Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi 400 ezerből egy 4 tagú...

Girlll3 kérdése:

Havi 400 ezerből egy 4 tagú család milyen életszínvonalon tud megélni saját lakásban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 10:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
22%

30: te azt mondanád, ha lenne üres lakás a családban, hogy gerincességből nem oda költözöl, hanem egy drága albérletbe? Tudod, épp ez a család lényege, segítik egymást. Ki hogy tud. Ha a tulajdonosnak ez így jó érzés (sokan vagyunk, akik szeretünk segíteni, ha megtehetjük), akkor te milyen alapon ingyenélőzöl le mást?

Nem is vigyorgott másokon a kérdező, nagyon korrekten elmondta a véleményét, ami épp nem egyezik a tiéddel.


Ez a kérdés meg pont a tipik panelprolit mutatja be. Aki az átlagnál jobban keres, de nem milliomos és elmondja, hogy normálisan nem lehet megélni 2 gyerekkel 400ból, az le van pontozva.

Képzeld, vagyunk sokan akinek nem a normális élet a párizsin vegetálás és otthon tévézés. Szeretek megvenni egy kütyüt vagy nem kínais cipőt a gyereknek, el akarom küldeni tábornba, kirándulni akarok vele és én is el akarok menni mondjuk színázba meg évente 1x egy pár napra pihenni. Na ezt a 400ból nem fogod tudni megoldani.

2020. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 30-as.Tudod mennyi Debrecenben egy ingatlan? Egy felújításra váró családi ház 40-50 millió! 750 ezer az hol sok? Amikor egy kg karfiol 600 Ft, cseresznye 2000, málna 4000? És akkor még nem kapcsolódtál ki, nem sportoltál, nem költöttél magadra meg a cicára/ kutyára. Beüt a ménkő, valaki beteg lesz, nem tud dolgozni, miből élsz meg? Temetés volt a családban, amit nekünk kellett állni, sima, semmi extra 400 ezer volt csak az. Meg 30 a magán gyerekorvos, mert nem volt a járvány alatt normális rendelés..Tele volt a net a COVID alatt is nagycsaládos kéregetőkkel. Én írtam, hogy szerencsés vagyok, van egy ingatlan ( ahhoz nincs közöd, hogy miért nem kérnek érte pénzt), igenes gyűjteni fogok, hogy tudjak venni egy házat, ami nem hitelből van. Megtehetem. Persze, ha valaki 400 ezerre akar szülni 2 gyereket, tegye. Én tuti nem fogok. Bizonyos életszínvonalat azért szeretne az ember, ha tanult meg dolgozott érte.. De egyre inkább látom, hogy élhetetlen lesz ez az ország. Az a gáz, hogy szerinted és itt kb. mindenki szerint ez a pénz sok! Mert nagyon nem. És mi nem CSOKozunk meg babavárózunk, mert nem a pénzért szültem gyereket.( Na az az ingyé' élés, nem az, hogy mi CSALÁDON belül mit hogy rendezünk)
2020. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
75%
400 000ből most volt a gyerek 30 ezres táborban és augusztusban újra menni fog na ezt kapd ki 😁 igaz nekem tök megfelel a kínais cipő annyi pénzért, jövőre úgyis megunom...ja és nyaralni is járunk. Nem mindenki szarja el hülyeségekre a pénzt...
2020. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
25%

32


Nem jön össze a matek.Az írtad ezerrel spóroltok, de azért mindenből a legjobb kell, kell kütyü, kell ezt azt fizetni, kell magán gyerekorvos,kell csinosítgatni a házat amibe laktok, ha már ingyért van,temetést fizettek meg azért csak elmentek pihenni pár napra, akkor ott vagytok, hogy kb a pénzetek zömét felélitek.Szóval akkor majd egyszer 45-55 éves korodra talán összegyűlik a 40millió, (mellette persze jó ha a nyugdíjas évekre is félre tesztek, mert nem hiába mondogatják, hogy minimum 30 millát kell félretennie valakinek a nyugdíjas éveire ha ugyanazon az életszínvonalon akar élni, mint nyugdíjba vonulás előtt)A gyerek közben nő, lesznek igények,kell egyetemet fizetni és a többi.És persze még majd ráversz 10-20 millát, mert felújítandó.Stb..stb..Ezek a tervek amiket leírtál évtizedek spórolása.Főleg magas igények mellett, mennyivel vagy te másabb mint aki hajlandó és tud 400.ezerből élni? Semmivel.:)

De hidd, hogy te mennyivel többet érsz és mennyivel igényesebb vagy, mennyire hű de jobban gondolkodsz.

Engem pld nem érint a csok,meg a babaváró hitel megvan a gyereklétszám,nem tervezünk új gyereket, hitelmentes a házunk, de nem vagyok ekkora arccal mint te.:D Ha valaki akar gyereket akkor butaság volna nem élnie a babaváróval, olcsóbb kamatozású mint bármilyen más kölcsön,1-2-3 gyerek után kevesebb a visszafizetendő és használható önerőnek, ha van megtakarítás pluszba hozzáteszi aztán, megveszi a házat, törleszti kisebb kamatokkal és boldogan neveli a gyerekeit.Lehet nem 40 millás házat vesz csak 20 millásat(felétek se csak 40 millás van ebben biztos vagyok:D), de meglesz a sajátja, nem mások jóindulatától függ.Vagy ha már van háza, elég lesz a 10 milla a felújításra, hát kinek nem éri meg?Egyszerre szét lehet a házat szedni és felújítani, nem még évekig külön újra gyűjtögetni vagy apránként ezt azt szétszedni.Ez nem pénzért szülés.HA valaki amúgy 2-3 gyereket tervezett eleve.

2020. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
16%
Azt nem értitek sajnos, hogy hitelre nem lehet alapozni, főleg nem gyerekeket. És ha megint bedől minden?
2020. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
44%

32.

Azért nagy mellémnyel ne legyél, más meg mondhatja, hogy albérletbe nem vállal 2 gyereket. Mi jól állunk anyagilag, saját ház, nyaraló, több autó, de ha odafigyelek mi is kijönnénk havo 400 ezerből, úgy, hogy nem párizsit ennénk és programok is lennének.

2020. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
22%
Itt ti vagytok nagymellénnyel. Ajánlom nézz körül a Debreceni családi házak árával meg a telkek árával kapcsolatban, 20 millióért nem kapsz házat, de még lerobbantat sem, max. panelt. Nem albérlet, mert nem fizetünk érte, ez egy családi egyezmény volt a szüleim meg unokatesóm szülei között. És igen, van életbiztosítás meg egyéb letétek, sőt a gyereknek is megy megtakarítás. Köszönjük amúgy, tudunk félretenni így is,tőzsdézünk is most, 28 éves vagyok, szerintem pár év múlva meglesz a kellő önerő. Te nem tudom, mit matekozol itt, nem láttad egyetlen számlámat meg kiadásomat se, fogalmad nincs, mennyit költünk. ( Most pl. se nyaralás, kicsi miatt síelés se volt) Én nem azt írtam, hogy 400.000 az semmire nem elég, csak válaszoltam a kérdezőnek, hogy én annyi pénzre nem vállalnék 2 gyereket. Nyilván egy borsodi zsákfaluban 10 millióért is van ház, meg napi 60 km ingázással talán munka még rendes iskola is. Ismerem a babaváró hitelt, felőlem az veszi fel, aki akarja, de vicces, hogy te ingyenélőzöl le, amikor a saját családi ingatlanért nem fizetek, más meg az adófizetők pénzéből szül és kap a megfelelő alom számért 5-10 milliót. Én pont addig nyújtozkodok, ameddig a takarót ér. És amúgy nem eszek felvágottat meg virslit meg bolti húst. Ez van. Sőt a kínaiban sem vásárolok, mert a harmadik világ kizsákmányolásának tartom. Te azt eszel, amit akarsz, és abba jársz, amibe akarsz. Maradjunk annyiban, hogy fogalmunk sincs egymás életéről. Itt te szavazták engem végig, én egy szót nem mondtam. Nem egyezik az értékrendünk és ennyi. De nem én fogom elszégyellni magam azért mert nem vállalok 4 gyereket meg nem költözik kistérségbe.. 🤷 Ha elégedett lennék az életeddel nem itt makognál nekem.
2020. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
86%
Többen válaszoltunk, én az utolsó nagymellényes vagyok, akinek Budapest közvetlen szomszédságában van háza és Balatonon nyaralója, hitel nélkül persze, úgyhogy igen, azért ne verd a feneked a padlóra, mert az ingyen lakhatásoddal is pár év múlva hitellel lesz ingatlanod. Nem vásárolsz Kínait? Vicces, nézz már körül, mit nem gyártanak Kínában vagy Távol-Keleten?
2020. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként miért sértődsz meg? Te 400 ezerre nem vállalnál, én pedig tarha házra nem, ami nem az enyém és ki tudja mikor kell onnan elmennem, ha felmerül valami probléma.
2020. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
20%
Hazai tervezőktől és termelőktől vásárolok. Cipőt is, ruhát is, sőt utóbbit varrok a Burdából. 😊 Nem vagyunk tele cuccal. Tipikus pronyós magyar vagy ezzel a stílussal. Ha nekem el kell költözni, nem a csupasz seggemmel megyek szerintem sehova, pláne, hogy, mint írtam van tőkém. Meg olyan szakmám, ami bárhol piacképes a világon még a COVID alatt is. Én itt befejeztem veled a társalgást. Amúgy valszeg se házad se nyaralód, mert különben nem lennél ilyen frusztrált... 🙄
2020. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!