Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek felelőtlenség?

3 gyerek felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arrol, h felelotlenseg-e 3 gyereket vallalni. Tegyuk fel, h anyagiak megvannak, minden korulmeny megvan hozza. Ket gyerek mar van, anyuka 35, apuka 40. Nincsen se anyagi erv, se semmi, ami ellene szolna, megis felmerul a kerdes, h miert jobb 3 gyerek, mint 2. Jobb-e, kell-e, felelotlenseg-e? Mit gondoltok? Amugy szeretnenk 3. babat, a lelkunk melyen. De neha elbizonytalanodunk. Mi van, ha valami tortenik velunk, stb. #csalad #gyerekek #haromgyerek #testverek

2020. júl. 21. 15:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Akkor minek a kérdésed ha már úgy is tudod nektek mi a járható út?! 🤔😉

7#

2020. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem felelőtlenség alapvetően. Mindenki az egyéni helyzetét mérlegeli, hogy kell-e neki, elbír-e velük.


Nekünk anyagilag beleférne, pszichésen nem. Úgy érzem, ahhoz, hogy ugyanezt a minőségi törődést tudjam 3 gyereknek adni, meg dolgozzak, az nem férne bele 24 órába. Márpedig nekem a munkám fontos. Szóval mi megállunk kettőnél.

2020. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Koszi utolso. Pl az ilyen velemenyek erdekesek szamomra.
2020. júl. 21. 20:45
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Mint írtad, alap lenne a 3 lakás. Ti a pároddal kaptatok 1-1 lakást, szóval 40 évesen nembtudtatok plusz ingatlant felmutatni, nem tudom miből gondolod, hogy 3 gyerek mellett, minőségileg nevelve, oktatás, programok, táborok stb., most majd össze tudjátok szedni 2 ingatlan árát még, főleg, hogy az áruk meredeken megemelkedett. Nem, nem felelőttlenség 3 gyereket bevállalni, ha a felnőtté váláaig mindent tudtok biztosítani neki, lsd., jó oktatás, élhető környezet, biztos háttér. Viszont az ingatlanok nem ide tartoznak, jó dolog, de nem reális. Nekünk 2 gyerekünk van, igen nekem is kattog az agyam az ingatlanra, de maximum besegíteni tudunk, mert nem lesz 60 milliónk 8-10 év múlva 2 lakásra, pedig jól élünk. Saját ház, nyaraló, megtakarítás. De még így sem, és ne keverd, hogy neked anno tudtak segíteni, mert az ingatlanárak anno megfizethetőek voltak, most egy normálisabb, jó helyen lévő lakás horror áron van.
2020. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolso. Egyreszt nem tudod, mennyi bevetelunk van. Masreszt de, tudtunk felmutatni ingatlant 40 eves korunkra, hisz egyikunk lakasa megmaradt, a masikat eladtuk es nagyon nem keves penzt hozzateve (legalabb egy lakas arat), hazat vettunk. Ezen kivul van egy lakas aranak megfelelo mas jellegu befektetesunk is. Tehat ha ugy tetszik van egy kertes hazunk, illetve plusz ket lakas aranak megfelelo ingatlanbefektetesunk. Hitelunk nincsen es Budapestrol beszelunk. Szoval emaitt ne aggodj😀 mint mondtam nem vagyunk gazdagok, de ezek megvannak, es nem

Szorjuk a penzt ezek utan sem.

2020. júl. 22. 10:20
 16/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk nagyon nem értem akkor a problémát, a megtakarításvfelét kiveszitek, vesztek fel valamennyi hitelt és kiadjátok, az egyik lakás szinte kitermeli magát, marad megtakarítás is, amihez tudtok akkor gyűjteni. Így a kérdésnek értelmét nem látom, ha már az anyagiakra élezted ki.
2020. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem felelőtlenség lenne a saját részemről, mert tudom hogy idegbeteggé vàlnék, nem tudnám elég türelmesen, odafigyelve nevelni őket. 8 órában dolgozok + ingázás, nem reális hogy kevesebbet dolgozzak 3 gyerek mellett, mert akkor meg több bevételre van szükség. Szóval időben is logisztikában sem férne bele. Így felelőtlenség lenne de hála isten nem is vágyom rá, elég 2. Ha valakinek belefér időben, pszichésen, nem túl idős, nincs másik beteg, sok időt igénylő gyerek, stb., akkor nyilván nem az - az anyagiakat kitárgyaltátok már.
2020. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem arra akartam kielezni, ahogy az eredeti kerdesben meg is fogalmaztam, csak ezt kezdtek el boncolgatni. Sokkal inkabb az idobeosztas, figyelem, turelem, teherbiras, egyebek a szempontok.
2020. júl. 22. 12:23
 19/21 anonim ***** válasza:

Amennyivel kevesebb jut a többszörös testvéreknek a szülőkből, annyival több jut egymásból. Lesz kivel osztozkodni, szövetkezni, összeveszni, kibékülni. Ha összeveszel a szüleiddel, még mindig melletted van a testvéred, sőt a testvéreid, ha még szerencsésebb vagy.

Felnőttként pedig nem egyedül szakad rád az idős szülők támogtásának a gondja, illetve ha szülők már meghaltak, a testérek nagy valószínűséggel még sokáig ott vannak egymásnak.

2020. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 1Léna ***** válasza:

A 19-es válaszoló álláspontját támogatom.

A két meglévő gyermekednek, és nektek is ajándék lehet egy harmadik. Egy újabb gyermek a családban mindannyiótok személyiségének fejlődését is magával hozza.

A nagycsaládban felnőtt gyermekek többsége, jobban helytáll az élet kihívásaival szemben, mert már a családon belül sokat tanulnak az emberi kapcsolatokról.

Igen több feladattal jár, logisztikát igényel, de több örömöt is hoz. Nagyon sokat taniltam tőlük/általuk. 3 gyerekkel nekem már fontosabb volt a szeretet, mint az hogy anyagilag mit tudok nekik adni. Hiszen életképes felnötté nevelés volt a cél. Egy életképes felnőtt, saját maga is képes előteremteni azt amire szüksége van. Nem vitatom, hogy dobbantóval könnyebb, de a mértéke változtatható.

2020. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!