Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt, aki azért vállalt...

Van itt, aki azért vállalt gyereket, mert "nem volt jobb dolga"? Hogy alakult az életetek? Később mihez kezdtél?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a vőlegényem 31. A kapcsolatunkat biztosnak mondanám, jövőre lesz az esküvőnk (együtt élünk 6 éve).

Van már egy diplomám, de nem abban a szakmában szerettem volna elhelyezkedni, igazából nem tudtam, hogy mi érdekel, de abban biztos voltam, hogy nem az, amit tanultam addig. A levegőben lógni csak úgy nem akartam, így elkezdtem a jogot, de másfél évet már biztosan csúszok vele... Utána még lenne 3 év, mire szakvizsgázok. Egyelőre nem vagyok biztos benne, hogy kell-e nekem annyira az a dr. a nevem elé, megér-e ennyi lemondást, tanulást. Gondolkoztam azon, hogy pótfelvételivel jelentkezek valahová, de igazából nem tudom, mégis hová. Nem tudom, mit akarok magammal kezdeni. Ez 18-19 évesen még oké, de 25 évesen már nem azzal kéne teljen a napom, hogy sorozatozok, sütök-főzök és edzek, vagy családozok, barátnőzök és várom, hogy a párommal végre találkozzunk. Unom a mindennapokat, hogy ugyanolyan mind. Akár hétköznap van, akár hétvége.


Nagyon szeretem a babákat, kisgyerekeket és szeretnénk majd gyereket. Arra gondoltam, hogy ezt előbbre hozhatnánk (az esküvővel együtt) és legalább amíg itthon vagyok vele, addig lekötöm magam és talán kitalálnám, hogy utána mihez kezdenék (ha oviba, iskolába megy majd).


2020. júl. 25. 18:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha szülés után meg arra jösz rá, hogy a gyereknevelés sem neked való, nem érdekel, akkor mi lesz? A sztoridból kiindulva, még el is tudnám képzelni.

Egy gyerek egy életre szóló felelőség, nem pótcselekvés, unaloműzés. Azt meg már meg sem kérdezem miért is nem munka mellett döntöd el, hogy mit akarsz kezdeni magaddal? Ezért miért kell kitartottnak lenni? És ez mitől jó?

Ne szülj.

2020. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Azért a kitartott lányokat kicsit más szokta motiválni. De köszönöm a véleményt/megállapítást, bár igaz, ez nem volt a kérdésem része!
2020. júl. 25. 20:24
 13/38 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szívesen!
2020. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

MIért a kitartott lányokat mi szokta motiválni kérdező?



Ami téged.. hogy ne kelljen dolgozni, lehessen barátnőzni meg ellenni, sorozatozni ahogy írtad is. De rendben szülj pár gyereket, legalább elfoglalod magad mert hogy dolgozni az életben nem fogsz ilyen hozzáállással az fix. Csak akkor leszel bajban ha a pasi talál egy motiváltabb nőt és lelép.

2020. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
98%
Dolgoztál már valaha? Kezdj el valamit es válts ha nem tetszik. Azert 100%osan a parodra tamaszkodni nem jó otlet
2020. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy szülj. Gyakorlatilag te is gyerek vagy. Saját magad nem élnél meg, önállótlan vagy, semmit nem csinálsz, totáls függésben élsz a palidtól. Ha a pasi megunja, hogy kitart egy élősködőt akkor mi lesz? Egyedül, nulla munkatapasztalattal? Rengeteg ilyen történet van, mert senki nem olyan hülye hosszútávon, hogy egy ilyen lustaságot kitartson, szülés után alábbhagy a romantika, a nő teste is megváltozik, a csávó meg rájön, hogy talál jobbat, szebbet, okosabbat, akit nem kell szégyellnie a barátai és a családja előtt, hogy ahhoz is hülye, hogy 25 évesen dolgozzon. Mert ez normális embereknél magyon ciki. Előbb te lépj ki a gyerek státuszból, aztán akarj sajátot.
2020. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó igazán szégyelhetnéd magad... milyen jogon használsz te ilyen szavakat, hogy élősködő???? Eszem megáll. Nem, nem az. 25 éves van egy diplomája és keresi az útját...mint oly sokan! Inkább bátorítva kellene a helyes útra terelni es ösztönözni,nem megalázni ezekkel a durva szavakkal vagy a te a saját gyerekeddel is így beszélnél ha rossz döntést készülne hozni? Netalán veled beszéltek a szüleid ilyen alpárian? Mindenesetre ezzel a hozzászólásoddal pont csak annyit értél el, hogy "jól odamondtad" semmi többet!
2020. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ha én siklottam át fölötte, de honnan van bevételed? Szerintem ez elég lényeges. Azt érzem, hogy nem annyira motivál semmi, tehát nem vagy rákényszerítve, hogy dolgozz, ha most csak sorozatokat nézel meg elvagy. Akkor tehát eltart valaki? Vagy ekkora passzív jövedelmed van? Ha utóbbi, akkor minden szuper. Ha előbbi, akkor az nagyon kockázatos, hogy most a saját szórakoztatásodra vállalj gyereket, és bele se kezdesz semmilyen keresőtevékenységbe. A mostani függő helyzeted még durvábban függő helyzetté válna. Szerintem először találd meg az utad és legyen megélhetésnyi saját kereseted.
2020. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
94%
Olyat ismerek aki abbahagyta az egyetemet, ferjhez ment, majd mikor megunta a jegyszedoi munkajat,zsinorban vallalt 2 babat, kozben tonkrement a hazassaguk, elvaltak. Most egyedulallo anyuka, egyszerre csinalja a jogsit, fosulit es neveli a gyerekeket, bevetele csak a gyes es a gyerektartas. Szerintem ma mar o sem elso helyre tenne a gyerekvallalast.
2020. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
95%

#17 ugyan nem hozzám szóltál, de nehogy már a kérdezönek járjon a buksi simi mert 25 évesen még nem dolgozott, és ami a legfontosabb nem is akar!!! Elèg sokan keresik még az útjukat rajta kívül, érdekes azért mellette tudnak dolgozni is.

Te miért pöccentél be így? Azonosulsz a kérdezővel?

2020. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!