Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyát is dühít ez sok...

Más anyát is dühít ez sok sztereotípia és,hogy mindenki mindent jobban akar tudni a másiknál?

Figyelt kérdés
Egyre többet látom,érzem,hogy bántják azokat az anyákat,akik szülés után is jól néznek ki. " hová lett a hasa?" Biztos mindig a nagyszülőre van bízva a baba" " szilikonod van akkor hogy szoptatsz?" Mosolyogsz? Akkor tápszeres a gyerek?" Nem vagy kialvatlan? Hagyod sírni a gyereket?" Nem én kapom ezeket személy szerint,olvasom,hallom de magamra veszem,mert a gyerekem jó alvó, odafigyeltem,hogy ne egyek feleslegesen,nem is híztam, de ha valaki kicsit odadigyel akkor rásütik,hogy diétázik. Ha anyának-babának minden jobb tápszerrel mint mellel akkor is mindenki más jobban akarja tudni. Ha a külsőmre is adok ill arra,hogy a férjem ne csak anyát lásson bennem akkor, mit képzelek,hogy nem csak a gyerekre gondolok,és még sorolhatnám.Nagyon ki tud hozni az ilyen a sodromból,az egész gyerekvállalás témában ez legfurcsább,leg váratlanabb nekem.

2020. aug. 1. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Mit érdekel téged idegenek véleménye? Én magasról leszarom még az ismerős nők véleményét is, nemhogy a fórumost.
2020. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
65%

szerintem ezek az emberek csak irigyek arra, hogy valaki jól be tudja osztani az idejét / jobb a genetikája stb.

az meg kifejezetten jó, hogy nem dobod el magad szülés után -vagyis inkább az, hogy magadra is gondolsz.

2020. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Aki az ilyet magára veszi, az valami miatt önmagával nincs kibékülve.
2020. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Egyetértek veled. Teherbeesés előtt kolléganőktől, ismerősömtől hallgattam mindig, hogy na majd szülés után nem hordasz szoknyát, passzos ruhát, magassarkút, nem lesz ilyen hosszú hajad, nem lesz időd sminkelni, körmöt festeni, szexelni, majd eltávolodtok stb. Hiába mondtam, hogy szerintem nem így lesz, mindig ők voltak az okosabbak. Karácsony előtt egy héttel született a babám, a karácsonyfánál már lapos hassal, ugyanúgy csinosan készítettünk képet. Hú, de nagy dolog...negyed órám mindig volt reggel sminkre, hajamat persze felfogom, de mindig azt szajkózták majd rájövök hogy le kell vágni.. Aha, a derékig erő hajam, kössz nem. Körmömet 3 hetente festem, rendbeteszem. Mivel kinyult, csúnya ruhaim sose voltak ezért most se abba járok :D Ugyanannyi idő szép ruhát felvenni, mint egy ordenárét. De én mindig adtam a külsőmre, természetesen is szép vagyok, így el sem tudnám képzelni, hogy topis legyek. Emellett 2 naponta főzök, heti 2x kb sütök, minden nap végzek házi munkát, kertes házban élünk. A gyermekem hetek óta alig alszik este, óránként többször ébred a foga miatt. Én kelek hozzá. Párommal mint a tinik olyanok vagyunk, ezen se a terhesség se a pici nem változtatott. Amint elvan a járókában már esünk is egymásnak :D napi többször. Mindig. Borzasztóan szeretünk szexelni. Ja és tanulok is mellette. Nem passzolom le senkinek a picit, a mamáekhoz együtt megyünk, imádok vele lenni. Fáradt is vagyok.. Nagyon.. De emellett életvidám, motivált és szerelmes is :) az elhizott, megkeseredett vén tyúkok meg tehetnek egy szivesseget :)
2020. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem és senkitől nem is hallottam ilyen sztereotipiákat.
2020. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg nem értem, hogy ti milyen baráti/ismerősi körrel rendelkeztek, marha sok fiatal anyuka és kismama ismerősöm van, csak itt olvasom, hogy anonim módon szapulják egymást. Vagy ilyen válogatott baráti köröm van, vagy pedig valamit ti (is) rosszul csináltok...
2020. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
A való életben soha nem találkoztam ilyen mondatokkal. Kivéve az online fotelharcosok világában.
2020. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Na én az ilyen 4es féle bezzeg csodaanyuktól is hülyét kapok.

Biztos marha rendben van az ilyen élete, mikor kisregényt kell írnia név és arc nélküli embereknek, hogy neki milyen csudajó.

Elégedett ember nem csesztet mást, de nem is kompenzál, szép nyugiba éli az életét.

2020. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Megfelelő közösségbe kell járni.


Miután kB 3 hónapos lett a lányom, elkezdtünk járni 3 helyre.


1. Babatorna: tél volt, harisnayaban, kis pamut ruhában mentem, MINDENKI nézett, hogy mégis mit akarok ott, a 30 perces torna alatt rajtam kívül mindenki legalább 5x szoptatta a 8-12 hónapos babát és én meglettem szólva, hogy csak a végén


2. Hurciklubb: béreltem hordozót, de mindenki melegítoben jött rajtam kívül, plusz be is szóltak, hogy ki vagyok sminkelve (enyhén - utána mentünk máshova)


3. Kanga Mom tréning: anya-baba torna. Na itt végre normális anyakkal találkoztam. Soha senki nem szólt meg a másikat, pedig nem mindenki "jó" nő, van aki tápszert ad, van aki szoptat közben, van, aki 50 kg, van aki 80 kg, van köztünk 26 és 38 éves is


Szóval összessegeben vegyes tapasztalatom van, de keresni kell olyanokat, akikkel hasonló az ertekrendetek, a többit meg elengedni...

2020. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pont le kakkantom ki hogyan fest szülés előtt - közben - vagy utána.

Azt is ki hogyan csinálja /nem csinálja a dolgait gyerekkel vagy anélkül. 🤷‍♀️

Azt pedig végképp aki bele akar szólni a dolgaimba.

2020. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!