Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen baromi jó az élete kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Mindenhol boldog fotók túrázásról, biciklizésről, éttermezésről kisbabákkal is. Csak az én gyerekeim fáradnak el a biciklitúrán és nyafognak hazáig, vagy ordítja végig a hazafelé utat a kocsiban a baba? Mit rontok el? :(
2020. júl. 3. 23:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
25%
Ez gyerek függő. Az én fiam pl. szinte sosem nyafog. Persze van, hogy elfárad, akkor felveszem hordozóba mondjuk. Az étteremben végig tudja ülni az evést, de hazudnék ha azt mondanám nem sietünk az evéssel. Van, hogy fel akar állni, ilyenkor megbeszéljük, hogy itt nem lehet, mert enni jöttünk. Nem tetszik neki persze. De megérti. A kocsiban sem nyafog. Egyszerűen ilyen a természete. De tudok olyan gyereket is, aki még egy hisztis pulyka. Másmilyen a habitusa ennyi az egész.
2020. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Derjaderja ***** válasza:
72%
Mennyi idősek a gyerekeid?
2020. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
52%

Még most sem ment át a lényeg, tök oké, hogy hagyod a gyereket játszani, közben elfoglalod magad, írtam, én is sokszor ezt teszem, az a hazugság, ha a fotó kedvéért azt a látszatot kelted, hogy mellette vagy, együtt játszotok, odamész, megmondod mosolyogjon a kamerába, aztán visszaülsz a padra olvasni.


Ez hamis képet ad arról, ami történik. Ha lefotózod a padról miközben bogarászik, öledben a könyv látszik, akkor teljesen rendben van, az látszik belőle, hogy ülsz és olvasol, miközben ő egyedül elvan. És ez így tök oké! Az nem oké, ha hagyod egyedül, majd felállsz és a kép kedvéért úgy teszel, mintha vele játszanál, nevetnétek, fotózás után meg megint egyedül hagyod játszani.


Nem az egyedüllét a gond, hanem hogy a látszat kedvéért úgy teszel, mintha együtt nevetve foglalatoskodnátok valamivel.

2020. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Derjaderja ***** válasza:
29%

Hát nem tudom. Értem, hogy szerinted ez hazugság vagy látszat, és biztos igazad van abban, hogy vannak ilyen emberek, de ami itt le van írva, szituáció, abba ez csak bele van magyarázva.

Az is együttlevés, hogy én a matracon lazázok, a gyerek az úszógumiban, nekem ez a közösen boldogan eltöltött idő kategória. Nyugodtan lehet róla egy együttmosolygós fotót készíteni. Meg ugye emleknek fotozunk, hogy itt voltunk, nekem van évi többszáz fotóm, évente albumba rakom őket, kb havi 1-2 a FB-re is megy, de nem oda fotózok. És igen, a fotózás megzavarja egy pillanatra az élményt, csak utàna 10 év múlva akkora öröm egy kèpekkel teli album.

Meg egyszerűen nem mindenki beszélgetős, extrovertált típus, se felnőtt se gyerek.

Már több kommentben láttam mindenfelé, hogy fú az x meg az y dolog helyett inkább beszélgetne a család. De sokak meg szívesen elvannak egymás mellett, ez típus kérdése.

Persze ha feltételezzük, hogy anyuka mindig elhárítja a gyerek minden kezdeményezését, és a gyerek már meg se szólal mert minek, akkor igazad van, de azért ehhez picit több infó kellene. Meg en nem is láttam ilyen szülőt még, bár ez nem.jelent semmit.

2020. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
32es: 5,5, 3, és 8 hós
2020. júl. 4. 13:58
 36/38 anonim ***** válasza:
84%
3 pici gyerekkel kérdező mit vársz? Szerintem azt az időszakot 3 kicsivel túlélni lehet.😄
2020. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
32%
Vannak gyerekek, akik olyanok, mint a tejbetök, míg mások felfedezők vagy éppen hiperaktívak, jó, egészséges értelemben. Nekem az a furcsa, ha egy gyerekkel azt csinálnak a szülei, amit csak akarnak, mert neki minden mindegy.
2020. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy gondolj vissza a gyerekkorodra. Nem akkor fotóz anyu amikor baj van. Rólunk sem azok a képek vannak meg amikor a kirándulás elején a helyszínre érve anyámék a kannás vízzel takarították a gyerek ülést mert tesóm útközben elaludt és álmában még nem volt szobatiszta. És arról sincs kép, hogy egy idegen kapualjban hányok mert nem bírtam a szerpentinen való kocsikázást. Arról viszont van kép amikor odaerve mosolygva eszem a fagyim mert elmúlt a hányinger.

Minden családi úton van valami baki, hol kisebb hol nagyobb.

2020. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!