Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző és felelőtlen anya...

Önző és felelőtlen anya lennék emiatt?

Figyelt kérdés

39+3 hetes kismama vagyok és van egy 2,5 éves lányom. A nagylány téli gyerek volt, amúgy se volt túl sok kedvünk kimozdulni a lakásból, max rövidebb eü sétákra mentünk meg, ha valami dolgunk volt az első 6 hétben.


Már azt tervezgetjük, hogy az első héten mikor haza megyünk a kórházból, hétvégén menjünk a Balatonra(1 óra kocsival) , a következő hétvégén anyósékhoz(2 óra kocsival).


De mindenki kelti bennem a bűntudatot, hogy egy 1-2 hetes babának otthon a helye, meg tönkre teszem ennyi utazással a gerincét.


Én úgy gondolom, hogy egy 1-2 hetes babának az anyukájára van szüksége, én meg ott leszek. Nyílván árnyékban pihenünk a Balaton partján, míg a férjem a nagy lánnyal pancsol, reggel megyünk este jövünk így elég sok idő eltelik a 2 utazás között, ennyit meg szerintem kibír egy baba a kocsiban.


Anyósékhoz meg 3 napra megyünk pénteken indulunk, vasárnap jövünk, ott meg még több idő telik el a 2 kétórás út között.


Mások parázzák túl vagy tényleg én vagyok felelőtlen és otthon kéne ülnünk 6 hétig?


2020. aug. 2. 21:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

Haaaat. Szerintem meglátod. En nem akarok károgni, de előbb szülj meg és legyen minden rendben veled is és a babával is, aztan úgyis meglátod. Nekem komplikált szulesem volt. A gyerek a PIC-en kötött ki inkubatorban (nem volt koraszülött) en meg hetekig szedultem a vervesztesegtől. Nem is voltunk otthon 3 nap után... De pl egy csaszar sebbel se hiszem, hogy autókázni vágynál. En pl nem utaznék elöl, ha az újszülött hátul van, márpedig gondolom hátul nem férsz el a két gyerekülés között. Kiveve, ha olyan a kocsitok. Ha kánikula lesz, semmiképpen nem vinnem Balcsira a picit. Ettől apa meg a nagylány mehet. Anyosekhoz esetleg mennek, bár őszintén francnak lett volna kedve 2 hetes babával.

Osszessegeben nem gondolom, hogy felelőtlen vagy de nem vagyok benne biztos, hogy ezek a kis kalandok olyanok lennének ahogy most elképzeled. Plusz nem biztos, hogy a második babad partner lenne benne. Vannak babák akik utálnak autózni vagy óránként akarnak szopni az első 2-3 hétben. Hat na. Majd meglátod.

2020. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
85%

Én sem utaznék 1-2 hetes babával nyaralni de anyóshoz sem.

Nem csak a baba szempontjából, azért ne feledjük a mostani covidot se.. Másrészt a hátam közepére nem kívánnék gyermekágyi vérzéssel Balcsin a parton lenni..

Harmadrészt és nem kívánok semmi rosszat. De! Nem tudod, hogyan alakul a szülésed. Császár lesz a vége, esetleg természetes szülésnél lesz e komplikáció stb.. 🤷‍♀️ Én nem terveznék egyenlőre, de ez én vagyok.

Sok mindent lehetne még felsorolni ellenérvként,de Neked kell érezned,döntened.

Mi maximum azt tudjuk leírni mi mit tennénk a helyedben.

2020. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
94%
Hu, en total laza vagyok, de ezt nem vallaltam volna. Kb egesz nap cicin logott ilyenkor a babam (mindketto), ezt strandon nehez kivitelezni. Egy ekkora baba nem 5 percet szopizik, hanem lehet h 1 orat is... masreszt ugyse futodhetsz. En otthonmaradnek a babaval, apuka menjen strandra a tesoval. Anyosekhoz mennek, ha ott otthon ereznem magam.
2020. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
92%
Én alapvetően egyetértek a lazasággal, ami a babákat illeti, de azért az első 6 hetet nem véletlenül hívják gyermekágynak, legalább ebben az időszakban a baba legyen az első...igaza van annak, aki előbb írta, hogy meg kell szoknia az otthonát, a kis környezetét. Szerencsétlen még alig bújna ki, de már hurcibalva lenne mindenfelé. Menjen a kislányod az apukájával kettesben, de leginkább hagyjátok most ki ezeket a programokat, mert neked és a kisbabának is szüksége van a családra, annyi időtök és lehetőségetek lesz még anyóshoz meg Balatonhoz menni.
2020. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
41%
Balatonra menni eleve hülyeség, mert nagyon túlárazott.
2020. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%

Önző és felelőtlen?

Nem. Szimplán hülye.

Áruld már el, hogy úgy komolyan ebben te mit élveznél?

Szerintem csak troll vagy, mert aki már szült min. egyet, az tudja, hogy az első pár hétben, még véletlenül sem kellemes órákat zötykölődni bárhova is.

Ha császár, azért. Ha hüvelyi, azért. Se császáros sebbel nem kellemes utazgatni, se megviselt gáttal (még akkor se, ha nincs vágás). Ömlik a vér, nem fürödhetsz....

2020. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
92%
Tavaly júniusban szültem, augusztusban apa lemotorozott a barátaival a Balcsira, ott voltak 2 éjszakát, majd hazajött. Mi meg itthon elvoltunk a pindurral. Nekem nem hiányzott, és úgy gondolom a kicsinek is kényelmesebb volt.
2020. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
94%
Hat nem vagyunk egyformak, en orulnek szules utan, hogy itthon lehetek, biztos minden bajom lesz(elso baba), eszemben sem lenne Balcsira menni... Hisz ujszülött. 3 honapos kortol mar talan vinnem, de ez baba fuggo is.
2020. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Nyílván ezek még csak tervek, és nem vagyok se hülye, se mártír, hogy kínozzam magam. De ha olyan szülésem lesz, mint a lányomnál (szülés utáni 4. Nap már csak pecsételő vérzésem volt, a varrat szedés után semmi baja nem volt a gátsebemnek, nem fájt a szoptatás stb) akkor számomra semmi akadálya nem lesz annak, hogy a meleg szoba helyett, egy hűs, árnyékos parton pihenjek a babával. A covidot sem aggódom túl, engem még nem szippantott be a média megfélemlítése. Szabad levegőn, távol a tömegtől leszünk, és saját kocsival megyünk. Pont annyira fertőz meg minket a covid, mintha a lakásunk melletti parkba mennénk. 🤦‍♀️


Vagy 6 hétre be kéne zárni a gyereket a lakásba és az ablakon kilógatva levegőztetni, nehogy elkapja a koronavírust? 🤦‍♀️

2020. aug. 2. 22:05
 20/44 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ha te már eldöntötted, hogy elmész, akkor minek írtad ki a kérdést? Egy ekkora újszülöttnek még nincs kialakulva az immunrendszere, nagyon kockáztatod a koronavírus miatt is, amit bárhol el tudsz kapni.

Én inkább apát küldeném a nagylánnyal, te meg otthon a picivel. Ez lenne legjobb megoldás, nem az, hogy egy 2 hetes babát ide oda hurcigálom...

2020. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!