Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » “Menye nem lánya.” Ti ezt már...

“Menye nem lánya.” Ti ezt már észrevettétek? Nálunk pl látványosan kevesebbet foglalkozik az unokával az anyósom, mint a sógornőmnél.

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy te nem vagy a lánya, a gyerekeid ugyanúgy az unokái.
2020. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy ez az összes anyukánál hogy működik, de a környezetemben minden vegyes gyerekű nagymama ugyanannyit foglalkozik az unokával.
2020. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk fordítva van. Többet foglalkozik a 2 éves fiammal és a 9 éves lányommal, mint a sogornom 7 éves ikerfiaival.
2020. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nálunk pont annyira nem foglalkoztak a mi fiunkkal, mint a sógornőmék lányával, így aztán már egyikünknél sem tudnak a 2. gyerekről.
2020. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám lesza.rja az unokáit és engem is, anyósom imádja őket, bár ő dolgozik, így sokszor csak telefonon beszél velük.
2020. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De a fia az a fia , nem?
2020. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Magam körül még nem tapasztaltam ilyet, de ha azt nézem, hogy miket szoktak írni itt a GyK-n egyes menyek, hát azoknál nem csodálom. Akik különbséget tesznek a nagyszülők között, azok ne csodálkozzanak, ha a távoltartott fél kevésbé fog kötődni ahhoz az unokához.

Tapasztalatom még nincs, de van fiam és lányom is. Majd meglátjuk, hogy lesz, amikor unoka is lesz. Magam részéről nem kívánok különbséget tenni az unokáim között, hiszen minden gyerekemet ugyanúgy szeretem, ezért evidens, hogy mindegyikük gyerekét is ugyanúgy fogom szeretni. Legalábbis azon leszek.

2020. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom messze lesz.rja nem csak az unokáit, de a gyerekeit is. Apósom párja sokkal inkább nagyanyja a gyerekeimnek mint a vérszerinti.

Aztán ott van anyukám, mi 3-an vagyunk tesók, 2 lány és 1 fiú. Mindannyiunknak vannak gyerekei, mindőjüket egyformán szereti és mindent megtesz, hogy ne legyen kivételezés. Bizonyára van kedvence (szerintem ezt egy nagyszülő már megengedheti magának egy bizonyos szintig) de sosem érezteti velük. Sajnos az ő anyukája ezt nem csinálta ilyen jól. Ő nagyon éreztette ki a kedvence és ez kihatott a lányával és az unokáival való kapcsolatra is. Sőt anyummal való kapcsolatomra is. Ezt anyukám biztosan nem akarja újra átélni.

Szóval ez nem attól függ, hogy a lánya vagy a fia által lett vki nagyi, hanem magától az embertől.

2020. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát meg előző, az se mindegy egyes anyósok milyenek.

Az én anyósom ha rájuk tukmáltuk a gyereket se akart velük lenni..

Mindig volt kifogás.. Pedig nem is öreg még, és nem is dolgozik, világ életében eltartott volt, és még az ebédet is hordatják, szóval fene tudja mit csinál egész nap, de az unokáira nem kíváncsi az biztos :D Volt már hogy az volt a kifogás, hogy meleg van, vagy az hogy hideg, vagy az hogy nem ér rá vagy mindig van valami, egy idő után persze megunja az ember.. Vagy olyan is volt, hogy mind a két gyerekem ment volna mamázni, és azt mondta csak egy jöhet.. Pff.. Két ovis meccselje le egymás közt vagy mit gondol? Az az egy vigasztal, hogy a másik 3 unokája másik oldalról sem érdekli, az a menye is már mondta nekem, hogy már feladta, ha nem hát nem.. Szóval szerintem hagyjuk ezt az egyes menyek szöveget, mert egyes anyósok is elég gázok, hogy finoman fejezzem ki magam, mert magamban nem ezt a szöveget mondom rá.

Barátnőm anyósa meg pl az ő 2 kislányát nem nagyon szereti, mert nem fiúk, csak a másik család gyerekeiért a fiúkért van oda. Az első mikor megszületett azt mondta a barátnőmnek, hogy ő nem fogja mert, mert csak fiúkat vesz fel. Másodiknál mikor megtudta, hogy lány lesz azt mondta, hogy nagyon jó, ez se fiú akkor :D Na hát gyönyörű nagymama, igazán megérdemelné hogy imádja a menye.

2020. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 7-esnek írtam, csak közben jött még egy válasz.
2020. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!