Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólhat ezért a védőnő?

Szólhat ezért a védőnő?

Figyelt kérdés

A korona vírus miatt fel kellett mondanunk az Albérletünket, mert nem tudtuk fizetni. Odaköltöztünk anyámékhoz egy másfél szobás panel lakásba. Van egy 2,5 éves lányunk, és 32 hetes terhes vagyok. Ha megszületik a kicsi, hatan leszünk egy ekkora házra.


Mostmár helyre jöttünk anyagilag, el tudnánk költözni, de se mi, se a szüleim nem akarják, így úgy döntöttünk, hogy amíg nem lesz konfliktus, vagy nem lesz nagyon kényelmetlen (persze, most se kényelmes, de nem sokat vagyunk itthon, mikor nem esik az eső, egész nap lenn vagyunk a nagylánnyal), addig maradunk, és inkább spórolunk.


A szüleim is azt szeretnék, hogy legalább télig maradjunk, és gyűjtögessünk.


Igazából mindenünk meg van, a nagy lánynak is, a kicsinek is mindent be szereztünk már, mind a 2 gyereknek van hol aludnia, van hol pelenkázni, van hol fürdetni, egyszerűen annyi, hogy kicsi a lakás.


Szólhat emiatt a védőnő a gyámügynek, vagy a családsegítőnek?


2020. jún. 15. 07:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

44es, köszönöm. Én is így gondolom, hogy ha látja, hogy meg van mindene mindkét gyereknek (tiszta, frissen festett, felújított lakás, teljes babakelengye), akkor csak nem fog belekötni, hogy hányan élünk a lakásban. Ennél sokkal rosszabb körülmények közé is haza viszik a babát. Csak mikor mondta a barátnőm, mibe kezdett el belekötni náluk a védőnő, kicsit megijedtem.


De maximum ha elkezd pattogni, akkor keresünk hamarabb albérletet. Nem is tudom, most a covid miatt lesz-e szülés előtti környezet tanulmány, 3 hónapja nem láttam a védőnőmet, csak néha ír egy emailt, hogy egyben vagyunk e még.

2020. jún. 15. 11:01
 42/62 A kérdező kommentje:

47, nem tudom miért hiszi azt valaki, hogy egy panelban egyáltalán nem kell semmit barkácsolni. 😁😁😁😁


Apámnak se kedve, se ideje nem volt egyedül felújításba kezdeni, úgyhogy most hogy itthon volt a férjem szabin, szépen megcsináltak mindent. Teljes festés, ablak csere, a fürdő újracsempézése,erkély szigetelése, galamb háló felrakása, meg egy csomó minden amit én nőként nem nagyon tudok megnevezni. Apám amúgyis magas vérnyomásos, nem szívesen áll létrán, úgyhogy jó, hogy itt volt a férjem.

2020. jún. 15. 11:11
 43/62 anonim ***** válasza:
64%
Kicsit off, én is egyetértek a 44#-es hozzászólóval. Én már a fele feltett kérdésre sem válaszoltam volna, senkinek semmi köze, főleg hogy nem is a kérdésről szólt már. Hihetetlen milyen emberek vannak... konkrétan undorító ahogy 1-1 választ elolvastam... pedig annyira nem is vagyok meglepődve, sajnos.
2020. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

Nem én töröltettem, sőt pontozni se pontoztam nagyon senkit.


Az elején elkezdtem pontozgatni, de utána meguntam.

2020. jún. 15. 11:40
 45/62 A kérdező kommentje:

47es, sőt, ez a válaszod is törölve lesz, mert offolsz. Tudod mi az az off?


46os, de csodálkozom rajta, mert nem egy olyan kérdést tettem fel, hogy szerintetek jó ötlet-e anyámék lakásába, 0 jövedelemmel, lebabázni, úgy hogy kitudja mikor lesz lehetőség el költözni, valszeg soha.


A férjem jól keres, ha nincs koronavírus, én közepes gyedet kapok, 2,5 évig -3 hónap, albérletben neveltük a lányunkat, max 5 hónap és saját lakásban fogjuk tovább nevelni a gyerekeinket. Nem tukmáltuk rá magunkat senkire, nem zavarunk senkit.


Miért is érdemlem meg azt, hogy egy lapon említsenek az olyanokkal, akik a szülői házba szülik mind a 6 gyereket, a gyesre meg a családi pótlékra? (Semmire szülsz, semmitek nincs, etc)


Mindenünk megvan,és mindenünk meg is lesz, a gyerekek semmiben nem szenvednek hiányt, sőt több szeretetet kapnak, mintha csak heti 1x látnák a nagy szülőket.


Ez szimplán rossz indulat, semmi más. Ezrek szülnek tényleg a semmire gyereket, akiknek nemhogy lakásuk, de munkájuk sincs, ki kérem magamnak, hogy engem aki a férjével együtt 8 éve biztos helyen dolgozik, egy lapon említsenek velük.

2020. jún. 15. 12:17
 46/62 anonim ***** válasza:
80%
Végigolvastam az összes választ, és a te kommentjeidet is. A lényeg, hogy tiszta, rendezett lakásban élő gyerek(ek) gondozásába a védőnő nem szólhat bele. Mindegy, hányan vagytok. Azt írod, ez így nektek is és a szüleidnek is megfelelő átmenetileg. Teljesen mindegy, hányan laktok a lakásban, ha nem lát veszélyeztetett körülményt, nem szólhat a gyámügynek. Röviden ennyi. Ez szinte biztos. Vannak kekeckedő védőnők, de csak a babával kapcsolatosan szoktak kérdezni, ha látja, hogy a lakás tiszta.
2020. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, majd kimegy a védőnő és megmondja gond-e. Ha minden így van ahogy írtad, akkor gondolom nem jelent gondot villámgyorsan albérletet találni, akár magas áron is, amennyiben jelzi, hogy nem tetszik neki a helyzet és jelenti (megteheti és védőnője válogatja, hogy áll hozzá egy ilyen lakhatási helyzethez).

Én is nagyon szűkösnek érzem így a dolgot, na meg én bizony bevallom, hogy szükséghelyzetet kivéve nem élnék együtt felnőttként a szüleimmel, bármennyire is jó a viszonyunk (nekünk is jó), mert felnőttként ez nem egészséges és visszalépés, ráadásul pár hónappal sokra még nem juttok, ha semmi megtakarításotok amúgy nincsen (és nyilván nincsen, ha az albérletet sem tudtátok fizetni). Én ezt nem rosszból írom, irigy meg végképp nem vagyok rád, sőt.

Kívánom, hogy ne legyen gond, de azért mérget ne vegyél rá.

2020. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom ha kekeckedős, akkor maximum rákérdez, hogy ez tartós helyzet-e.

Osztom az előző véleményét. Nekem is jó a kapcsolatom a családommal, de nem élnék együtt velük. Nekem is az a meglátásom, hogy nem egészséges három generáció már együtt. Ha nem tudnám megfizetni a drága albit átmenetileg, akkor keresnék olcsóbbat.

2020. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

De igenis sokra megyünk azzal a pár hónappal, mert az albérlet fizetése nélkül, +200.000 Ft-ot tudunk megtakarítani. Eddig is az én gyedemből éltünk, a férjem fizetése az albérletbe és megtakarításba ment. Amit most meg spórolunk+csokkal lesz elég önerőnk agglomerációban venni hitelre lakást.


Nyílván nem okoz gondot kivenni egy lakást, ha a védőnő elkezd pattogni, de jobban örülnénk, ha nem kéne +5 hónapig albérletbe dobálni a pénzünket feleslegesen.


Egyébként maradt még kb 500.000 ft megtakarításunk, de az ugye kaukcióra van félre rakva, ha tényleg sürgősen keresnünk kéne valami albérletet.

2020. jún. 15. 12:41
 50/62 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom hol élhettek, de önerőnek édeskevésnek tűnik nekem amit leírtál (pedig mi nem Budapesten élünk) egy normális méretű lakáshoz. Na meg ugye azért a Csokot nagyon át kell ám gondolni, mert azt fizetni kell,ha törik ha szakad, különben buktok mindent, azt nem lehet otthagyni, mint az albérletet, ha újra gond lesz (és miért ne lehetne, a Covidra sem számított senki). Gondolom azért ezeknek utána néztetek már, nehogy nagyot bukjatok.
2020. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!