Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen baromi jó az élete kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Mindenhol boldog fotók túrázásról, biciklizésről, éttermezésről kisbabákkal is. Csak az én gyerekeim fáradnak el a biciklitúrán és nyafognak hazáig, vagy ordítja végig a hazafelé utat a kocsiban a baba? Mit rontok el? :(
2020. júl. 3. 23:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
59%

20.

2 gézengúzzal vagyok egész nyáron a Balatonparton, konkrétan fotózni sincs időm, mert naponta 10-szer vízbe megyek labdázni, vizipisztolyozni, játszótér, programok, úgyhogy felesleges személyeskedni. Mégse látok kivetni valót abba, hogyha valakinek a nyugis gyereke eljátszik egyedül, akkor ő pihenve miért ne figyelhetne rá, aztán miért ne fényképezhetné és oszthatná meg, hogy a gyerek játszik. Irigylem is, hogy ilyen nyugosan elvannak.

2020. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
26%
Beteges magamutogatás, ennyi. Beteges az is, amikor valaki egész nap az ismerősei megosztott képeit nézegetni, hány elpocsékolt óra ez egy ember életéből! Ráadásul némely fotó minősíthetetlenül rossz beállítással rendelkezik, nem figyeltek a részletekre.. Boldog idők, amikor még csak a családi fotóalbumok voltak és nem 10 fénykép egyetlen egy jelenetről. Most meg kénytelen kelletlen lájkolni kell képeket, hogy milyen csudi jól néznek ki rajta, közben kibuggyan a háj, rémes a fénylő kopasz fej, ami eltakarja a kisbaba arcát, meg a csorba fogak. Nap nap után ugyanazok a tolakodó bájolgó fotók :D
2020. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
44%

Akkor Téged nem a képek zavarnak, hanem hogy rosszul sikerül, ha kimozdultok.

(A képekről annyit, hogy mindenki a jól sikerülteket teszi ki. Én is, Te is szerintem.)

A programokat mi úgy szervezzük, hogy gyerekbarát legyen, nem toljuk túl, lazán vesszük és rugalmasak vagyunk. Ha nagyon kötött dolgot tervezünk, akkor nálunk is vannak elrontott napok. (Pl Veszprémi Állatkertet mi mai napig negatív példaként emlegetjük, és ez nem az állatkert hibája. Túl messze, túl hosszú program volt, túl melegben egy túl fáradt gyereknek.)

2020. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Derjaderja ***** válasza:
43%

Előzővel értek egyet, ez egy tipikus magyar mentalitás, hogy van egy adott probléma (nyűgös a gyerekem), de nem azt oldom meg, hanem másokkal kezdek foglalkozni.

Amúgy nem hibáztatom a Kérdezőt, mert sajnos olyan a társadalom, hogy érdemi énközlésre kioktatás a válasz, mások fikázására meg rögtön társulnak öten.


Ez is, hogy akárhol vagyok gyerekkel, rögtön van pár sanda ember, aki azt figyeli, mit csinálok szerinte rosszul.


Amúgy ha a gyerek elvan egyedül, az az én szememben egy nevelési siker, mert alapvetően egy pár éves gyereknél már ez elvárható. Persze nem kell elhanyagolni a gyereket, de hogy hogy tudja vki ezt egy medencés jelenrtből egy idegenről megállapítani?!


Én is tapasztaltam hasonlót, ráadásul én olyan 2 nevelési irányzatot követek, ahol ezt bátorítják, sőt, fejlődésneurológiailag is az a kedvező, ha a gyerek nem kap túl sok ingert és hagyjuk felfedezni.


Én is állok pár méterre mögötte a játszón negyed órat ia csendben (azért állok egyáltalán ott, mert még csak másfèl éves), mert látom hogy koncentrálva, örömmel próbál egy mászókafokot menni,.megpróbálja 10féle technikával, aztán àtbújik, aztán figyeli a gyerekeket. (Még a telómra is rá szoktam nézni ilyenkor). Csak ártana, ha beledumálnék, és ismerem a gyerekem, tudom, hogy amint igénye van, megfordul, megszólít és mutatja, mit szeretne.


Amikor úszógumizik a medencében, kitapasztalja a lábai mozgását, figyeli a fürdőzőket és elvan, akkor nem kell egyáltalán nekiállni szórakoztatni, ez annyi szenzoros és mozgási inger, ami bőven le tudja kötni.


Ennek az ellenkezőhe idegesítő, amikor egy lépést nem bír tenni a gyerek anélkül hogy a szülő ne kommentelje, irányítsa, múltkor pont láttam egy ilyen nőt, aki pl ahogy megfogta a gyerek a homokozóformát mar rohant oda másik kettővel hogy "süss nekem sütikét Pityuka" és így tovább mindennel.


Na neki biztos megvolt a véleménye arról, hogy az enyém 20 perce játszik ott, megnéz, kipróbál, figyel mindent, az anyja meg ül a padon és szrik rá...

2020. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
59%
24-es, te pont ugyanazt csinálod, mint amit másokban kritizálsz.
2020. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
24es nem gondolom, hogy bárkit bántottam vagy fikáztam volna. Pont arról szól a kérdés, hogy én mit rontok el.
2020. júl. 4. 12:11
 27/38 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ugye nem gondolod komolyan, hogy mások facebook bejegyzései miatt neked komoly, nevelési dolgokról el kellene gondolkoznod?! A többségnek olyan idealizált facebook profilja van, hogy élőben rájuk sem lehet ismerni. Ha én foglalkoznék állandóan töltögetéssel, én is a gyerekeim legjobb képeit tenném fel. De minek? Általában a nők vetik el a sulykot, ráveszik a férfiakat is a pózolásra, hogy ők milyen ideális család. Gondolod, hogy a nap 24 órájában csak mosolyognak, komolyan ezt gondolod? Inkább éljetek, mint pózoljatok.
2020. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
72%

22

Ha heti 1 órát töltök közösségi oldalon sokat mondok,ennek ellenére elég vegiggorgetni az idovonalat, hogy szembe jöjjön minden erőltetetten beállított szuper vagyok,a gyerek meg mindenki szuper képek tömkelege.Max akkor nem látná az ember ha vak volna 😂

2020. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Derjaderja ***** válasza:
22%

Értem, mire írod, hogy nekem meg a másik anyuka volt sok, csak én nem írtam ki róla kérdést, csak feltűnt, hogy teljesen másként viselkedünk, és már akkor is próbáltam számára magamban okot keresni, hogy ő mért másként viselkedik.


Egyébként meg nyilván az ember másoknak az èlete szép oldalát mutatja, ez teljesen oké a világon mindenütt, nézz meg egy skandináv vagy német vagy amerikai embert, csak itt vált ki indulatot ha vki panaszkodás helyett ép a jót mutatja (attól még az ő gyereke is biztos nyűgös).


Aki kiposztol egy kèpet, nem másokról ír, hanem magáról, a másik meg róla ír és őt véleményezi kéretlenül, csak mert èpp őt a saját nyűgös gyereke frusztràlja. Engem ez az utóbbi jobban zavar, mint a boldog családi pillanatokról készülz kèpek, de hát kinek mi...

2020. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Az én férjemet nem lehet rávenni ilyesmire. Van, hogy csinálunk fotókat, de volt olyan, hogy épp nagyon jól éreztük magunkat a gyerekekkel a medencében és kérdeztem, hogy kimenjek-e a telómért, nem csinálunk-e egy képet. Erre a férjem csak annyit mondott, hogy ne rontsd már el. És ekkor el is gondolkodtam, hogy milyen hülye vagyok, valahol engem is befolyásol ez az egész face/insta vilàg, pedig nem kellene. Na de igazából tényleg nem mások fikázása miatt írtam ki a kérdést. Csak annyira várom már, hogy egy éttermezés úgy történjen, hogy elmegyünk, eszünk és jól érezzük magunkat steessz nélkül..
2020. júl. 4. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!