak ellenére hogy kiírtam, hogy a koronavírus miatt elköltözünk az albérletböl, anyámékhoz, és a nagylány, már 2,5 éves, valaki azt szűri le, hogy a második gyerekemet szülöm anyámékhoz.


2,5 éve nem nagyon volt koronavírus...


És ha tavaly októberben tudtuk volna, hogy koronavírus lesz, nem vállaltuk volna be a második gyereket.

2020. jún. 15. 09:05
 20/62 anonim ***** válasza:
73%

Semmi gond nincsen az albérlettel, de az elég necces, hogy te a másodikat pottyantod, de biztos lakhatás NINCSEN! Mert bizony nincs, ha a koronavírus miatt költözködhettetek...


"És ha tavaly októberben tudtuk volna, hogy koronavírus lesz, nem vállaltuk volna be a második gyereket." Ha valaki biztos anyagi helyzetben van, ilyet nem mond. Persze, a vírus változtatott az életen, lehet néhol spórolni kellett, vagy lemondani pár extráról, de ahol ilyen szinten nincs pénz, ott már a vírus előtt sem lehetett rózsás a helyzet. De figyu, vesztek két emeletes ágyat, aztán már szülheted a 3.-4. gyereket is, tök jól elvagytok így is egy fél szobában. :) Szoros családi kötelék lesz, az aztán biztos.

2020. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!