Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki?

Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Hónapok óta szenvedünk a nagy dolog elvégzésével. Kezdődött azzal hogy székrekedése volt ami fájdalmasan, de kijött. Azóta sajnos visszatartja. Olyannyira hogy elbújik minden alkalommal amikor ingere van, és nyögve szorít. A dolgot nehezíti hogy semmilyen zöldséget illetve gyümölcsöt nem hajnaldo megenni(kivéve a banán, de mivel az befogja a hasát így nem sűrűn kap). Ezt próbáljuk valamennyire gyümölcs pürével pótolni. Folyadékot annyit itatok vele amennyit csak tudok, de nem segít. Most már leavolac-ot is adok neki de van hogy azzal is visszatartja. Rendszerint 4 napig szorongatja, szenved vele, de utána viszont olyan mint a kő és hatalmas a mennyiség, szóval ott vagyunk mint az elején, hogy rossz élmény neki a székelés... Próbáltam már bilire is ültetni hátha,de nem. Próbáltam már megdicsérni/tapsolni mikor mondjuk véletlenül a 2. nap sikerült neki, de nem változott semmi visszajott a 4 napos szorongatás,próbáltam jutalmazni az sem használt. Most még próbálom az opti fibre nevű táplálék kiegészítőt beszerezni a doki javaslatára, bár az csak 3 éves kortól lehetne elvileg adni de azt mondta próbáljuk meg, mert testileg van olyan fejlett a gyermekünk,de attól tartok az sem lesz hatásos.


Ha esetleg valamelyikőtök gyermeke volt hasonló szituációban, leirnátok a tapasztalatotokat vagy hogy mi oldotta meg ezt a fajta problematokat vagy segített rajta? Már nekem fáj nézni ahogy szenved minden alkalommal.


/bocsánat, hogy hosszú lett és köszönöm ha elolvastad/


2020. jún. 27. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, ehhez már gyermekpszichológus kell. Ezt már te nem fogod tudni megoldani otthon. Ha nagyobb lenne, akkor sok beszélgetéssel talán segíthetnél, de egy 2 évesen nem.


Lányom 4 éves. Enyhe szinten nálunk is jelen van a probléma. De direkt nem csinálok belőle nagy ügyet. Előfordul 2-3 napos tartogatás. De sokat beszélgetek vele a következményekről. Nála az okozta, hogy egy hasmenés kicsípte a popóját, és mindig kérdezgeti, hogy "anya, fájni fog a popóm?" Én meg mondom, hogy "dehogy fog fájni, ügyesen kakilsz, és nem lesz semmi baj. Egy jó nagyot alkoss a wc-be"

És ennyi.

De egy 2 évesnél nem hiszem, hogy ez elég lenne..

2020. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Facebook: Kismamák és Anyukák egymás segítő klubja.


Ez egy csoport, ha van kedved, csatlakozz.


Rengetegen szenvednek ezzel a problémával. Több bejegyzés is volt már erről. Egy időben 2 naponta jöttek a hasonló kaliberű posztok.

Ha oda is kiírod biztosan kapni fogsz sok sok praktikát. Jó kis csopi, én szeretem. :)

2020. jún. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jún. 29. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!