Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekkel kapcsolatban...

A gyerekkel kapcsolatban kitudtok állni a családdal szemben a véleményetek mellett, akkor is, ha sértődés a vége?

Figyelt kérdés
2020. aug. 2. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2020. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelműen, a gyerekem érdeke az első, minden más csak másodlagos.
2020. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Igen. Volt ebből 2 év csend is valakivel, nem érdekel. Az én gyerekem, az én családom, meghúzom a határokat mindenki előtt, aki ebbe bele akar avatkozni. Akkor is, ha rokon. A családom a férjem és a gyerekeim. A többiek rokonok.


Ha a férjemmel van konfliktus esetleg, akkor számíthatok arra, hogy racionális beszélgetés lesz a vége, ő rendkívül higgadt ember.

2020. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, ha az a gyerekem érdekét, biztonságát szolgálja, hiszen ő nekem a legfontosabb. S ha ez veszekedésbe, sértődésbe fullad, hát legyen. De többnyire, normálisan meg tudunk mindent beszélni. De előfordult már, hogy sértődés volt a vége.


De azt, is be szoktam ismerni, ha később valamiben bebizonyosodik, ha tévedtem, túlaggódtam, vagy túlreagáltam a helyezet.

2020. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez attól függ. En nagyon sokszor úgy erzem, hogy egyes anyukák tultoljak ezt a “kiállást”. Pl nalunk az a szabály, hogy minden házban saját szabály van. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy pl anyam is tiltsa meg reggeli közben a tv-t stb. Van amit ott szabad, otthon nem, van amit otthon szabad és ott meg nem. Baromira nem érdekel, hogy a nagyinal kap e csokit pl ebed előtt. Ez már legyen a nagyi gondja. Szoval ilyen piszlicsare hulyesegekbe en nem állok bele. A gyerek tudja, hol mit szabad és kész. Nem hülye. Igazán lényeges dolgokban természetesen kiállnék, de nem volt soha lényeges dologban véleménykülönbség.
2020. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

"Baromira nem érdekel, hogy a nagyinal kap e csokit pl ebed előtt."

Engem azért érdekel, hogy amiatt nem ebédel rendesen, mert csokit eszik előtte.

Az engem sem zavar, ha cipővel be lehet menni a nappaliba, nálunk viszont nem, együtt alszanak vagy külön szobában...


De attól még vannak szabályok, pl. étkezés, csendes pihenő, fogmosás, ami a gyerek érdekeit szolgálja senki másét. Ha a nagyi pont ezzel akar bevágódni, akkor az régen rossz.

2020. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
6 szerintem meg semmi baja nem lesz, ha havonta egyszer-kétszer akar semmit sem ebédel. De amúgy ez szélsőséges példa volt. A nagyik sem tömik folyton egészségtelen cuccokkal.
2020. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
De akkor is értelmetlen. Gondolom anyukád is tudja, hogy ebéd előtt nem nassolunk. Akkor mi célból ad a gyereknek? Ez nem az én házamban ez a szokás és azért. Szóval tényleg rossz példa volt.
2020. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek előtt is ilyen voltam, azóta pláne. Ő minden és mindenki felett áll és az érdeke, a jóléte, a biztonsága.
2020. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
8 hagyjuk. Erről beszéltem. Szerintem túltolod.
2020. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!