23 évesen szülni?

Figyelt kérdés

Nagy családot szeretnék.

21 évesen befejeztem az egyetemet és 2 évig dolgoztam a szakmámban (a pénz nagy részét félretéve)

A férjemmel úgy döntöttünk tavasszal, hogy akkor jön a baba, mikor szeretne, és hamar be is csekkolt.

Egyesek szerint korai, "elkapkodtuk", nekünk még utaznunk kéne és világot látni, stb. (szerintem amúgy ezt babóval is lehet)

Albérletben lakunk egyébként.


Arról mi a véleményetek, ha valaki "évenként", vagyis kis korkülönbséggel szeretne több gyereket szülni?

Én 30 éves koromig szeretném megszülni az utolsó gyerkőcömet, 5-öt szeretnénk.

Tehát 7 év alatt...

Szerintetek ezt testileg lehet bírni?

(szellemileg, lelkileg úgy hiszem bírni fogom, nagy családom van, kisebb testvéreim nagy korkülönbséggel akikre baba koruk óta és jelenleg is vigyázok, szeretem a gyerekeket, "arra születtem hogy anya legyek")



2020. jún. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem szüld meg az első kettőt és átértékeled 😅

Viccen kívül orvosilag azt szokták mondani, hogy szülés után egy évet érdemes várni a második terhességgel.

No meg lehet csaszaros leszel akkor az 5 necces. Azt hiszem akkor 3 a max javasolt.

2020. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
42%
22: nagyon jo lehet a ferjeiteknek, 5 gyereket eltartani. Biztos milliomosok vagytok hogy magara is tud kolteni, biztos van hobbija es pihenni is tud. A regi idoktol fuggetlenul a mai vilagban szerintem igenis sok. De tok igazad van, hogy nehogymar en mondjam meg milyen egy nagy gyerekes csaladmodell ebben az egyben egyetertunk. Anyukad egy nagyon ritka pelda arra, hogy jol csinalta viszont lehet nem veletlen hogy most onmegvalosit persze nem ismerem. Azert mert nem mondta, nem biztos hogy sose gondolt arra hogy de jo lenne 1-2vel kevesebb:( kulonben meg lehet rossz dontest hozni, es nem feltetlenul azert mert buta valaki. Hanem mert ott epp akkor olyan volt az elethelyzet, rozsaszin kod stb. Szerintem a kerdezo naiv es az elkepzelesei egy 15 eves almaival egyenloek. Egyebkent egy ferfi ezt vegig tudja csinalni vagy ilyenkor tobb ferj asszisztal egymas utan?
2020. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
70%

#32 22 vagyok. Igen, anyagi szempontból szerencsések vagyunk, apukám jól keres, ezt aláírom - ezért is mondom, hogy mindenkinek egyéni, simán sok embernek nem fér bele anyagilag, soknak meg igen. És anyukámnak 1 férje van, volt és lesz:)

Az meg, hogy most önmegvalósít, miért baj? Van már mögötte egy család, nem az épülgető karrierjét kellett emiatt "félbeszakítania". (Meg házasság/gyerekek előtt is csomót élt, tanult, tapasztalt a világból, de ez másik kérdés, nyilván ahány anyuka, annyi szokás.)

És igen, segítség természetesen kellett, az elején főleg, volt, hogy bébiszitter vigyázott ránk, volt, hogy nagyszülők, nagynénik-nagybácsik - de ez sok 1-2 gyerekes családban is így van, és ebben nem látok kivetnivalót, nyilván kell segítség ebben a helyzetben az embernek.

És csak azért, hogy régen ez így volt természetes, nem biztos, hogy mára már elavult.

És rajtunk kívül is egyébként sok ilyen családot ismerek, ahol szintén fiatalon alapítottak családot, majd amikor a gyerekek felnőttek annyira, hogy lehet rajtuk kívül is élni, anyuka még mindig a 30-as évei elején/közepén volt - amikor sokan ugye csak az egyetemet kezdik/fejezik be vagy kezdik a második szakjukat egyetemen.


Van, akinek ez válik be, és van, akinek az.

És nyilván, ahhoz, hogy sok gyereke legyen valakinek, kell az, hogy szeresse is, amit csinál, támogassa a környezete, szeresse a férje, örömét lelje a gyereknevelésben, és tudjon szusszanni is néha lelkiismeretfurdallás nélkül, akár kettesben a párjával. Akinek ezek közül bármi nincs meg, annak könnyen lehet, hogy az egész egy rémálom lenne, és ő majd máshogy csinálja - de nem szabad ezt kiterjeszteni mindenkire, pláne nem megítélni azt, aki a nagy család és a sok gyerek mellett dönt.


És ne haragudj, ha az előző válaszom lekezelő volt, csak hirtelen felkaptam a vizet.

2020. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
73%

#32 gusztustalan, ahogy kotorászol mások pénztárcájában. Neked nem mindegy ő hány gyereket akar, és mennyi testvére van?

Bámulatos mit meg nem engednek maguknak egyesek.

2020. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
73%

33: nem voltal lekezelo csak mas volt a velemenyed


34: sajnos a kornyezetemben nem jo peldakat latok. Abszolut nem kiegyensulyozott, jo hangulatu embereket latok hanem inkabb frusztralt eppenhogy megelni tudo nagycsaladosokat es olyan ferjeket akik ejjel nappal dolgoznak es oriasi felelosseg van a vallukon. Csak azert dolgoznak hogy eltartsanak x szamu embert, ok maguk pedig nem tudnak sajat magukkal foglalkozni. En inkabb azt latom, hogy a nok maguknak szulnek gyereket... A ferjek meg vagy lelepnek vagy igaba hajtjak a fejuket eletuk vegeig. Persze lehet mondani h egyutt akartak, de ahol gond lett, ott inkabb a no akarta jobban a gyerekeket... ritka hogy apuci ezt elvezi... Szerintem ez egy nagy kib*szas egy ferfival foleg itthon mo-on. Amerikai nagycsaladosok mas pelda, ott is kemenyen dolgoznak de normalis fizetesert meg ott jatszanak bevasarlaskor kuponokkal jarnak nyaralni stb. Itthon egy atlag fizubol kenyelmesen sztem eselytelen ugy elni, hogy a felnott 4-5 gyerek mellett annyit koltson magara is, hogy JOL erezze magat. Az elozoleg felhozott pelda, hogy 3 kilo eleg... Hat nem eleg meg 1 embernek se igazan... Egyebkent egy nevtelen forum, miert ne engedhetnek meg barmit? Ez a lenyeg hogy oszinten leirjuk a velemenyunket. A kerdezo vegig ugy fogalmazott hogy o akar 5 gyereket evente egyszer. Talan felnyilik a szeme h a ferje nem arra fog vagyni hogy evente terhes legyen az a no akit szeret, talan szexelni is akar majd vele es talan nem ugy kene kezelnie a csajnak mint egy spermadonort penztarcaval. Azt elmondana valaki, hogy miert olyan elkepzelhetetlen egy minosegi csalad 2 gyerekkel? Miert fontosak a szamok? Miert ne lenne jobb egy gyereknek felnonie es a kamaszkorat 1 sajat szobaban eltoltenie? Megfelelo intim kornyezettel? Csak mert kotve hiszem hogy 5 szobas plusz 1 halos nappalis konyhas 2 furdos hazat mindenki meg tud engedni maganak. En csak a gyerekeket sajnalom ilyenkor...

2020. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyáltalán nem korai. 23 vagyok és most vagyok 6 hetes terhes a második gyerekkel.

Ne másokkal foglalkozz. Mindenki akkor vállaljon gyereket amikor szeretne, a párja is szeretné, és adottak hozzá a feltételek.

2020. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
56%

" Egyebkent egy nevtelen forum, miert ne engedhetnek meg barmit?"


Ja értem, szóval téged az arc-és névtelenség feljogosít bármire, úgy gondolod? Hát én meg nem gondolom úgy. Attól, hogy nem tudni itt ki vagy, még meg kéne adni a másiknak az alap tiszteletet, az meg nem ott kezdődik, hogy beközlöd vele az anyja utólag biztos megbánta a sok gyereket, meg hogy nagycsaládosoknál a férj csak boldogtalan lehet.

Te is szimplán fröcsögsz, közbe baromi okosnak hiszed magad.


Amerika meg már rég nem az a hely, ahol nagy habzsi dőzsi van, és gondolkodás nélkül mehet az 5 gyerek. Igen vannak szakmák mint pl fogorvos meg ügyvéd akik hülyére keresik magukat, de a többség nem. Drágák a lakások, a bérleti díjak, magas az ingatlanadó, az EÜ meg egy kész vagyon hacsak nem hazárdírozol, hogy "csak nem lesz szükségem erre vagy arra". ott ugye biztosítást kötsz, és te döntöd el mennyit fizetsz. Nyilván aki el van eresztve annak nincs mitől félnie, aki meg nem, az egy kartörésnél is szívhatja a fogát.

2020. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
42%

37: hat en meg ugy gondolom :D

a mondandom leglenyegtelenebb reszet ragadtad ki kulonben, azt se irtam hogy kolbaszbol van a kerites kint de nekem el ott rokonom atlag fizuval. (Teny hogy nem 4-5 gyerekkel) de pontosan tudom hogy el es mit engedhet meg maganak. Az egeszegbiztositason es a keves szabin kivul konnyebb ugy elni, hogy magadra annyit tudj kolteni amennyi jol esik es kenyelmes. Egy idore hazakoltozott de visszamenekult.


Nem irtam egyebkent hogy az anyukaja boldogtalan volt, csak LEHET, hogy megtortent az is hogy visszacsinalt volna ezt-azt. Es nem szabad egy jo peldara rahuzni minden eshetoseget. Egy 23 eves kepzelgeseire olyan valaszt is adni kell ami minimalis szinten megkozeliti a valosagot es nem csak azt hogy olyan dontest hozz amit akarsz meg beszeljetek meg. Bar azt is kotve hiszem hogy 23 evesen egyetemet vegzett de ez mar reszletkerdes:) sose fog kiderulni nyilvan.

2020. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindannyiótoknak!


- albérletben élünk jelenleg, de hamarosan költözünk egy kertes házba, jelenleg még csinosítgatjuk

- mint írtam, a két év meló alatt elég sok pénzt félretettem a saját fizetésemből

- a férjem jól keres, ennek ellenére a pénzt nem szórjuk, tudatosak vagyunk

- szóval anyagilag bírni fogjuk

- egyébként szüleimnél van egy szoba, ami tele van gyerekruhákkal, újszülöttől 14 éves korig, bedobozolva. Fiú, lány ruhák egyaránt, rengeteg. (Mi anno nagyon sok ruhát kaptunk innen onnan, nálunk így szokás, nagy részét tovább adtuk mi is, de sok félre lett téve az unokáknak, illetve sok sok mesekönyv, játék, cipők, stb is)

- ovi és suli közel van, zeneiskola és orvos is

- szüleim, nagyszüleim és férjem szülei is nagyon várják az unokázást, dédunokázást.

- a környezetemben, ismerettségi körömben van legalább 15 család, ahol 4-7 gyermek van, és nagyon kiegyensúlyozottak

- 5 testvérem van, és köszönöm szépen, soha nem szükölködtünk, mindenünk megvolt, külön szobákkal.


Nem is értem, miért írtam ki a kérdést.

Nem érzem úgy, hogy korai, leginkább a sok gyerek kevés idő alatt dologra voltam kiváncsi.

De ezt nem lehet most tudni, majd ahogy alakul.


- kész vagyok a változásra. ez csak egy terv, egy álom, de nem biztos, hogy így lesz. lehet, hogy kevesebb gyerek lesz, lehet, hogy 5, de nagyobb korkülönbséggel



Kedves #35-ös...

Azért, mert negatív példákat látsz, nem kéne általánosítanod.

Egyébként én téged valamiért jobban sajnállak, mint a leendő gyerekeimet...

A férjem is nagy családot szeretne! Szóval nem, nem hibaszás vele, hanem hatalmas boldogság neki is.

Arra, meg hogy azt gondolod pénztárcás spermadonornak tartom a férjem... nem is tudom mit mondjak.

Igen, megfogalmazhatod a véleményedet, jó ez az oldal arra, de arra nem, hogy reális képet is láss, hisz nem ismersz, ahogy a férjemet sem.

És kedves, hogy aggódsz, de lesz minden gyerkőcnek saját szobája, ha pedig nem 5-en lesznek, akkor maradnak plusz szobák is és még tágasabb lesz az életterünk.


Egyébként van 6 féléves képzés, nem is egy... korán mentem suliba szóval 18 évesen már az egyetem padjait koptattam...

Szóval nem, nem kamu.

Illetve tini korom óta dolgozom, nem elszórva a pénzt, hanem egy bankszámlára helyezve (igen, már 14 éves is tud tudatosan gondolkodni..., egy 23 éves is..)


Szerintem szuper lesz a gyerekeimnek, hogy fiatal és életerős az anyjuk.

Mikor 35 éves leszek, akkor a legkisebb is már legalább 5. Már ha tényleg 30ig negszületnek. De ez nem kőbe vésett

Szóval, 35 évesen már 5 éves lesz a legkisebb. Újra teljesen visszatérek a munkaerő piacra.

45 éves koromban már a kicsi is 15 lesz. Akkor már bárhova utazhatunk, hisz nagyobbak a gyerekek, a férjemmel pedig rengeteg időnk lesz egymásra. A gyerekek gimnáziumban és egyetemen tanulnak már, és elkezdenek kirepülni a családi fészekből.


Mi 6an vagyunk. 3 testvér között 1-1 év van, 3 testvér között 5-5 év.

Édesanyámnak egyértelműen könnyebb volt az első 3-mal, mint az utolsó 3mal.

Persze kinek mi.

De nekem is logikusabb az, hogy egyszerre nő 3 gyerek, mint hogy nagy korkülönbséggel megismételgetni.

Ő 40 évesen szülte a legkisebbet és az már nehezebb volt neki.


Egyébként 5 az tényleg sok egymás után. De 3 bírható. Utána eltellik majd pár év és még kettő :)


Deeee majd meglátjuk, ahogy alakul...

Minden jót Nektek

2020. jún. 26. 15:35
 40/67 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező egy gyereked sincs még? Honnan ez a fene nagy tapasztalatod? Az, hogy vannak testvéreid semmit nem jelent. Nekem is van 2, mégsem voltam tisztában vele, mivel jár a gyereknevelés. Majd az első után vonj le következtetést, hogy milyen 3 gyerekkel kis korkülönbséggel.
2020. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!