Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólhat ezért a védőnő?

Szólhat ezért a védőnő?

Figyelt kérdés

A korona vírus miatt fel kellett mondanunk az Albérletünket, mert nem tudtuk fizetni. Odaköltöztünk anyámékhoz egy másfél szobás panel lakásba. Van egy 2,5 éves lányunk, és 32 hetes terhes vagyok. Ha megszületik a kicsi, hatan leszünk egy ekkora házra.


Mostmár helyre jöttünk anyagilag, el tudnánk költözni, de se mi, se a szüleim nem akarják, így úgy döntöttünk, hogy amíg nem lesz konfliktus, vagy nem lesz nagyon kényelmetlen (persze, most se kényelmes, de nem sokat vagyunk itthon, mikor nem esik az eső, egész nap lenn vagyunk a nagylánnyal), addig maradunk, és inkább spórolunk.


A szüleim is azt szeretnék, hogy legalább télig maradjunk, és gyűjtögessünk.


Igazából mindenünk meg van, a nagy lánynak is, a kicsinek is mindent be szereztünk már, mind a 2 gyereknek van hol aludnia, van hol pelenkázni, van hol fürdetni, egyszerűen annyi, hogy kicsi a lakás.


Szólhat emiatt a védőnő a gyámügynek, vagy a családsegítőnek?


2020. jún. 15. 07:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 szoba volt kész,a konyha és fürdőszoba.A ház többi részében volt ahol kábelek is csak lógtak az emeletre meg kötélbe kapaszkodva lehetett felmenni.A védőnő annyit kérdezett, hogy mire a gyerek mászni tud addigra rendbe leszünk e?😂🤦

Ha megkérdezi mennyi ideig akartok így élni elmondod sacc/ kb a terveket és kész.

Nem mindenki örököl,kap házat a szülőktől, nem mindenki keres vagyonokat.Mi pld külföldi munkát vállaltunk évekig, hogy 35 évesen hitelmentes házunk legyen és ahogy írtam a felújítás közepe felé már készülődött kifele a baba.Van aki még nem akar ennyi idős koráig várni én megértem.

Amire mindenképpen figyeljetek, hogy ne sodródjatok meg egyszer ennyire a tönk szélére pár hónap alatt.

2020. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Coviddal, se lett volna gond, ha 1 év múlva jött volna, vagy legalább pár hónappal hamarabb.


Itt nálunk a gond leginkább a gyerek születése + a covid együtt volt ami sok volt egyszerre sajnos. De egy 5 hónapos terhességet, már nem tudtam vissza csinálni.


Arról nem is beszélve, hogy a Hitel kb fele annyiba fog kerülni, mint az albérlet amiben laktunk.


Az 5 hónap alatt kb 2 millát tudunk spórolni, + a csok a 2 gyerekre durván 1,5 millió és 12-15 Mila között vannak a házak agglomerációban, amik jók lennének nekünk.


Szóval köszi, ez tényleg egy építő kritika volt, de utána néztünk mindennek :)

2020. jún. 15. 13:02
 53/62 A kérdező kommentje:

Én is már 34 éves vagyok, ezért is nevetek azon aki azt írja, hogy jöhet a sorozat szülés.


Ilyen öregen? Minek? A korom miatt a másodikat se nagyon akartam.

2020. jún. 15. 13:06
 54/62 anonim ***** válasza:
11%

A második sem volt tervezve, a harmadik, negyedik sem lesz.


"Coviddal, se lett volna gond, ha 1 év múlva jött volna, vagy legalább pár hónappal hamarabb." Csak hogy az élet nem ilyen. A "baj" nem akkor jön, amikor nekünk jó és számítunk rá, vagy kalkulálunk vele.

2020. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
15%

"Szóval köszi, ez tényleg egy építő kritika volt, de utána néztünk mindennek :)"

Tényleg?


2 gyerekre, használt lakásra a CSOK 2,6 millió Ft, nem 1,5 millió. De még így is legalább 10.000.000. Ft hitelt kell felvennetek, ami nagyon sok. Mi is csak úgy mertük ezt megtenni ( babavárót vettünk fel a tetőtér beépítésére), hogy milliós a havi bevételünk és van félretett majdnem 6.000.000. forintunk, ha bármi gond lenne.

Na mindegy, kívánom, hogy sikerüljön amit akartok, de kicsit könnyelműnek tűntök.

2020. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hányas válaszoló voltam. DE még egyszer megkérdezném, ha csak pár hónapról van szó, akkor ez a megoldás miért nem jó? A védőnő nem köthet bele, és igenis abban igaza van a kérdezőnek, hogy a a fenének dobjanak ki havonta több, mint 100 ezret albérletre, ha amúgy is van megtakarításuk. Leírta. Azzal az összeggel már lehet kezdeni valamit, és én sem dobnám ki albérletre. Önerőre elég. Inkább a sajátomat kínlódom évekig, minthogy albéretben sínylődjek életem végéig.

Kérdező, van egy stílusod, az tény. De elméletileg igazad van! Ha befogadtak benneteket, ezt a pár hónapot mindenki kibírja. Ha a szüleid így tudnak segíteni csak, akkor ez is hatalmas segítség manapság. A többi utána már a ti dolgotok. (Lehet lepontozni, de legalább igyekeznek, nem meresztik a seggüket, nem akarnak végleg ott maradni.) A védőnő meg csak a gyerekek fejlődésével foglalkozik nagy általánosságban, ha tudja, hogy pár hónapról van szó és nem bagózik senki a gyerekek orra alá, nincs almacsutka és/vagy kismacska a kiságyban újszülött mellett, szeméthegy a földön. (Láttam ilyet, de itt nem erről van szó!) Ennyi a lényeg.

2020. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondolnám, hogy szólni fog a védőnő

Feltéve ha igaz amit leírtál...

2020. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a lakás azt leírod?

Igazából ha rendezett minden, és megvan a babának minden akkor szerintem nem szólhat.

2020. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom hány nm. De ez nem egy kicsi másfél szobás lyuk.


Szóval nem 30 nm hanem olyan 50-60.


A nagy szobában amiben vagyunk, van egy 6 részes szekrénysor, a nagylány ágya egy függönnyel elválasztva, 2 számítógép asztal, egy hűtő (2 hűtő van a lakásban), egy 180x 200as franciaágy, simán odafér a babaöböl az ágyunk mellé.


És még ígyis marad hely ahova leterítjük majd a játszó szőnyeget a kicsinek. Az erkély is szépen be van építve, ott is rengeteget játszunk, ha jó az idő.


A kisebb szobában kevesebb minden van, egy kisebb szekrénysor, egy 160x 200as franciaágy, egy számítógép asztal, és TV, de amennyit anyámék itthon vannak nekik ez elég erre az 5 hónapra.


A konyha is nagy, a fürdő is, és az elő szobában is van egy hatalmas gardrób. A lakás felét nem használták ki anyámék, mindig is minimalistán éltek.

2020. jún. 15. 14:28
 60/62 anonim ***** válasza:
57%
16# Hát igen, csak elég baj az, hogy 2-3 hónap így hazavágott titeket, hogy nem tudtátok fizetni az albit. Két gyerek mellett bőven lesz extra kiadás... És úgy látom, hogy n vagytok erre felkészülve. Ami a ti dolgotok, de ne minket, vadidegen embereket győzködj arról, hogy milyen jó színvonalon éltek és bármikor elköltözhettek. Akkor nyugodj meg, ha mégis beszól a védőnő, lesz hova mennetek nem? Ha minden olyan szuper. Egyébként én sem várnám meg, míg konfliktus lesz, jobb a békesség. De ti tudjátok.
2020. jún. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!