Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Milyen irreális...

Anyukák! Milyen irreális elvárásokat olvastatok/hallottatok gyerek utáló emberektől?

Figyelt kérdés
Kicsit sem szeretném behatárolni a témakört. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan hajmeresztő tapasztalatok, amikre nem is gondolnék. Nekem még nincs sajátom, tehát az én nem létező gyerekem biztosan nem készített ki senkit, mégis olyan tömény gyerekellenességet tapasztalok, hogy nem tudom, mi lesz, ha lesz egyszer. (Szerintem elüldöznek valami lakatlan szigetre.)

2020. júl. 26. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes. Nekem a tapasztalatom az, hogy irreális elvarásai gyerekek felé pont azoknak van, akiknek már gyereke is van... ez nagyobb baj.
2020. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Inkàbb az irreàlis amit a gyerekesek művelnek.
2020. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Gyerekmentes övezet oldalára keveredtem ,pont egy itt feltett kérés miatt ,hogy jelentsük őket ... hát meglepődtem. Undorìtóan beszéltek a kicsikről a pontos téma a kirándulás volt .A kis patkányok visitva zavarják a pihenni vágyókat stb . Engem az akkor szíven ütött.Kirándultunk előtte mi is ,az én gyerekem is tud dacolni amikor van közönség akkor is ...és fáj, hogy valaki így fogja fel .Vagyis már nem ,de akkor ott igen rossz érzésem volt.

A való életben viszont maximum kéretlen tanácsot kapok, esetleg nevelési tanácsot amit hülyeségnek tartok.De ennyi.

2020. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Na tessék, a 3as màris alàtàmasztotta.

Miért kellene jelenteni? Mi köze hozzá bàrkinek??

Azt is jelented aki nem eszik húst? Vagy aki nem használ autót?

A csoportban rengeteg anyuka van ám. 😄

2020. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Épp itt olvastam az előbb, hogy egyesek szerint minden gyereket ki kellene tiltani a tömegközlekedésről. :o
2020. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

De minek olvassátok a gyerekmentes övezetet? Ennyire ráértek????? Más se jelentgeti a 100.mami blogot, akkor...?

Nekem nincs gyerekem, szeretnék, jól kijövök velük meg minden, de amit egyes bezzeg-anyukák leművelnek.. El kell fogadni, hogy vannak olyan helyek, ahova nem kell magaddal cipelni a gyereket, mert másokat zavarnak. Ültem már végig filmet moziban, végig beszélt a film közben a kisfiú, míg végül az anyja se bírta tovább és elmentek. Mindenki fellélegzett.

De ugyanolyan zavaró, ha egy felnőtt csinálja ezt. A különbség, hogy ha megszólsz/rosszallóan nézel egy gyerekre, akkor anyuka egyből előadja az áldozatot. 🤷‍♀️

2020. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Találkoztam olyannal aki beült a medencében a gyerekcsúszda mellé, majd rimyált, hogy pancsolnak s gyerekek és tönkremegy a frizurája így. 😂 De pl. a játszótéren folyton teleszórja valaki rajzszöggel a homokozót. Gondolom zavarja a gyerekzsivaj. Hozzáteszem egy ovi/bölcsi szomszédságában van. És egyik sem most nőtt ki a földből, nem volt gondolom neki se kötelező odaköltözni.
2020. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A facebook egyik átka és előnye, hogy mindent látsz, amihez az ismerőseid hosszászólnak és nyilvános. Sokan nem tudnánk a Gyermekmentes övezet létezéséről, ha nem így lenne, mert miért keresnénk olyan oldalt, ami nem nekünk szól?


A jelentésről annyit, hogy vannak olyan kommentek, amik témától függetlenül nem tűrnek nyomdafestéket, (vagy wi-fit? hogy korszerűsítsük a mondást...) Az ilyenekből sok összegyűlt a kérdéses oldalon. Bántalmazással, gyilkossággal fenyegető kiírásokat mindig is lehetett és lehet ezután is jelenteni. (Gondolok itt azokra, akik előszeretettel részletezik, mit tennének mások gyerekeivel... Az nem mentség, hogy nem gondolják komolyan. Ilyeneket egyszerűen nem mondnunk, nem írunk, ha normális emberek vagyunk.)


De nem ez az oldal a kérdésem tárgyának egyetlen forrása.

2020. júl. 26. 22:48
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Én most nem akarom a gyerekmentes övezetet védeni, valóban vannak elvetemült kommentek, DE amiket a kedves kritizálók írnak, ahogy megnyilvánulnak.. Na azt tanítani kellene a tahó képzőben! Pont azt csinálják, amiért rinyálnak is. És nekik gyerekük van, így nevelik őket is...

Én némelyik cikken jót nevetek, aztán lapozok. Ennyi. 🤷‍♀️

2020. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Én nem hallottam anyukaként irreális elvárást. Lehet, csak nekem van szerencsém, de velünk a szomszédoktól kezdve a bolton át a hivatalig mindenki kedves szokott lenni. Szerintem alapvetően nincs ilyen baj az emberekkel, feleslegesen aggódsz. Bár persze nem kell a leendő gyerekednek sem indiánüvöltéssel közlekedni, vagy polcokról lerángatni az árut, megmászni a szobrokat, stb. Ha pl hisztit csapott a gyerek, de akkor sem engedtem meg ilyesmiket, akkor pl még sosem szólt be senki.
2020. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!