Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi 400 ezerből egy 4 tagú...

Girlll3 kérdése:

Havi 400 ezerből egy 4 tagú család milyen életszínvonalon tud megélni saját lakásban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 10:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
75%

14-es vagyok. Na ezért legyen őszinte az ember. Szomorú, hogy mesének véled 🙁

De több örömöt se legyen! Azt hiszem itt be is fejeztem a gyk-zást.

2020. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
67%

16-os nagyon jókat írt.

A mi havi bevételünk 650-700 között van, de nem költünk el 400 ezret sem egy hónapban. Anyagi helyzettől függetlenül érdemes mindenből az ár-érték arányban a legjobbat megvenni, és megtervezni a kiadásokat. Legalábbis mi így szeretjük csinálni, igyekszünk a lehető legtudatosabban költeni.

Tehát, 400 ezerből egy 4 tagú család elég jól meg tud élni (az én mércémmel elég jól, ez sem mindenkinek jelenti ugyanazt), ha még kisebbek a gyerekek, akkor mindenképpen, ha már nagyobbak akkor már talán egy kicsit necces. De tényleg több infó kellene, hogy ezt rendesen meg lehessen válaszolni.

2020. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
20%
Na pont az ilyenek miatt nem lesz soha az életben normális fizetés Magyarországon. Akkor legyetek boldogok a szaros 2 x 200 ezres fizetésekkel. Én maradok a millióknál külföldön. Az árak egyébként szinte ugyanazok, mint Magyarországon, sőt s valami olcsóbb, mert nálunk nem 27 % áfa van. Minden nép olyan színvonalon él, amilyet megérdemel.
2020. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
21%
Mert ameddig ezt látják a vezetők, hogy a magyarok ennyire elégedettek a minimummal, nem is fognak többet hagyni a zsebben. A helyükben még több adót kivetnék. A magyarnak láthatóan az tetszik, ha szolga.
2020. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
72%

Oszt egy egész nép induljon el külföldre? Vagy hogy képzeled? Ja.nem, csak sztrájkoljunk...sőt legyen forradalom is! Pont ez hiányzik 2 gyerek mellett!

Ám ahogy olvasom, a 200ezres fizetést sokan "túllépik" itt. Akkor?

2020. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
73%

23-24


Mi is éltünk külföldön 8-9 évet.Kerestünk 2500-3000 fontot, abból 1300font volt a lakás, ha szobát béreltünk volna, lett volna 600 font(meg lett volna mellettünk pár ember plusz, lakáson belül) hát nem éltünk másabb színvonalon kint sem, mint itthon a 500-600 ezer össz pénzünkből.Nyilván van bőven tartalékunk, ezért is dolgoztunk jó ideig külföldön, sok más emberhez hasonlóan, de pld az angoloknál dolgozó magyarok fele, még privát szférát se tud magának mondani, nem hogy jó világot.Ott is dolgozni kell a pénzért, ott is van hely ahol nem becsülnek meg,ha elmész bulizni lehúznak rendesen, szóval hamar lehet oda kerülni, hogy ott kint a flancos külföldön is hónapról hónapra élsz.:D Mondjuk tény, hogy nagy vonalakban ugyanannyiért veszed a kenyeret, az autó,elektromos ketyerék meg sok más pont az általad említett 27% áfa miatt olcsóbb, de ott sincs kolbászból a kerítés.Aki sok évet kint van ,soha nem is állít ilyet.

2020. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
81%

Jajj szinte sejtettem, hogy egy külfóldről hazaugató tipikmagyarral van dolgunk.

Annyira szánalmasak vagyunk, mégis itt csevegsz. Talán azért mert a nagy külföldön csak arra vagy jó hogy a munkát elvégezd, de a szomszédba már ne költözzél. Mert echte balkáni vagy.

2020. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem. Elméleti kérdést tettem fel. Szerintem sem lehet ennyiből túl vidáman meglenni. Persze ez attól is függ, hogy mire van igény.
2020. júl. 5. 15:19
 29/44 anonim ***** válasza:
31%
Úrég.. Ez Magyarország, hogy itt az emberek szerint ez elég, sőt még sok is. Kb. 750 ezerből élünk hárman ( 2 felnőtt+1 csecsemő), pakolunk félre ezerrel, nekem már korábbról van 2 lakástakarékom + befektetve 4 millióm ( amikor még dolgoztam tudtam félretenni bőven), férjemnek saját autója, 1 lakástakarék és kb. 2 millió megtakarítás. Olyan városban élünk, ahol lakást ebből nem tudnánk venni. Nem merek többet szülni erre a háttérre. Amúgy egy 2 szobás albiban lakunk, ami amúgy rokonoké ( unokatestvér) csak a rezsit fizetjük ( nem fogadnak el lakbért), ezért néha csinosítgatjuk, halál jófejek, és nagy szerencsénk van emiatt, de mondom, én így is neccesnek érzem, gyerkőc 1 éves korában húzok is vissza dolgozni. Szerintem 400.000 4 embernek alap dolgokra elég. De nyaralásra, síelésre, szórakozásra, félre parkolásra nagyon nem.
2020. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
81%

Jajj nagyon birom az ilyen 29es féléket. Kerestek egy rakat pénzt, de azért más otthonában laktok ingyen. Hát így lehet is félretenni "ezerrel", de az megvan hogy olyan embereket szólsz le,akik kevesebből is megoldják az életüket anélkül, hogy másokon élősködnek?

Azért el ne ájuljál mármagadtól bogaram.

Én voltam a 700ezres válaszoló, és a bőr lesülne a képemről ha ilyen fizuval más ingatlanában meteszteném a sggem, közben másokon vigyorognék, hogy a "balekja" boldogul kevesebből.

Ez Magyarország? Ez. Valakinek minnél több van, annál jobban szereti az ingyét.

2020. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!