Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák alibiből a munkahelyen...

Anyák alibiből a munkahelyen minimális munkával?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy természetesen van kivétel és senkit nem szeretnék megbántani. De a problémám a következő:

"Családbarát" munkahely vagyunk aminek vannak pozitívumai, viszont sajnos ez azzal is jár, hogy biztosítunk 4-6 órás munkarendet is például édesanyáknak. Amivel alapvetően nem lenne baj, de sajnos kevesen dolgoznak megfelelő munkamorállal. Sokan csak éppen hogy dolgozgatnak, lézengenek, pletyiznek. Ha szólsz akkor jönnek a kifogások, hogy dehát a gyerek nem aludt, beteg, de nehéz az anyaság. Amit megint csak megértek de jelenleg az a helyzet, hogy az ő munkájukat is más végzi, sajnos ugyan annyi pénzért. Nem fair ez azokkal az anyukákkal szemben sem akik viszont normálisan dolgoznak és komolyan veszik panaszkodás helyett.

Talán nem jogos, hogy pont én problémázok mert szerencsére nem nekem kell helyettük is dolgozni. Viszont a jelenlegi vezetőnk jövőre el fog menni nyugdíjba, nagyon úgy néz ki, hogy én megyek a helyére. És én semmilyen formában nem szeretném hagyni, hogy az anyaság legyen a kifogás arra, hogy valaki nem dolgozik. Másnak is van ezer baja, másnak is van, hogy nem alszik vagy nehéz a helyzete. De sajnos jelenleg ezek nem egyenrangú problémák azzal, hogy fájt a gyerek hasa. Én ezen mindenképpen szeretnék változtatni de nem akarok a köcsög hárpia lenni aki kirúg egy csomó anyát aki nem végzi rendesen a munkáját. Ha valaki kifogásokat gyárt munka helyett simán repül, kivéve ha az anyasággal takarózik és ez nem tetszik. Ha valaki szóvá teszi, hogy nem akarja más munkáját is végezni ugyan annyi pénzért akkor azonnal támadják. Nem tudom hogyan kéne vezetőként ezt kezelnem, félek, hogy mi lesz rólam a vélemény ha elbocsájtom az alibiből munkában lézengő anyákat. Csak szerintem nem fair, hogy valaki ennyi előnyt élvez a gyerek miatt amit ő maga vállalt? Én vagyok a gonosz ha nem akarom eltűrni, hogy az anyasággal takarózva kerüljék a munkát és ugyan annyit keressenek mint aki más munkáját is végzi emiatt? Hogyan kellene ezt tálalni ha az én feladatom lesz az irányításuk?



#munka #anyaság #alibi munka
2020. júl. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, nem védeni akarom a munkakerülő anyákat.

De ha az ovi vagy suli hazaküldi a gyereket, mert fáj a haja, akkor cseszheti a szülő. Nem mindenkinek állnak rendelkezésre nagyszülők.


Világjárvány alatt nem volt ovi. Szintén szívás a szülőknek, ha nincs hová tenni a gyereket.


Sajnos nem minden fekete vagy fehér. És sokszor a munkakerülő anyák miatt szívnak azok, akik tényleg dolgozni akarnak.


Amit én nem értek, hogy a szakrendelések miért nem este vagy délután vannak. Mert ugye kell szemészetre vinni a gyereket, akkor muszáj szabadság. Mennyivel egyszerűbb lenne kicsit előbb elmenni a munkából, mint 10-re elmenni a szemészetre és utána már oviba sem lehet vinni a gyereket stb.

2020. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
37%

"Jelenleg is az én feladatom a munkájuk ellenőrzése, a csapat motiválása. Évek óta treníroz már a főnök, hogy ha majd egyszer én csinálom akkor így meg úgy... "

Meg te tudod "motiválni a legjobban a csapat normális részét."


Hát OK. Nálunk nem lehetne vezető, aki csak olyanokat tud motiválni, akik dolgoznak. Ez egy vicc, ne haragudj. Mintha hirdetném, hogy állatokat tanítok nyávogni, de csak macskát. Hát bakker, azon nincs mit tanítani.


Az az igazság, hogy rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Vezetőként nem lehet az az első eszközöd, hogy kirúgsz embereket. Még pozícióban sem vagy, és már ezen agyalsz. De persze meg lehet csinálni, csak a harmadik után diszkrimináció miatt olyan irgalmatlan persz akasztanak a nyakadba, hogy takarító se leszel többet, nem hogy vezető.

2020. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
62%
Banyek. Az ilyen anyáknak bezzeg van munkájuk... Én meg itthon kuksolok munkanélküliként, mert errefelé nincs 4 órás lehetőség, nekem viszont csak az jöhet szóba. Nemhogy összetenné a 2 kezét a sok lusta pitsa, hogy egyáltalán kaptak részmunkaidőben lehetőséget!
2020. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy alkalmas vagy vezetőnek. Labilis vagy, hezitálsz, és tele vagy gátlásokkal. Tudom, hogy csak pár mondatod alapján szűrtem ezt le, de jól írta az egyik hozzászóló, vezetőnek születni kell. Nincs meg benned az a plusz, ezen nincs mit szégyellni. Ha meglenne, most nem itt kérdeznél gyakorin.
2020. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
66%

Te mit javasolsz #22? Mit tennél ebben a helyzetben?

Úgy tűnik, relevánv tapasztalatod van középvezető, felsővezető körökben, különben nem tennél ilyen magabiztos kijelentéseket. Nálatok mi a gyakorlat?


Nekem az a tapasztalatom, hogyha nincsen más módja, semmikép sem motiválható a "jól bebetonozott" kérdéses munkavállaló és csak azért se hajlandó változtatni a jól bejáratott "idegesítő" szokásain, akkor vagy át kell helyezni más területre vagy meg kell tőle válni valamilyen indokkal. Ez van. Egy ilyen ember is hihetetlen módon megtudja keseríteni a légkört és az a szép benne, hogy semmi durva dolgot nem csinál igazándiból, csak: mindig egy kicsivel többet van szabadságon a "család" miatt, mindig egy kicsit hamarabb megy el nap vége előtt, mindig egy kicsit később érkezik, mindig kivételezni kell vele, mert a gyerek beteg stb, és nem felejti el hangoztatni, hogy neki gyerekei vannak, ő kiváltságos.

2020. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
59%

A csaladbarat munkahely nem pont azt jelenti, hogy támogatjuk a lezengest.

3 gyermekem van, kozepvezeto vagyok multinál, 9 hónapos korukban már szoptatási kedvezménnyel tehát 6 órában dolgoztam.

Először is azt gondolom nem kellene a - még fel sem kínált-munkát elfogadnod.

Valószínűleg, nem elég kiforrott a személyiséged, hiába vagy elhivatott.

A 4,6 órát törvény szabályozza amíg a gyerek nincs, 1,2,3 éves, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

A cég nem azért nem rúgja ki őket, mert nem érdekli hanem a munkába visszatéro kismama kedvezmények miatt.

Ezek a nők valószínűleg ingyen vannak nektek, akár még pénzt is kaptok értük.


Valamint kötve hiszem, hogy bárki elveszi a munkát, azzal, hogy, jó igyál kávét én majd elvegzem helyetted. Nyilván most sem fogadnak el főnöknek beosztottjaid, inkább ezen kellene dolgozni egyelőre.

2020. júl. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
29%
22,24,26-os válaszolóknál a pont. Teljesen igazuk van szerintem, én se tudok többet hozzáfűzni.
2020. júl. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
30%

26-os vagyok, ajánlom figyelmedbe a vezetői képzéseket, tréningeket.

Nálunk egyébként a legtöbb vita az ő dohányzik, tovább eszik, 2 fogast eszik ezért kevesebbet dolgozik mint én,

Ezért én egy időbe mindenkit aki ,nem dohányzott kizavartam kávéval a kezében amíg megissza.

Kb 3 hónap alatt jutottunk oda, hogy ez már nem téma, mindenkinek jár monitor előtt végzett munka közben pihenő.

Részben az is feladatot, hogy ezt kihasznaljak.

Megkell találnod, hogy hogyan motiváló őket, csúsztatott nap, hónap dolgozója, akármi amire lehetőséged van.

Sok sikert a fejlődésedhez!

2020. júl. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
9%

Ahogy 22,24,26 válaszolok írták nem vagy vezetőnek való mert te csak kirúgni akarod gyerekeseket.ugyhogy téged soha az életben nem fogadnának el .

Családbarát munkahelyre családbarát vezető kell .nem egy gyermektelen fiatal fruska .

2020. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
45%

29: nem az a baj vele, hogy nincs gyereke. Az sem, hogy nem akar gyereket.


Az a baj, hogy a vezetői képességei a nullához konvergálnak.

2020. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!