Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólhat ezért a védőnő?

Szólhat ezért a védőnő?

Figyelt kérdés

A korona vírus miatt fel kellett mondanunk az Albérletünket, mert nem tudtuk fizetni. Odaköltöztünk anyámékhoz egy másfél szobás panel lakásba. Van egy 2,5 éves lányunk, és 32 hetes terhes vagyok. Ha megszületik a kicsi, hatan leszünk egy ekkora házra.


Mostmár helyre jöttünk anyagilag, el tudnánk költözni, de se mi, se a szüleim nem akarják, így úgy döntöttünk, hogy amíg nem lesz konfliktus, vagy nem lesz nagyon kényelmetlen (persze, most se kényelmes, de nem sokat vagyunk itthon, mikor nem esik az eső, egész nap lenn vagyunk a nagylánnyal), addig maradunk, és inkább spórolunk.


A szüleim is azt szeretnék, hogy legalább télig maradjunk, és gyűjtögessünk.


Igazából mindenünk meg van, a nagy lánynak is, a kicsinek is mindent be szereztünk már, mind a 2 gyereknek van hol aludnia, van hol pelenkázni, van hol fürdetni, egyszerűen annyi, hogy kicsi a lakás.


Szólhat emiatt a védőnő a gyámügynek, vagy a családsegítőnek?


2020. jún. 15. 07:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
91%

Elsősorban a kérdésedre válaszolok.. Van aki szól érte.. Van aki nem. Igazából bajnak nem baj, csak kényelmetlen megoldás.


Én is azt gondoltam h a semmire szülsz, ha nincs elég tartalékotok ha baj lenne..


Viszont látom, hogy csak nagyon rosszul gazdálkodtatok a pénzetekkel. Olcsóbb albit kellene kivenni, mert ha gond van, nem tudjátok fenntartani.. És nem vicces két gyerekkel majd sokszor költözni. Mert ugye mondják h lesz 2.hullám..most lényegtelen h túl van e ragozva a koronavirus mizeria, ha nem tud az ember dolgozni... Meg akármi más is beüthet. Igazából mazlista vagy, hogy mehettek a szüleihez, és hogy ilyen munkarendben dolgoznak, mert különben már egymás agyára mentetek volna...


Én javaslom amúgy hogy maradjatok még egy darabig, szedjétek össze magatokat mégjobban, hogy a következő gond esetén ne kelljen költözködni. És gondolkozzatok el a bevétel/kiadáson, hogy mire megy el sok pénz, hol lehetne spórolni.

2020. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
59%

Aha.

Tehát miután minden zárva volt, a férjedet elküldték fizetesnelkulire de most visszaveszik ugyanabba a pozícióba. Érdekelne, mi az a munka, amit korona alatt nem lehetett végezni, de 400ezer nettót fizet havonta

2020. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
79%
Közben olvastam h baromi drága a babakelengye.. Hát amúgy nem vészes.. Csak ha sok felesleges dolgot megvesz az ember🤷‍♀️ Pl ha minden használati tárgy rózsaszín volt az elsővel.. Mert oke a ruhak.. De kiságy, takaró, babakocsi, pihenoszek ha van ra igényed.. Azok lehetnek semlegesek.... Meg nem is kell sztem sokminden egy babahoz. Fele felesleges kacat
2020. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
97%
Csak a kérdésre válaszolok: lehet, hogy szól érte, de akkor mondd meg, hogy ez egy ideiglenes helyzet, ami csak decemberig tart. Valószínű, akkor nem lesz további menete a dolognak. Ha mégis, de tényleg elköltöztök télen, akkor is megoldódik az ügy mire akár egy aktát is 20 cm-rel odébb tolnának a gyámügy asztalán. Tényleg nem ideális, ahogy laktok, akármennyire is elfogadják anyukádék, biztos kényelmetlen nekik, de ha tényleg látható a vége, meg félre tudtok tenni önerőre, akkor még pár hónapig, maximum fél évig szerintem kibírható. De az nem lenne egészséges, hogy teljesen ebben a helyzetben nőjenek fel a gyerekek.
2020. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

"Szerinted a lassan idősödő anyád meg apád, akik koruk ellenére aktívan dolgoznak még több műszakban, biztosan arra vágynak, hogy a mellettük levő szobában üvöltsön egy újszülött?!


Tényleg?!"


Nálunk a lányomnál is nagyon ritkán volt olyan, hogy üvöltött volna. Baba öbölben aludt az ágyunk mellett, amikor nyűgös volt egész este hordozó kendőben ringattam, és most anyámék és a nagylány miatt fokozottan oda lesz figyelve arra, hogy ne zavarjon senkit.


Persze lehet ki fogunk egy olyan gyereket aki a praktikák ellenére is egész este üvölteni fog, de akkor egyértelműen költözni is fogunk, nem csak anyámék, de a nagylány miatt is.


Ezért írtam, hogy csak akkor fogunk maradni, ha mindenkinek megfelelő és komfortos lesz. A férjem is hajnali 4kor indul dolgozni, nyílván ha nem hagyja a gyerek aludni, nem fogunk itt maradni, neki is kell egy külön szoba, ahova külön tud vonulni.


Nem tudom minek írok, ha úgyis csak a negyedét olvassátok el. Ez nem egy kényszer megoldás, ez egy kényelmi megoldás, és addig tart amíg minden félnek kényelmes.

2020. jún. 15. 09:45
 26/62 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként itt nagyjából anyák válaszolnak(szülők), ki ne fogadná be a gyerekét örömmel? Pláne ha ilyen sok a munka, megfőz, takarít, helybe hozza az unokát, én örülnék neki, egyáltalán nem lenne teher, max annyira, hogy flangálhatok meztelenül ès keresni kell a helyet és időt, hol szexeljek a férjemmel.


Lesz még 30 nyugdíjas magányos évem kettesben, hadd legyen már benne ilyen nagycsaládosdi is fél év..


Nem mondhatod, hogy ez teher, sőt a legtöbbeknek kifejezetten előny nagyiszemmel, ha szerette a gyerekeit és szereti az unokáit. Ha rossz a kapcsolat, akkor persze teher, de szerintem náluk nem az.

2020. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
35%
Majd mond el ezt a védőnőnek, aztán majd kiderül hogy neki tetszik e vagy se a kényelmi megoldásod.
2020. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
51%
Szeretném tudni, hogyan lehet valakinek 30 nyugdíjas magányos éve? Ide a receptet.
2020. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre az értelmes hozzászólásokat 😊


Igen, az első gyereknél nagyon hülyén vásároltunk, mert pl a babakocsi, a gyerekülés, tényleg lehetett volna semleges színű, de szóljon védelmünkre, hogy nem terveztünk második gyereket. Csak a férjemnél valami bekattant 1 éve, hogy jó, meg minden, de csak kéne egy tesó, és mivel könnyű terhességem, gyors szülésem volt, és egy rendkívül könnyű baba volt, így megbeszéltük, hogy oké, legyen még egy, de ennyi volt.


Szerintem maximum október, novemberig maradunk, ha maradunk, mert most még jó, rengeteget vagyunk a játszótéren, hétvégén kirándulunk, de télen nem sok mindent fogok tudni kezdeni a 2 gyerekkel egy ilyen kicsi lakásban, és akkor tényleg őrület lesz nekem is, meg a gyerekeknek is.

2020. jún. 15. 09:53
 30/62 anonim ***** válasza:
44%
A védőnő környezettanulmányt készít, azért megy ki szülés előtt. Bizony bizony ha nem megfelelőek a körülmények (pl. 10en élnek 1 szobában, nincs wc, dohányoznam bent, higiénia hiánya) akkor ezt jelzi és a babát nem viheti haza az édesanya a kórházból.
2020. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!