Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen baromi jó az élete kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Mindenhol boldog fotók túrázásról, biciklizésről, éttermezésről kisbabákkal is. Csak az én gyerekeim fáradnak el a biciklitúrán és nyafognak hazáig, vagy ordítja végig a hazafelé utat a kocsiban a baba? Mit rontok el? :(
2020. júl. 3. 23:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%
Újabban úgy csinálok képeket, hogy igazából egy jó felbontású videót csinálok, amiből utólag shotolok képeket. Mert egyszerűen képtelenség élveznem bármilyen pillanatot, ha közben szép mosoly, jaj nem oda néztél, jaj basszus figyeljetek már, üljél ide, nézz rá, stb...3 gyerek, ebből egy baba, nem lehet fotózni őket/minket. Így viszont egyszer lenyomom a gombot és mászkálok, tartom a telefont de nem kell pózolniuk, annyira jó pillanatképek lesznek semmi erőfeszítéssel, ráadásul nem megyek az agyukra, őket tudom nézni, figyelni. Nem dobálok ki mindent a netre, családtagoknak szoktam elküldeni.
2020. júl. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
49%

Én követek egy csomó embert, aki hétköznapi dolgokat fotóz, reális élettel. Nem könnyű találni ilyet, de van, aki abban lát művészi alkotást hogy a valóságot próbálja visszaadni. És sok követőjük van ám!


Szóval szerintem a "fake" dolgokra sem mindenki kíváncsi, max megkapja Juditka nénitől a huszonhatezredik "jajj de gyönyörű vagy kisunokam, sok boldogságot, puszi mama" kommentet és likeot, a többiek meg már rég csak átpörgetik.

2020. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
39%
Én azóta tudok értelmesebb képeket csinálni mióta a gyerek akkora, hogy megérti most fényképezés van.Nem használok filtereket csak 1-1 fénykép felkerül natúr ahogy készült.Minden elfogultság nélkül nagyon szép gyerek,de sose gyűlik össze még 80 like se.Ahol mindig nagyon szépen beállított,filterrel tupirozott képek kerülnek ki akár napjában 10 is,ott összegyűlik több 100.Erre van igénye az embereknek.Ettől függetlenül olyan képet én se raknék ki amit később a gyerekem szégyelne és egy üvöltő,taknyát folytató gyerek nem szép.Amin kiakadtam egy ismerosnél,az az volt hogy elesett a gyereke,dőlt a vér a labábol és előbb lefényképezte,kitette és csak utána látta el..baccus, ennyire ne akarjon már az ember kifelé élni
2020. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%
Én láttam már, hogy anyuka napágyon fekszik, kétévese úszógummiban előtte a vízbe. Eltelt 10 perc, hozzá sem szólt a gyerekhez, felállt, beállt mögé, lefotózta mosolyogva, majd egy szó nélkül visszafeküdt kb 10 percre megint.
2020. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarnak ezek a boldog fotók, tényleg. Csak szomorú vagyok nap végén, amikor nem úgy sikerül egy program, ahogy szerettem volna. És nem azért, mert nem tudok boldog képet posztolni. És annyira jó lenne, ha nem egy stresszfaktor, hanem öröm lenne a kimozdulás a gyerekekkel. Tuti nekik sem jó így, ha a szüleik idegesek. De nyilván nem ok nélkül vagyunk idegesek.
2020. júl. 4. 08:52
 16/38 Derjaderja ***** válasza:
54%

Előző, de ha a gyerek elvan foglalkoztatás nélkül, mért ne pihenhetne anyuka egy picit?

Hozzáteszem, az én gyerekem olyan típus, aki azonnal jelentkezik, ha nyügje van, de ha épp nincs és bármit békésen csinál magában, bizony én is kihasználom az időt és élvezem a csendet. Nem kell a gyerekeket folyton szórakoztatni. Főleg 2évest, enyém másfél, és 1-2 órát is szoktam mellette dolgozni minimàl kommunikációval, ha épp elvan valamivel.

2020. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

15

Jól elkapott pillanatok.Ezeket látod.Szerintem nincs olyan család ahol a gyerekek sose sírnak,hisztiznek, fáradnak el.

2020. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
41%

Pihenhet, de ne álljon be mögé, mintha együtt mulatnának, mikor nem hogy hozzászólt, rá se nézett a gyerekre, nem kommunikált vele.


A hazugsàg rész zavar, nekem is vannak fotóim, mikor gyerek egyedül matat, én meg fekszem(onnan fotózom). Ki nem posztolom, de ha kiposztolnám az lenne a szöveg, hogy jól elvan egyedül, pihenhetek, nem nagy mosollyal mögéállni, mintha együtt szórakoznánk..


Nagyon sokan letojják a gyerekük programokon, utána meg boldogan mesélik, hogy voltak strandolni, kávézóban, étteremben, milyen jó volt nekik..

2020. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
52%
18. Miért, mosolyogva egy kilapáttal a kezében melléállt, lefotózta, hogy játszika gyerek magában, ami igaz is.
2020. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
13%

Lapát? Medence volt.. csak nem magadra ismertél?


Ne tegyen úgy, mintha a gyerekkel szórakozna, mikor nem is foglalkozott a gyerekével.


Nem tudom, ezen mit nem értesz..A gyereke egyedül tevékenykedik, miközben ő olvas, csukott szemmel pihen, szintén egyedül. Minden ami mást láttat, az hazugság. A mosolya szintén, nem hogy nem nevettek, de csak akkor mosolygott, mikor odament fotózni, hogy jó legyen a kép.


Nem kell illúziót kelteni.. kb mint mikor rokon megveszi a saját kedvenc ételét, amiről tudja, hogy a gyerek utálja, de azt mondja “neki vettem”, csak hogy utána ő megehesse.. apróság, de sokan utálják az ilyen látszatkeltést, ilyenkor magadnak is hazudsz, a gyereknek is, meg mindenki másnak is.


Majd visszanézed 20 év múlva és nem fogod érteni, miért nem kedvel a gyereked, miért érzi úgy, hogy nem fontos, mikor sok mosolygós kép van, amihez valamiért nem társul boldog emlék.. egy üres kapcsolat.

2020. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!