Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki ha egy...

Szerintetek ciki ha egy csaladban ketto ugyanolyan nevu baba van? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen.
2020. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, hogy egy családban? A testvérek nem kaphatnak azonos nevet. De egyébként unokatesókat sem szoktak ugyanúgy nevezni.
2020. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%

Engem nem zavarna, más családtagjaimat viszont igen. Szerintem beszéld meg a saját családoddal, ez mindenhol más :)


Ha nagyon ragaszkodsz egy névhez, akkor esetleg lehetne a gyerek második neve is.

2020. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ciki, de én is ebben a helyzetben vagyok. :D Kb gyerekkorom óta tudom, hogy fogják hívni a fiam.(régen nem volt népszerű név, ma az), páromnak is tetszik, erre unokatesóméknál, ahol hamarabb jött gyerek, ugyanúgy hívják a kisfiút.


Alapvetően soha nem akarnék olyan nevet, ami van a családban, nálam ez szempont, de ebből most nem engedek. Amúgy se olyan szoros a kapcsolat, messze élnek.

2020. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az sztem oké, ha pl a te gyereked és a te unokatesódnak a gyereke is "A" nevű. Azzal szerintem nincs gond, hisz feltételezem nem minden nap találkoztok, plusz becézéssel el lehet különíteni őket.
2020. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Jogszabály szerint kaphatnak, csak az ikrek nem.


Nálunk van olyan rokon, ahol az unokatesóknak ugyanaz a keresztnevük. Először furcsa volt, de vegülis miért ne.

2020. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem egyszerű a válasz 😀 Egyrészt annyi név van, én azt vallom, legyen mindenkinek saját (mármint különböző) neve a családban. Persze kérdés, hogy mennyire szűk családról beszélünk. Két gyereket szeretnénk és van két lány név ami nagyon tetszik. És 1000%ban biztos vagyok benne, hogy ha lányaim lesznek ez lesz a nevük. Ha bárki azt adná a családból, mondjuk tesóm, nem érdekelne, akkor két ugyanolyan nevű unokája lenne a szüleimnek 😀 azért nem változtatnék. Ha tesómnak is ez lenne régóta dédelgetett neve és előbb szülne, akkor hajlandó lennék változtatni😀😀 Fiú névben még nem vagyok olyan biztos. Tetszett pl egy név, de férjem kisöccsének ez lett a neve, így arról lemondtam,mert van más ami tetszik. Így inkább adnék valami mást. De ha ez a név lenne az örök kedvencem, akkor ezt adnám és kész. Vagy pl tesóm férjének született unokahúga, az ő neve is nagyon tetszik, de akkor úgymond tesómnak két azonos nevű “unokahúga" lenne. Bár, ha három gyereket terveznénk, lehet ez sem érdekelne 😀 Száz szónak is egy a vége, úgy látom attól függ, hogy az a név e az, amit már rég kitaláltam 😀
2020. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem , ha édestestvéreknek van ugyanolyan nevük; amennyiben ez lehetséges; szánalmas. Tehát szánalmas a szülők részéről, és fantáziatlan, és teljesen béna és buta ötletnek tartom. Ha meg nem édestestvéreknek van a név; akkor okés. Tehát pl unokatesó; vagy mondjuk pl mindkét szülő elvált, és akkor összejönnek 1-1 másik emberrel, és véletlenül pont ugyanúgy hívják mindkettejüknek az előző házasságból hozott gyerekét; az sem baj. Ha a gyereket ugyanúgy hívják , mint a nagynénit, nagymamát, anyukát, apukát, stb. Az sem baj. Csak édestestvéreknek ne legyen ugyanaz a nevük. Ők két külön ember (és nem szeretnének egy közös masszának része lenni, mert őnekik van egy külön identitásuk; szeretnék, ha külön entitásként tisztelnék őket), és szeretnék magukat egyértelműen megkülönböztetni is (Hogy pl tudják egyértelműen, amikor nekik szólnak). Én már pl hallottam olyat; hogy egy csajnak gyerek kora óta egyetlen lánynév tetszett; és biztos volt benne, hogy majd azt fogja a lányának adni; de van egy féltestvére, akinek a másik oldalról van mégegy féltestvére, aki az említett csajnak nem testvére; és ő pár héttel előbb szült; és pont azt a nevet adta, amit ő is kinézett. És akkor mondta a csaj, hogy nem akarta, hogy két ugyanolyan keresztnevű legyen a családban; mert az félreértésekre adhat okot; és akkor szóval ez a csaj, aki már gyerekkorában eldöntötte, hogy milyen nevet fog adni, megváltoztatta; mert a féltestvérének a másik irányból/ágról való féltestvére is azt adta, amit ő akart. Tehát neki, aki megváltoztatta pedig már régen megvolt a névötlete; az ő gyereke amúgy nagyon egyedi, de nagyon béna nevet kapott így ezáltal ahelyett a szép név helyett; amit gyerek kora óta dédelgetett, hogy majd adni fogja. Én itt szóval simán adtam volna ugyanazt a nevet. Hát ne szórakozzunk már; már évek óta el lett döntve; meg pl ha együtt játszanak is; szerintem nem lett volna vele baj. Meg pl ha ketten figyelnek, amikor mondja az anyuka, hogy "Xy, gyere, megyünk", amikor ott játszanak a szobában; szerintem az sem baj. Meg pl akkor szólíthatta volna kicsimnek is a gyerekét, hogy "Kicsim, gyere, megyünk"; és akkor egyértelmű, meg pl ha mondjuk szülők dumálnak, akkor ott is pl lehetett volna, hogy mondjuk megállapodnak; hogy egyiket a becenevén mondják, a másikat meg teljesen; és akkor az tök jó, mert azzal is elkerülik a félreértéseket. Vagy pl "az én Xyomnak stb;"-tehát így meséli; vagy pl "Nálunk", "Minálunk"; tehát lehet ezt így érteni. Meg egyébként , ha ez is benne lett volna; hogy büszkeségből, hogy nehogy azt higgye, hogy ő kopizta a másikról, pedig neki már jópár éve megvolt ez a név; hát ezt is félre kell tenni, vagy félre lehet tenni nyugodtan. Hát mindkettejüknek ugyanaz a név tetszett; nem is egy háztartásban laknak; akkor semmi gond. Tehát, ha ez is benne lett volna. Tehát, ha valakinek már évek óta, vagy nagyon régóta megvan az a név; akkor adja szerintem nyugodtan. Egyedi becenevet is lehet adni akár, de arra sincs feltétlenül szükség.
2020. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!