Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző és felelőtlen anya...

Önző és felelőtlen anya lennék emiatt?

Figyelt kérdés

39+3 hetes kismama vagyok és van egy 2,5 éves lányom. A nagylány téli gyerek volt, amúgy se volt túl sok kedvünk kimozdulni a lakásból, max rövidebb eü sétákra mentünk meg, ha valami dolgunk volt az első 6 hétben.


Már azt tervezgetjük, hogy az első héten mikor haza megyünk a kórházból, hétvégén menjünk a Balatonra(1 óra kocsival) , a következő hétvégén anyósékhoz(2 óra kocsival).


De mindenki kelti bennem a bűntudatot, hogy egy 1-2 hetes babának otthon a helye, meg tönkre teszem ennyi utazással a gerincét.


Én úgy gondolom, hogy egy 1-2 hetes babának az anyukájára van szüksége, én meg ott leszek. Nyílván árnyékban pihenünk a Balaton partján, míg a férjem a nagy lánnyal pancsol, reggel megyünk este jövünk így elég sok idő eltelik a 2 utazás között, ennyit meg szerintem kibír egy baba a kocsiban.


Anyósékhoz meg 3 napra megyünk pénteken indulunk, vasárnap jövünk, ott meg még több idő telik el a 2 kétórás út között.


Mások parázzák túl vagy tényleg én vagyok felelőtlen és otthon kéne ülnünk 6 hétig?


2020. aug. 2. 21:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Elméletileg igazad van, igen, menjetek, de gyakorlatilag a baba szemszögéből baromira nem. Ő is megérdemli azt a nyugalmat és biztonságot, amit az első. Ezek teljesen halaszthatatlan létfontosságú dolgok?!
2020. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Nyílván nem halaszthatatlan dolgok, de igazából mind a hárman szeretnénk menni, a nagylány is kezelhetőbb, ha nem a 30 fokos lakásban unja halálra magát, így szerintem a kicsinek is nagyobb nyugalma lesz, ha a nagylány le van kötve programokkal, és én sem itthon depizem a lakásban.


A nyugalom és a biztonság pedig elég relatív fogalom. Szerintem ugyanannyira nyugodt és biztonságos lenne neki hordozó kendőben itthon, mint a Balaton parton vagy anyóséknál.

2020. aug. 2. 21:22
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy nem mennék, az ujszülöttnek fontos, megismernie az otthonát, ágyát, kiskádját, stb., ha más nem szagok alapján, mert látni nem nagyon lát. Hónapokig nem ajánlják a baba utaztatását, de a szülés után eleve nem lenne kedvem egy hét múlva balcsira menni.
2020. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%
Valóban egy ekkora babának semmi keresnivalója a nyaraláson
2020. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

A Balatonra semmiképpen nem mennék szülés után 1 héttel. Vérezni fogsz, mint állat, hidd el, te sem akarsz a szutykos klotyóban Tena pelenkát cserélni....

Plusz ekkora gyerekkel semmi napirend nincsen, lehet egész éjjel nem alszik, majd gondolod, hogy a strandon fogsz vele pihenni?

Plusz tömeg, bacik, koronavírus, hú, jézus, ritka hülye ötlet.

Anyós beleférhet, bár én ebben az első 2 hétben erősen ragaszkodtam a saját fürdőmhöz és ágyamhoz, de ez már a te dolgod.

2020. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%
Én, mikor szülés után hazamentünk a kórházból, hulla fáradt voltam a 3 óránkénti szoptatásoktól és örültem, hogy a házimunkát el tudtam végezni, még véletlenül sem jutott eszembe sehova sem menni. Úgy látszik, ebben is nagyon különbözőek vagyunk.
2020. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Nélküled nem mehetnek a Balatonra? Legalább te is pihensz otthon a kicsivel.

Nálunk a férjem vitte a nagyot ide-oda és amikor hazajöttek boldogan sztorizott. Meg hoztak nekünk szuvenírt.

Árnyékban sem a legkényelmesebb a parton ülni. Ráadásul szerintem baromira uncsi is. Na meg ilyen picit még szoptatni (vagy tápszerezni) kell pár óránként. Nem beszélve a gyermekágyi vérzésről. Az is csak macera.

A nagyszülőkhöz még azt mondom oké, de egy napos strandolást nélkületek is meg tudnák oldani.

2020. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%
Nem önző, hanem ostoba. Világjárvány idején menj csak nyugodtan a Balatonra egy újszülöttel és egy kicsivel.
2020. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
99%
1-2 hetes szülést te nem akarod inkább kipihenni?? mi van ha vágni fognak? ömlik majd belőled a vér, így akarnál utazni? bár te tudod, a döntést te hozod meg a végén. én személy szerint nem mennék sehova.
2020. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
73%
Biztos, hogy troll vagy, ennyire senki sem ostoba
2020. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!