Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy képezzem magam gyerek...

Hogy képezzem magam gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Az előbb láttam egy csoportban, hogy büszkélkednek vele, hogy van aki most diplomázott gyerek mellett, vagy család mellett szerzet négy diplomát.

Hogy lehet ezt megoldani? Hisz azon túl hogy a gyerekeket valakire hagyni kell, ez rengeteg pénz is, nem?

Egy átlagos gyedből meg egy átlagos férj fizetéssel hogy lehet ezt megoldani?



2020. jún. 18. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eléri az állami szak ponthatárát, és nem messze van az egyetem a lakhelyétől, akkor nem kerül olyan sokba, teljesen vállalható.


Rengetegen tanulnak gyerek mellett, általában levelezőn vagy távoktatási képzésen, ez heti-kétheti 3 nap, általában hétvége is beleesik.

2020. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy teljesen vállalható? Kb?

Sajnos nekem a legközelebbi egyetem 60-70km-re van.

2020. jún. 18. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Akkor a levelező képzéseket nézd meg.
2020. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem félévente került olyan 25 ezerbe (jegyzetek nyomtatása). Ha utiköltséget is kell számolni, nálad 60km-re lebontva, akkor a te havi költséged olyan 10.000 forint körüli lenne (jegyzet havi bontásban, utazás). Persze ez szakfüggő is, van ahol több mindent be kell szerezni, de a legtöbb helyen elég a jegyzet, meg a könyvtárból kölcsönzött könyv.
2020. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az első két évben jól ment. Nem hogy semmibe sem került, még nekem fizettek, hogy járjak, kértem egyéni tanrendet, alig kellett bejárnom, és futotta bébiszitterre is(30 percre laktam az egyetemtől), 2 évesen pedig bölcsit kezdett.


Simán össze lehet hozni egy közepes szakot, ha a gyereked átlag gyerek. Orvosit, jogot, mérnököt nem tudom, de műmenedzserként le lehet diplomázni és csak heti 10 órát van mással a gyereked.

2020. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez csak úgy működik, ha van segítséged.
2020. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekem mellett tanultam, a nagy mellett diplomáztam, penzembe nem került, allamira jártam. Nappalis voltam, de egyéni tanrenddel, így mellette tudtam részmunkaidőben dolgozni, plusz diákhitel, plusz szoctám, megvolt vele annyi bevetelem, mintha egy erettsegivel elmentem volna dolgozni, úgy voltam vele, hogy akkor már jobban megéri, ha tanulok, és utána jobb állásom lesz, mint ahonnan gyed-re mentem. A fiam ez alatt ovis volt, én akkor végeztem, amikor ő az ovit befejezte.


A kicsi mellett csak egy OKJ-t csináltam, mert a munkahelyemen jól jött, ha van egy ilyen is, több lett ezáltal a szabadságom. Ezt még akkor kezdtem el, amikor gyed-en voltam vele, de már dolgoztam újra, amikor befejeztem. Nem volt vészes, mert csak heti egy nap volt, az ára sem volt húzós, a tanulásban sem kellett megszakadnom, mert a nagyját már az egyetemen is tanultam ezeknek.

Egyébként szívesen tanulnék még, felnőttként szerettem meg igazán tanulni, de most tényleg nem sok energiám lenne rá. Majd valamikor talán...

2020. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én munka mellett kezdtem még a jogot, aztán terhes lettem a fiammal, most másfél éves.

-tandíj 210.000,- nekem diákhitel, ebben benne vannak a jegyzetek

-egyetem közel van, 20 percnyire

-levelezőre járok, konzultáció általában havi egy alkalom péntek délután, szombat egész nap, de egész napra nem maradtam még, katalógus nincs szerencsére. ilyenkor anyukám jön hozzánk, és vigyáz a fiamra amig suliban vagyok. míg pici volt fejtem le tejet.

-tanulás, na ez a legkeményebb :D általában a hajnali kelése után kelek én is, és reggelig még tudok tanulni 2-3 órát. Déli alvása alatt is tanulok, este viszont nem mindig, csak ha nagyon el vagyok maradva. van, hogy kapok plusz időt vizsga előtt, pl. férjem elviszi sétálni, vagy anyukám kijön egy délelőttre, de ez ritkán van.

2020. jún. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!