Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Zsófi névről?

Mit gondoltok a Zsófi névről?

Figyelt kérdés
Tehát nem Zsófia, hanem Zsófi. Így is anyakönyvezhető.
2020. jún. 28. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%
Hát én nem a neve alapján venném komolyan vagy nem komolyan a jelentkezőket egy önéletrajzot tekintve és ha valaki csak a Zsófi miatt elítéli, az jobb is, ha nem alkalmazza és nem szeretném, ha egy ilyen előítéletes helyen dolgozna....
2020. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
És akkor az milyen, ha egy orvosnak az a neve, hogy Dr. Halál ...? akkor már inkább a Zsófi! :)
2020. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Rengeteg becenevet lehet ám anyakönyvezni, pl Barbi, Betti, Detti, Évi, stb.


Minden Zsófiát akit ismerek, Zsófinak írja ki magát a közösségi oldalakra, annyira nem szeretik a teljes nevüket. Nekem se tetszik, a Zsófi viszont igen. De jogos, lehet meg kéne hagyni a lehetőséget a teljes nevére, és ha nem tetszik neki, úgyis megmondja, hogy Zsófinak szólítsák.


Én ennél ritkább nevet nem szeretnék neki, szeretem a tradicionálisabb neveket. A fiúnk Péter.


Lánynevek közül még a Réka a másik kedvencem. Nincs még lányunk, nem is tudjuk lesz-e, de eljátszom néha a gondolattal, hogy neveznénk.

2020. jún. 28. 21:41
 14/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sok becenevet lehet már anyakönyveztetni, de nekem sem tetszik. Legyen meg a rendes név, aztán majd ő később el tudja dönteni, hogy hogyan szeretné, hogy szólítsák. Az én kisebbik lányomat is anyakönyvezethettük volna Katicának, mert már születése előtt így hívtuk, de direkt nem ez történt, hanem Katalin lett. Szerencsére ő is szereti így, teljesen megértette és elfogadja, hogy miért így lett.
2020. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Értem. Nem is az ilyen szélsőségesebb esetekre gondolok, mert a Katica nagyon behatárolt már, meg a Böske is például.

De Katalin helyett lehet elgondolkodtam volna a Katán. Mint ahogy van Zsuzsa és Zsuzsanna is :)

2020. jún. 29. 07:35
 16/18 anonim ***** válasza:
Sem Zsófi sem Zsófia. Inkább akkor már Zsóka.
2020. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én Zsófia vagyok. Szeretem a nevem, kimondottan tetszik az "a" betű a végén. Egyébken mindneki Zsófinak hív,a szüleimnél örök Zsófika vagyok, a párom sokszor Zsófiának szólít.

25/N

2020. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#15: A Kata becézéstől a hajam égnek áll. Gyűlölöm. Ennél fogva evidens, hogy anyakönyvezni sem anykönyveztem volna erre. Lányom sem szereti, ha valaki véletlenül "leKatázza". Szóval ez szóba sem került.
2020. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!