Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák alibiből a munkahelyen...

Anyák alibiből a munkahelyen minimális munkával?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy természetesen van kivétel és senkit nem szeretnék megbántani. De a problémám a következő:

"Családbarát" munkahely vagyunk aminek vannak pozitívumai, viszont sajnos ez azzal is jár, hogy biztosítunk 4-6 órás munkarendet is például édesanyáknak. Amivel alapvetően nem lenne baj, de sajnos kevesen dolgoznak megfelelő munkamorállal. Sokan csak éppen hogy dolgozgatnak, lézengenek, pletyiznek. Ha szólsz akkor jönnek a kifogások, hogy dehát a gyerek nem aludt, beteg, de nehéz az anyaság. Amit megint csak megértek de jelenleg az a helyzet, hogy az ő munkájukat is más végzi, sajnos ugyan annyi pénzért. Nem fair ez azokkal az anyukákkal szemben sem akik viszont normálisan dolgoznak és komolyan veszik panaszkodás helyett.

Talán nem jogos, hogy pont én problémázok mert szerencsére nem nekem kell helyettük is dolgozni. Viszont a jelenlegi vezetőnk jövőre el fog menni nyugdíjba, nagyon úgy néz ki, hogy én megyek a helyére. És én semmilyen formában nem szeretném hagyni, hogy az anyaság legyen a kifogás arra, hogy valaki nem dolgozik. Másnak is van ezer baja, másnak is van, hogy nem alszik vagy nehéz a helyzete. De sajnos jelenleg ezek nem egyenrangú problémák azzal, hogy fájt a gyerek hasa. Én ezen mindenképpen szeretnék változtatni de nem akarok a köcsög hárpia lenni aki kirúg egy csomó anyát aki nem végzi rendesen a munkáját. Ha valaki kifogásokat gyárt munka helyett simán repül, kivéve ha az anyasággal takarózik és ez nem tetszik. Ha valaki szóvá teszi, hogy nem akarja más munkáját is végezni ugyan annyi pénzért akkor azonnal támadják. Nem tudom hogyan kéne vezetőként ezt kezelnem, félek, hogy mi lesz rólam a vélemény ha elbocsájtom az alibiből munkában lézengő anyákat. Csak szerintem nem fair, hogy valaki ennyi előnyt élvez a gyerek miatt amit ő maga vállalt? Én vagyok a gonosz ha nem akarom eltűrni, hogy az anyasággal takarózva kerüljék a munkát és ugyan annyit keressenek mint aki más munkáját is végzi emiatt? Hogyan kellene ezt tálalni ha az én feladatom lesz az irányításuk?



#munka #anyaság #alibi munka
2020. júl. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ha bevágnám a főnöknek ezt a dumát, hogy "neked nincs gyereked, te ezt nem értheted", akkor azért nem tenném zsebre, amit azért kapnék :D Azt mondod, más anyukák is megoldják a normális munkavégzést. Ez nem lehet kifogás. Amíg nem volt gyerekem, én is milliószor hallottam ezt a mondatot (majd utána a különböző variációit, hogy amíg csak egy gyerekem van, amíg kicsik, én nem érthetem, mert lányokkal könnyebb, satöbbi, ez egy örökké felhozható duma), ezt egyszerűen le kell szerelni, hogy ez nem érv, ő vállalta a gyereket, nem a munkáltató, neked semmi közöd ahhoz, hogy neki milyen nehézségeket okoz a gyereke. Megértő és rugalmas tudsz lenni, de nem a többi kolléga rovására. Senki sem hobbiból és jókedvéből jár be dolgozni, gyerektől függetlenül.
2020. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nincs olyan, hogy családbarát munkahely.Munkahely van.Nalunk is dolgoznak anyukák 4-6 órás munkarendben ugyanúgy meg kell csinálni a feladataikat, mint bárki másnak,max ha táppénzre megy mert beteg a gyerek akkor csak a 3 alkalommal szólnak nekik, hogy oldja meg néha máshogy is.Senki,sehol nem nézi el, hogy valaki munkaidőben vakarózik 😂Elég baj,ha már a posztod megöröklése előtt egy anonim oldalon szenvedsz,mi lesz ha már tiéd a szék?
2020. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
93%

Hú, mintha az én munkahelyemről írtál volna.

Nálunk elszakadt a cérna és maradtak a "gonosz" módszerek. Mi azt csináltuk, hogy egyszerűen kivártuk amíg megcsinálták és nem voltunk hajlandóak helyettük melózni. Szerencsére a főnök ebben partner volt némi balhézás után amikor látta hogy itt bizony nem lesz munkavégzés amíg nem bssza le őket.

Nagyon empatikusnak és emberközpontúnak tűnsz de akkor is csak annyit tudok így dolgozóként mondani hogy fogj össze a normálisan dolgozókkal és kockáztass valamennyi bevétel kiesést.

Győzd meg őket hogy ne csinálják meg más munkáját és nyugodtan merjék mondani hogy azért nem tudnak haladni mert momzilláék nem csinálták meg a részüket.

Volt nálunk is ordibálás meg ujjal mutogatás de legalább összeférhetetlenségre hivatkozva meg lehetett válni az ilyenektől. Ha nem tudsz velük beszélni akkor álljon csak a munka meg meg lehet őket fenyegetni, hogy ha nincs bevétel nincs fizu.

2020. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
29%

Nem biztos, hogy el kéne vállalnod a főnöki pozíciót, mikor nyugdíjba megy a főnököd.

Hiába vagy szakmailag jó, meg szorgalmas, ehhez kell egyfajta személyiség, ami (legalábbis most még) neked úgy látszik nincs meg.

Ha jól értem, te egy gyermektelen nő vagy, viszonylag fiatal is. Az ilyeneket fogadják el legnehezebben a gyerekes nők. Fogadok, hogy a mostani főnököd meg férfi. Akár egy idősebb nőt, aki már nevelt föl gyereket, akár egy férfit könnyebben elfogadnának. Mondhatjuk, hogy ez igazságtalanság, de az élet így működik.

Az külön pech, hogy a munkák egymásra épülnek és a teljesítmény egyénenként nem nagyon mérhető.

Gondold végig, hiányzik-e neked a főnöki pozícióból származó állandó konfliktushelyzet. Mert nagyon úgy nézem, hogy ezt nem fogod tudni megspórolni. És nyilván neked is lesznek főnökeid, akik meg tőled kérik számon az egész csoport összteljesítményét.

2020. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy bármilyen főnök jól kijön olyannal aki nem dolgozik rendesen. A személyiségem megvan hozzá egyébként, pontosan azért akarják nekem adni ezt a helyet fiatal nőként is mert én tudom a legjobban megmozgatni a csapat normális részét. Ha nem így lenne valóban valamelyik idősebb pasi kapta volna a helyet.

Azért tettem fel ide ezt a kérdést mert reméltem, hogy itt főleg anyukák vannak akiknek lehet ötlete, hogy hogy kell velük bánni. Nulla anyai ösztönöm van, abszolút nem tudom a helyükbe képzelni magam és eddig azt hittem van erre valami tuti módszer amit csak azért nem tudok mert nincs gyerekem. De nagyon úgy látszik, hogy nincs. Ha ez a néhány ember nem lenne a csapatban tökéletesen működne minden. Voltak olyan helyzetek amikor influenzás időszakban kb minden ilyen anyuka otthon volt a gyerekkel, annyira gyorsan még sose haladtunk semmivel. Emiatt nem gondolom, hogy az én vezetői képességeimmel lenne baj mert egy jó, normális csapatot gond nélkül irányítok. Ők is ragaszkodnának hozzám. De sajnos ezek szerint szelektálnom kell majd bármennyire is próbálok toleráns lenni.

2020. júl. 8. 15:13
 16/58 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell túlkombinálni, összehívsz mindenkit, elmondod, hogy igen ritka az ilyen munkahely és aki nembteszi oda magát 100 százalékosan az mehet, mert nagyon sok gyerekes anyuka van, aki a helyükre tud jönni és meg is becsüli a munkát.
2020. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen tesznye luvnyák nem a gyermektelen fiatal csajokat nem fogadják el, hanem az erős vezetőket. Szakmai alapon kell(ene) kinevezni a vezetőket. Ha valakinek gondja van a főnöke családi állapotával vagy koraval az egyéni szociális probléma. Vagy ilyen alapon aki fiatal és/vagy gyermektelen, ne is lehessen főnök? Badarság

A HR-rel közösen meg kell határozni a KPI-okat és rendszeresen performance review - t kell tartani. Ha bizonyos pontrendszert is tarasitasz mellé az lehet a bónusz elosztas és/vagy béremelés alapja is illetve a szankciók alapja is. Csak ezt tisztázni kell a HR-rel, hogy mik a törvényi keretek. (a mi cégünknél így működik)

A tiszta és atlathato értékelést a jó dolgozok is szeretik. Az ilyen tesznye emberek pedig a többieket is demoralizáljak, jobb tőlük megszabadulni

2020. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
80%

Dolgozo anyakent irom h ez emberi hozzaallas kerdese a munkahoz es semmi koze ahhoz hogy kinek hany gyereke van otthon. 4 ev kihagyas utan kaptam vegre melot, mindent megtettem hogy ne legyen velem problema, beleertve azt is hogy ejjel ultunk a gyerekkel az ugyeleten es bementem masnap dolgozni 3ora alvas utan, hozzank meg jott a bebiszitter a gyerekhez, aki vitte az aznapi keresetemet, de kellett a fix munkahely. Vannak gyerekes kolleganoim akik hetekig hianyoznak a gyerek beteg cimszo alatt de ok odabent sem torik ossze magukat, nalunk timesheet meri az elvegzett munkat, 6perces egysegekben irjuk h melyik ugyfelen mennyi idot toltottunk. Pontosan lehet tudni h ki mennyit dolgozik/hazudik ebben a rendszerben. En most pl homeofficeban dolgozok napi 8-10orat mig a szingli kolleganom 5kor siman felall es elmegy a gym-be.

Szerintem beteg gyerek eseten nagyon jol bevalik adminisztrativ munkakorben a home office, akik pedig helyben vannak,darabszamra/ugyfelszamra csak le tudjatok merni h ki mennyit csinal, ehhez meg timesheet rendszer sem kell. Heti 1 follow-up meeting soran mindenki beszamol hogy azon a heten mivel foglalkozik, mik a betervezett dolgai es kovetkezo meetingen megkerdezed h h all vele. Siman kibukik h azt ki csinalta meg, o vagy a helyettesitoje.

60ugyfelet viszek, a kollegano 22-t, a hulye is latja h ki mennyit dolgozik, meglepodnek ha mashol siman el lehetne kavezgatni es ez senkinek nem szur szemet. Max behunyja.

2020. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
75%

Semmiképpen se haragítsd magadra. Gondolom az új főnöki pozíciódban nem akarsz pereskedést.

És semmiképpen se emeld ki, hogy az anyákkal van gond.

(Én a munkahelyemen a cigiseket utáltam, óránként fél órára eltűntek cigizni és trécselni. Ezt mondjuk ki lehet kerülni, hogy nem dohányzó kollégákat veszel fel.)

Csak azért hoztam fel, hogy aki nem akar dolgozni, az talál kibúvót a munka alól, nem kell hozzá gyerek.


De ha már főnöki pozícióra pályázol ne feledd, hogy a szülési szabadságról visszatérő anyukákért a cég kap adókedvezményt, még ha nem is ettől lendül fel a cég, de fontos tényező. Sokszor azért elnézőbbek és ezt használják ki (tisztelet a kivételnek).

2020. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!

Arra esetleg van némi remény, hogy újratoborozzatok és azt a pár renitens anyukát elengedjétek (mondjuk, mert nem teljesítenek rendesen)? Tudom, gonosz megoldás és nem azonnal ezzel a megoldással kell élni...


Nem tudom pontosan, melyik részén leszel az értékláncnak, miután előléptettek, DE hidd el, középvezetőként vagy felsővezetőként egy örökös feszültség lesz az életed ilyen munkatársakkal. Nem hiszem, hogy meglehet talalni az egyensúlyt a gyerektelen és a gyerekes között! Van ráhatásod a HR részleg döntéseire?


Imádom egyébiránt a kisgyermekes anyukákat, olyan jópofák tudnak lenni:

"Karácsony van, hát persze, hogy a kisgyerekes veszi ki a plusz szabit, neked nincs is gyereket, pályakezdő vagy, egy éve vagy itt, 25 alatt vagy, azt se tudod, mi a szeretet, szóval ne akarj otthon lenni többet, mint ami amúgy is jár."

"Fáj a gyerek haja? Azonnal kiveszem az egy hetet! Nehogy a férjem legyen otthon a gyerekkel, az irodában meg szenvedjen mindenki a többlet munkával, amit nekem kellene elvégezni. Akkor is, ha más tényleg betegen van otthon és emiatt be kell jönnie helyettem!"

"Világjárvány van? Azonnal elhúzok négy hónap home-office-ba! A gyerektelen kollega meg menjen csak az irodába taxival mindennap, én sohase az egyenlőség jegyében, mert gyerekem van! Ja, hogy heti egyszer kéne csak bemenni?! Kivan csukva! Akkor se, mert a gyerek elkapja!"


Édesek. Aztán meg csodálkoznak, hogy nehezen akarják őket alkalmazni. Tisztelet a kivételnek persze. Dohányosokról is ellehet mondani, hogy dohányzás címszó alatt non-stop szüneten vannak.

2020. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!