Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan menjek biztosra, hogy...

Hogyan menjek biztosra, hogy a gyerekem nem válik meleggé?

Figyelt kérdés

A párommal van egy egyhónapos fiunk, és sokat szoktam gondolkodni azon, hogy mi történne, ha meleggé válna mire felnő, de mindig az undor fog el. Nem vagyok homofób, sok meleget láttam már, de nem szeretném, hogy a saját, egyetlen fiam homoszexuális legyen. Úgy döntöttünk a párommal, hogy több gyereket nem vállalunk, mert ez az első szülés is nagyon megviselte. Ha azonban ezzel a fiunkkal nem tudok majd az átlagos férfias témákban kapcsolatot teremteni, mint a sport, a csajozás, vagy majd idővel az "éjszakai kalandok", akkor az nekem olyan lesz mintha nem is lenne gyerekem. A párommal még erről nem beszéltem, de szerintem ő is egyetértene, hogy más terveink vannak számára, pl. szeretnénk unokákat mi is, mint mindenki más.

Mit kell tennem, hogy ne rontsam el a nevelését? Ti hogyan figyeltetek oda erre? Milyen intő jelek vannak? Mi az amit kerüljünk, mert meleggé teheti?



2020. júl. 19. 18:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
94%
Első vagyok, 2 fiam van és hetero nő vagyok, aki tájékozott, nem olyan sötét, mint te kérdező, hogy azt hiszed, a homoszexualitás nevelés kérdése lenne.
2020. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%
Hetero anya vagyok. Arra gondoltál, hogy ha a fiad nem lesz meleg, akkor is nagyon könnyen lehet, hogy utálni fogja a sportot, nem fogja érdekelni a barkácsolás, esetleg kocka lesz, vagy összejön egy olyan csajjal, hogy inkább azt fogod kívánni, hogy bár inkább meleg lenne? Vagy lehet, hogy egyáltalán nem akar majd gyereket, akkor sem, ha hetero lesz? Nézz körül itt az oldalon, időnként feldob valaki egy kérdést, hogy minek gyereket vállalni, ő sohasem akar? Próbáld meg elengedni a félelmeidet, egyszerűen csak szeresd, fogadd el, bármilyen lesz! Ha tényleg nagyon erős benned ez a félelem, kérj segítséget pszichológustól, mert ha egyszerűen csak elfojtod, amit érzel, az rosszabb neked is, meg a fiadnak is, mintha sikerül feldolgoznod, és tényleg átértékelned a dolgokat.
2020. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
88%
Birom, amikor a pasikat viseli meg a szules😂
2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, hogy van valami elfojtott bi hajlamod, hogy ennyire rá vagy kattanva a témára. Ez nem normális, amit művelsz.
2020. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok meleg, de rólad határozottan az jut eszembe h intelligencia teszthez, beleértve (és főleg) érzelmi intelligencia teszthez kéne kötni a gyermekvállást. Olyan sötét vagy, mint az éjszaka.
2020. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz hatni arra, hogy meleg lesz e a fiad, vagy sem. Szóval ne is próbálkozz, mert ilyen nincs. Mellesleg elárulok egy titkot, hetero pasik közül sem mindenki szereti a sportot, és nem minden hetero pasi fő hobbija a csajozás. Remélem a fiad értékesebb ember lesz, akár meleg, akár nem, mint az agyatlan, magát macsónak képzelő apja.
2020. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Derwer ***** válasza:
95%

Egyetértek a többiekkel, de azért ki is fejtem:

Teljes mértékben hetero férfi vagyok, házas, fél éves a fiam.

Nem hajtottam a nőket, nem érdekelt foci, a pecázás, ivászat. Sose.


A fiam, már itt van, már félévesen tök sokmindent csinálok vele, tehát megvan közös nevező. Ha esetleg meleg lesz az nem fog levonni a kapcsolatunk értékéből és nem fogom azt hinni, hogy azért lett esetleg meleg, mert nem néztem vele focit...

2020. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Derjaderja ***** válasza:
95%

Pont ez az, amit nem értek az ilyen szülőkben, mint Te, amire Előző utal, hogy már van egy közös utad a gyerekkel.

Már simogattad a pocakban, sírtál a születésénél, remegő kezekkel tanultad fürdetni, vigasztaltad, láttad, hogy emeli a fejét, megélted, hogy megismer és örül, néz Rád a párod "szemével" stb, jár, beszèl. Kb 14 éves korig mennyi minden lesz, èlmény, aggódás, tanulság.


Mi változik ezekben, ha előáll azzal h meleg? Nem tudom elképzelni ezt a hozzáállást, én ugyan nő vagyok, de nem is az igazi anyatípus, mégis, kb naponta eszembe jut a kislányom születése, az elmúlt másfél év. Már most egy olyan kis kompakt entitás, egy olyan magabiztosan egész kis létező, tele titokkal mégis, nem tudom, mi akar majd lenni, mi lesz a hobbyja, a külseje, a hajszíne végül, van-e vmi rejtett betegsége, ugyanúgy nem tudom a szex. orientációját, de bármi bármilyen, már most elfogadtam, minden egyes öleléssel, inkább a világképemet formàlnàm át vagy magamat tagadnám meg, de őt nem.


Mit élhet meg egy ember, amikor "nem elég férfi" az apjának? 😥

2020. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
94%
Hetero anya vagyok, és nem gondolom, hogy a gyerekem dolga nekem unokát vagy bármi mást szolgáltatni. Hogy kibe szeret bele, nem az én dolgom, semmi közöm hozzá, de ami teljesen biztos, az az, hogy nem fogok már kisbaba korában azon pörögni, hogy mi a szexuális beállítottsága, mert ha valami, akkor ez tényleg nem normális. Csak mondom amúgy, hogy számos meleg pár nevelt már hetero gyereket, kérdezd meg tőlük, mi a titok.
2020. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
95%

Hú, szerintem elég beteges dolog ez. Komolyan 1 hónapos a gyermek és a te fejedben már többször megfordult, hogy meleg lesz-e? Pszichológus látott már?

Tudod, hogy hány évig nem lesz téma köztetek a sport és a csajozás? Addig nem leszel apja? Komolyan nincs más témád?


Off: Istenem, add, hogy csak kitalált sztori legyen!

2020. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!