Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kék a babánk szeme?

Lehet kék a babánk szeme?

Figyelt kérdés
A párom szeme és az én szemem is barna. A párom családjában mindenki barna szemű. Nálunk apukámnak, az ő anyukájának és anyám apukájának kék szeme van. A babánk sötétszürke szemmel született, most lesz 4 hónapos és most világos kék neki. Lehet, hogy kék marad? Úgy tudtam, hogy két barna szemű embernek nem lehet kék szemű gyereke.

2020. júl. 2. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
De, lehet nekik, ha mindkét szülő heterozigóta, azaz örökölt egy kék meg egy barna gént. Ha a párodnak is van véletlenül valami már általad nem ismert őstől egy kék génje, akkor összejöhet a gyerekeitek negyedének a kék szem.
2020. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Két barna szemű embernek pont, hogy nagyon is lehet kék szemű gyereke.

A kék szín recesszív, tehát, ha a ti barna szemetek "mögött" MINDKETTŐTÖKBEN ott van "elnyomva" a kék szín lehetősége, akkor előfordulhat, hogy a babátok mindkettőtöktől a kéket örökli és kék színű lesz a szeme.

Szóval, ha kék marad, és te az apa vagy, ne gyanakodj a postásra, a rendőrre vagy a villanyszerelőre, sem a házmesterre, sem a képkereskedőre (Deák Bill Gyula után szabadon :D).

2020. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én az anya vagyok és a kisfiunk amúgy tiszta apja. 😀
2020. júl. 2. 10:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Még "ráér" bebarnulni, 7 hónapos a babám, most kezdett kékből sötétedni zöldesbarnára, de szerintem ez se lesz végleges :). Mindketten barna szeműek vagyunk.
2020. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Lehet kék szemű. Két kék (v. zöld) szeműnek viszont nem lehet barna szemű gyereke
2020. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, de nagyobb az esélye, hogy bebarnul.

Egyébként nem tudom, hogy a barna szeműeknél mi ez a kék szemszín mánia, a barna szem is ugyanolyan szép.

2020. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Kék szemű anya és barna szemű apa kombóból lett 3 zöld szemű gyerekünk. Szerintem minden lehetséges 😅
2020. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nincs kék szem mániám...
2020. júl. 2. 12:25
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kék a szemem, a férjemé zöld, a fiúnké viszont barna. Bármi lehet... :D
2020. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
#9 Ha a fiútok szeme barna, az még oké, de ha a fiatoké, az kissé necces, hacsak nem a fiútok az igazi apja a fiatoknak. 3:) (fiúnk=pasink vs. fiunk=gyerekünk)
2020. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!