Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ti adnátok...

Ilyen esetben ti adnátok tanácsot "barátként"?

Figyelt kérdés

Férjem barátjának a családjáról van szó, a felesége elég érdekes, nem tudom más szóval jellemezni.

Tudom hogy nem az én dolgom nem is szándékom leszólni. Viszont olyan szinten féltik a gyereket hogy az már szerintem nem egészséges. 11 hónapos koráig egyetlen alkalommal sem tették le a szőnyegre, nem kúszott se mászott csak forgott. Akkor adtam ajándékba egy habtapit és megjegyeztem hogy arra nyugodtan tegye le ha félti. Nemsokkal később elkezdett kúszni. Most 17 hónapos és amikor mászni szeretne az anyja fölé hajol és mindjárt fel is veszi. Szinte mindig kézben van. Menni úgy megy hogy vezetik. Biztosan tudna menni ha kicsit elengednék hogy egyedül fedezzen fel.

Nekem furcsa mert én sosem korlátoztam, mellette voltam hogy ne verje teljesen össze magát.

Ti szólnátok úgy finomon?


2020. jún. 28. 13:48
 1/4 Derjaderja ***** válasza:
87%

De nehéz helyzet.

Én az összes mozgásos témában a Hordozóház Mozgásfejlődés cikkeit, tanfolyamát szoktam javasolni, nekünk nagyon bevált, és akkor az illető eldönti magának, hogy érdekli-e, de mégsem én tartok előadást.


Én amúgy próbàlnèk neki szólni, bármennyire is nem szeretem az ilyet, de ez olyan dolog, ami objektíven, fejlődésneurológiai szempontból káros, pl a horizontális mozgások (kúszás, mászás) kimaradása, a járás túl korai erőltetése beszédfejlődési zavart okozhat.

De ezt vhogy másképp kellene mondani, arról az oldalról, hogy mért nagyon hasznos a szabad mozgás, és erre a javasolt cikkek nagyon alkalmasak.

2020. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szólnék. Ezért van a gyerekorvos és a védőnő. Az ő dolguk figyelni a gyermekek egészséges fejlődésére.
2020. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Derjaderja ***** válasza:
75%
Tipikusan sem a körzeti gyerekorvos, sem a védőnő nem ért hozzá, illetve nem tölt annyi időt a gyerekkel, hogy az egyértelmű elmaradásokon kívül mást is lásson.
2020. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Igen egyébként igaz sajnos. Ha anyuka nem mondja el, akkor sem az orvos sem a védőnő nem fogja ezeket tudni/látni maximum a következményeit. Nagyobb gyereknél pláne mivel nem jár már úgy ki a védőnő. Nálunk is most 2 státusz között nem látta mert ugye nem járhattak ki a vírus miatt. Csak azt tudja amit én elmondok neki
2020. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!