Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi 400 ezerből egy 4 tagú...

Girlll3 kérdése:

Havi 400 ezerből egy 4 tagú család milyen életszínvonalon tud megélni saját lakásban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 10:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
22%
800ból 3an kényelmes, de 400bol 4en el nem tudom képzelni
2020. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
22%
Ezt hívják vegetálásnak.
2020. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
23%

"Kevesebből élünk, nincs gond"


Majd lesz, ha a gyerek megunja a parizelt és zsíroskenyeret. Ha szeretne sportolni, osztálykirándulásra menni, amikor szüksége lesz számítógépre a tanuláshoz. Nekem senki ne magyarázza be, hogy 400-ból vagy kevesebből kényelmesen meg lehet élni. Egy kiló kenyér majdnem 400 FT. Épp tegnap vettem. Gondolom sok volt az M1-ből és már maga is elhiszi, hogy jól él.

2020. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
76%

460ezer a bevételünk.ebből állandó kiadás a lakáshitel: 50 ezer.

Ebből élünk 2felnőtt, 2gyerek ,(3 és13 éves).

Van 2 autó, gyerek edzésre is jár, házban lakunk. Kb 220ezret költök, a párom a teljes bevételét és tudunk félre is rakni! Pedig nem zsíros kenyéren élünk...

2020. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg lehet élni, mondom úgy, hogy szerintem mi többet költünk. Néha kiszámolom, hogy milyen felesleges dilgokra költök, kicsit odafigyelnék, sikkal kevesebb pénzből is meg tudnánk élni, és a kutyánk se gurulna le a lépcsőn.
2020. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
78%
Akkor mondok valamit...290ből élünk hárman mióta a vírus bejött. Gyeden vagyok a kislányommal,ami nem túl magas,apuka,pedig nem tud túlórázni. Van hitelünk is (60ezer). "Érdekes módon"a gyerek kapott ebben a hónapban pelenkát, játékot, minőségi ételt,tápszert, ruhát, új szandált és még egy hűtőt is vettünk.450et kerestünk előtte és most őszintén szólva nem is tudom,hogy hogyan tudtuk azt elkölteni. Szűkösen,de kijövünk hónap végére és egyáltalán nem éhezünk. Amiből lehet olcsóbbat veszünk azóta. Ki tapasztaltuk, hogy olcsóbb kategóriájú termékek is vannak olyan jó minőségűek,mint a túl árazottak,csak meg kell találni a megfelelőt. Pl. mosópor, öblítő, tusfürdő,sampon, tisztítószerek,stb. Kaján is lehet spórolni. Az olcsóbb szalámik közül is van olyan,amit mondjuk a Pick gyárt,csak éppen kisbetűvel van rá írva a hátoldalára. A hús az mindig is drága volt,azt kell éppen venni,amelyik akciós és abból kihozni a legtöbbet.Zöldségeink vannak a kertben, ugyanúgy gyümölcsök is. Nyaralni nem megyünk idén, talán ennyi változás történt,de jövőre egy tengerparti nyaralást tervezünk. Megtanultam spórolni azóta és valamilyen szinten örülök ennek az egésznek,mert most már tudom,hogy fixen kb. mennyit tudunk félre tenni havonta. Azért azt tegyük hozzá, hogy az eleje nagyon rázós volt és volt, hogy elbőgtem magam az első kevés pénzes hónap végén, hogy még van 1 hét a hónapból és már nincs egy ftunk sem,de ez is megoldódott hamar,mert egyikőnknek sem büdös a munka. Onnantól kezdve vezettem, hogy mi kell feltétlenül és mi az,ami a jelen helyzetben"luxuscikk".
2020. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
46%
Egy átlagos színvonalon.
2020. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
12%

14.)


Jobb mesét is olvastam már.

2020. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
60%

#19 élő példa vagy rá, hogy sok pénzzel is mekkora prolinak lehet lenni. Igazi felkapaszkodott pénzes prolinak.

Üdv egy család aki közel 700ezerből él.

2020. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
64%

Uhhh, hát mi akkor nagyon szegények vagyunk, mert 300.000- ből élünk 4-en :D

Ennek ellére járnak osztálykirándulásra a gyerekeim, úgyhogy valamit nagyon rosszul csinálunk :D lehet, hogy nem arra költünk, ami divat, hanem amire vágyunk? :) ja és parizert is szoktunk enni és szeretjük :D

2020. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!