Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák alibiből a munkahelyen...

Anyák alibiből a munkahelyen minimális munkával?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy természetesen van kivétel és senkit nem szeretnék megbántani. De a problémám a következő:

"Családbarát" munkahely vagyunk aminek vannak pozitívumai, viszont sajnos ez azzal is jár, hogy biztosítunk 4-6 órás munkarendet is például édesanyáknak. Amivel alapvetően nem lenne baj, de sajnos kevesen dolgoznak megfelelő munkamorállal. Sokan csak éppen hogy dolgozgatnak, lézengenek, pletyiznek. Ha szólsz akkor jönnek a kifogások, hogy dehát a gyerek nem aludt, beteg, de nehéz az anyaság. Amit megint csak megértek de jelenleg az a helyzet, hogy az ő munkájukat is más végzi, sajnos ugyan annyi pénzért. Nem fair ez azokkal az anyukákkal szemben sem akik viszont normálisan dolgoznak és komolyan veszik panaszkodás helyett.

Talán nem jogos, hogy pont én problémázok mert szerencsére nem nekem kell helyettük is dolgozni. Viszont a jelenlegi vezetőnk jövőre el fog menni nyugdíjba, nagyon úgy néz ki, hogy én megyek a helyére. És én semmilyen formában nem szeretném hagyni, hogy az anyaság legyen a kifogás arra, hogy valaki nem dolgozik. Másnak is van ezer baja, másnak is van, hogy nem alszik vagy nehéz a helyzete. De sajnos jelenleg ezek nem egyenrangú problémák azzal, hogy fájt a gyerek hasa. Én ezen mindenképpen szeretnék változtatni de nem akarok a köcsög hárpia lenni aki kirúg egy csomó anyát aki nem végzi rendesen a munkáját. Ha valaki kifogásokat gyárt munka helyett simán repül, kivéve ha az anyasággal takarózik és ez nem tetszik. Ha valaki szóvá teszi, hogy nem akarja más munkáját is végezni ugyan annyi pénzért akkor azonnal támadják. Nem tudom hogyan kéne vezetőként ezt kezelnem, félek, hogy mi lesz rólam a vélemény ha elbocsájtom az alibiből munkában lézengő anyákat. Csak szerintem nem fair, hogy valaki ennyi előnyt élvez a gyerek miatt amit ő maga vállalt? Én vagyok a gonosz ha nem akarom eltűrni, hogy az anyasággal takarózva kerüljék a munkát és ugyan annyit keressenek mint aki más munkáját is végzi emiatt? Hogyan kellene ezt tálalni ha az én feladatom lesz az irányításuk?



#munka #anyaság #alibi munka
2020. júl. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj, hogy végül csak kijött belőled az ellenszenv a nők iránt, akik szülnek, és ahogy előttem is írtak te összemosod az anyaságot a munkakerüléssel, és itt fröcsögsz rájuk, és ez bizony már diszkrimináció, ha jobban belegondolsz. És igen, ahogy írták, beperelhetnek. Az én munkahelyemen is dolgoznak anyák, mégse gondolom, hogy ők lusták. Nem ezen múlik. Igen, egy kisgyerekes anyának úgymond vannak bizonyos előnyei pl. a mi esetünkben a gyerek 3 éves koráig nem kötelezhető ügyeletre ( törvényi előírás), ettől függetlenül van, olyan, aki vállal már előtte is. Számtalan gyermektelen és családos nő dolgozik együtt, mégse tépjük egymás haját.. Mindenki azt vállal, amit akar, aki gyereket szül, az több terhet is vesz fel, jár neki adókedvezmény, plussz szabadság stb. Ez a törvény, ez van. Javaslom a vezető poszt megszerzése előtt terapeuta meglátogatását, aki segít leküzdeni a negatív érzéseidet és projekcióidat az anyákkal szemben.

Üdv: egy még gyermektelen, de osztályvezető orvosnő

2020. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
62%
Jaj... nem azt mondta, hogy minden anyuka munkakerülő, hanem hogy náluk minden munkakerülő anyuka. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2020. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
41%

Igen, de innen a következő lépés, hogy az interjún megkérdezi majd, van-e a jelöltnek gyereke és nem vesz fel anyát, mert "azok lusták".


Szerintem egy hatalommániás irigy szardarab vagy.

2020. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs gond a kérdezővel, csak rengeteg válaszoló valamiért magára veszi az ő esetét, és a frsuztrációjukat a kérdezőn vezetik le.


Aki úgy beszél hogy irigy szardarab, meg fröcsög, mocskol, ott sosem azzal van a gond, akire mondja, hanem rengeteg a belső feszkó egy ilyen emberben. Csak jelzem, hogy a kérdező nem beszélt ilyen csúnyán, akkor ki is a szardarab?

2020. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
65%

Azért a stílusa hagy némi kivetnivalót.


Én nem olyan típus vagyok, aki utál konfrontálódni. Ezért én elsőkörben megbeszélném. Ha nem megy, akkor a "munkakerülőket" szétoszlatnám. Másik gyártósor stb. Ha nem lehetséges, akkor jönne elő az idegesítés. Egyszerűen odaállsz mellé és figyelsz. Attól mindenki kiborul, ha a főnök csendben figyeli mit csinál és muszáj csinálnia.

Amikor mennék a dolgomra, odaszólnék, hogy ha megint lassul a munka, újra jövök inspirálni.

Nem az a megoldás, hogy elküldöd az embereket, főleg a kisgyerekeseket most nagyon védi a törvény, ami alól persze van kibúvó (meg sok a tudatlan és aláírja a közös megegyezést).

2020. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis olyan típus vagyok, aki utál konfrontálódni. Anem szócska véletlenül odakerült.
2020. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
28%

Akkor tedd azt kérdező de tudod Facebook,és hasonló helyek hatalma nagy ,ha híre megy hogy milyen szar cég mert csak az anyákat rúgja ki akkor egy helyes per lesz cég jutalma ezért.te meg utána vagy már közben repülész majd mint a győzelmi zászló a cégtöl.

Tudod ezért nem létezik Magyarországon családbarát munkahely csak pár db ,mert ilyen hülye fruskák a vezetők

Fura Németországba 3féle

Munkaszerződés van .van a minjob,részmunkaidő,és teljes munkaidő.

Hogy ne kelljen választani gyerek és munkahely között.

2020. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
22%
Jaaa, hogy csak egy gyerektelen, ezért frusztrációkkal teli irodavezető vagy, aki sorban áll a kondér előtt, mielőtt a szakács elpatkol? Világos! :D :D :D
2020. júl. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!