Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt, aki azért vállalt...

Van itt, aki azért vállalt gyereket, mert "nem volt jobb dolga"? Hogy alakult az életetek? Később mihez kezdtél?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a vőlegényem 31. A kapcsolatunkat biztosnak mondanám, jövőre lesz az esküvőnk (együtt élünk 6 éve).

Van már egy diplomám, de nem abban a szakmában szerettem volna elhelyezkedni, igazából nem tudtam, hogy mi érdekel, de abban biztos voltam, hogy nem az, amit tanultam addig. A levegőben lógni csak úgy nem akartam, így elkezdtem a jogot, de másfél évet már biztosan csúszok vele... Utána még lenne 3 év, mire szakvizsgázok. Egyelőre nem vagyok biztos benne, hogy kell-e nekem annyira az a dr. a nevem elé, megér-e ennyi lemondást, tanulást. Gondolkoztam azon, hogy pótfelvételivel jelentkezek valahová, de igazából nem tudom, mégis hová. Nem tudom, mit akarok magammal kezdeni. Ez 18-19 évesen még oké, de 25 évesen már nem azzal kéne teljen a napom, hogy sorozatozok, sütök-főzök és edzek, vagy családozok, barátnőzök és várom, hogy a párommal végre találkozzunk. Unom a mindennapokat, hogy ugyanolyan mind. Akár hétköznap van, akár hétvége.


Nagyon szeretem a babákat, kisgyerekeket és szeretnénk majd gyereket. Arra gondoltam, hogy ezt előbbre hozhatnánk (az esküvővel együtt) és legalább amíg itthon vagyok vele, addig lekötöm magam és talán kitalálnám, hogy utána mihez kezdenék (ha oviba, iskolába megy majd).


2020. júl. 25. 18:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
59%
17es akit 25 évesen anyuciék meg a pasija pénzel az szerinte mi ha nem élősködő? Kitartott nő nem több és nem s lesz soha több belőle. Azért mert csinál pár büfészakos diplomát(pl jog) meg szül 5 hat purdét hogy továbbra se kelljen dolgozni, még nem lesz hasznos tagja a társadalomnak.
2020. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Jog, mint büfészak:D Jó vicc, köszi. A szüleim azért megkeresnek havi pár milliót azzal a "büfészakkal".


Nekem a lakásom ki van adva, abból egy külön számlára megy 350 ezer havonta, ahhoz nem nagyon szoktam nyúlni. Most vettünk egy házat, ha szétmennénk (amit nem fogunk tenni), a fele annak is az enyém. De mi szakításban nem is gondolkozunk, otthon is azt a példát láttuk mind a ketten, hogy ami elromlik, azt először megjavítani próbáljuk, nem kidobni. :)


Dolgozni azért nem dolgozom, mert nem abban szeretnék elhelyezkedni, amit tanultam. De ezt is leírtam már.


Szeretnék dolgozni, pl. a jog nagyon is érdekel, de ez a szószerintiség, "mindent is tudj kívülről" mentalitás néha kikészít, plusz maga az egyetem, tanszékek sem arról híresek, hogy olyan elnézőek lennének 1-1 vizsgán.

2020. júl. 26. 12:29
 23/38 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, neked nyilvánvalóan könnyű életed van, igazi ezustkanallal a seggeben született fajta. Örülj ennek és tégy belátásod szerint, ha gyereket vállalsz, annak is meglesz mindene.


Viszont a többieknek hívnám fel a figyelmét, hogy erre nem kell irigykedni, mert ő a legjobb példa arra, hogy 25 évesen igazából még nem csinált semmit életében, és nem is nagyon tűnik úgy, hogy erőfeszítést akar tenni. Sokkal rosszabb az az élet, ahol nincs motiváció és nincs semmi erőfeszítés, mert nem tanul meg semmit sem becsülni. Ha ilyen szemszögből nézzük, máris más megvilágításba kerül az egész :)

2020. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
94%
Lakasod? Gondolom kaptad, ami nem baj, na de kerlek, nem meloztal, nincs semmid amit te ertel volna el. Igen ti nem mentek szét, senki se tervezi de lehet bármi.
2020. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szeretem ezeket a gyakorin vetítőket, akik 23-25 évesen még egy percet nem töltöttek munkaviszonyban, de valahogy mindig van pár ingatlan a nevükön, meg egy dugig töltött bankszámlájuk is valahol. Uncsik vagytok, trollok.
2020. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
93%

Aha persze..25 éves korodig egy percet se dolgoztál de már van egy lakásod meg vettél egy fél házat. Nagyon hihető. Hacsak nem a papabank szponzorálta, de akkor az meg nem a tiéd.


Kérdező: Miért tanultál valamit ha nem azt akarod csinálni? Amúgy meg lehet újdonságot mondok, de lehet ám úgy is dolgozni hogy nem tanultad. Pl tesco pénztár. Bár mivel te 25 éves korodra megkerestél már legalább 80 milliót így gondolom erre nincs szükséged :-D


meg jogász kisasszony, el kell keserítselek, hogy ha nem vagytok házasok nem a tiéd a vityilló fele, hacsak nem így áll a szerződésben és nem tudod számlákkal bizonyítani hogy te beleadtad a fele értékét.

2020. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

26 lehet felesben vették. És az édes mindegy hogy a lány faterja adta e a pénzt. Ha az adásvételin 50-50-ben a lány és a párja szerepel akkor az övé és kész.

Van akiknek a családja ilyen jól áll. Nincs ebben semmi különös. Csak az hogy akinek a szülei megdolgoznak a pénzért, miért nem rúgják seggbe a tohonya gyereküket?

2020. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
91%
Szüljél kérdező, majd a dajka és a házvezetőnő neveli:-D
2020. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
90%

27es igen lehet csak akkor nem a kislányé a ház hanem apucié.


Hidd el mi is jól állunk, de a bőr lesülne a képemről ha 25 évesen még mindig csak lézengenék értelmetlenül, bár nekem a szüleim se hagynák, én arra lettem nevelve hogy ne vegyem természetesnek azt ami van és dolgozzak. eg is őrülnék ha felnőttként kitartanának.

2020. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Ha a lány néven van a ház NEM apucie. Mindegy hogy mit mond erről az igazságérzeted. Ez jogi kategória. Anno az első autómra apám adta a pénzt. Ettől az autó nem lett az övé. Az más kérdés, hogy nyilván az ember legbelül tudja mi az amiért ő dolgozott meg és mi az amiért nem. Azóta már vettem önerőből is autót magamnak.
2020. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!