Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki ilyet mondana a...

Ha valaki ilyet mondana a gyerekeitekkel töltött idő után, megkérnétek, hogy vigyázzon rá máskor is? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van, a lányunk 4 éves, a fiúk 2,5 évesek. Nem egyszerű velük még úgy sem, hogy babának sem voltak problémásak és most sem azok. De tény, hogy gyerekek és szeretnek játszani.


Van egy unokahúgom, ő 20 éves és már a kezdetektől fogva relatíve sokat van nálunk (a többi rokonhoz képest). Havonta egyszer, maximum kétszer vigyáz is rájuk pár órát, de az esetek 90%-ában ő ajánlkozik. Hogy menjünk el nyugodtan a férjemmel kettesben valahová, vagy menjek el fodrászhoz, stb. Én csak akkor hívom, ha tényleg sos kell valamit elintéznem. Látszik rajta, hogy szereti a kicsiket, ők is rajonganak érte. Sosem mondta, hogy ez neki teher lenne, nem is utalt rá.


Viszont tegnap nálunk voltak a szüleivel és mondta, hogy minden egyes itt töltött nap arra is jó, hogy lássa, milyen fontos a megfelelő fogamzásgátlás. Mert hogy ő biztos megbolondult volna már, ha 3 ekkora gyerekkel kéne együtt élnie és hogy csodálja, hogy mi még a férjemmel nem mentünk világgá.


Nekem ez nagyon rosszul esett, szerintetek jogosan?


2020. aug. 4. 19:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Áh igen. Gondoltam, hogy le leszek pontozva, csupán mert más szemszögből látom a dolgot. De hát ti ilyenek vagytok, ez van :)
2020. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek vele, én se bírnék három gyerekkel. De te jól csinálod ezek szerint, mert nem őrültél még meg.
2020. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy szeret velük lenni néha.

Szereti őket, pontosan látja hogy ez nem neki való, esetleg csak még nem.

És elismerés felétek.


Nem véletlen ajánlkozik, hogy menjetek el, mert látja, hogy 0-24-ven leterhelő.


Anyu mondja nekem hogy csak 1 unokára vigyáz, de inádja Isten kátja lelkét.. de alug várja hogy hazavigyem, nekem meg itt van a másik gyerek / még csak 5 hónapos/

2020. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Figyi, 23 vagyok és van egy másfél éves gyerekem. Anyukám múltkor közölte, hogy ha én ilyen lettem volna mint az unokája, most nem lenne testvérem.😂 Most ezen sértődjek be? De én is mondtam már, hogy nem tudom más hogy bírja három-négy ugyanennyire aktív gyerekkel, mert én tuti felkötném magam. Magamból kiindulva, aki ezt mondja semmi bántót nem mond, én akkor mondom ezt pl mikor baromira lefáraszt aznap a gyerek. Barátnőim, akik velem egykorúak is mondták már, hogy nem tudják hogy bírom ezt, pedig szeretik a lányom. Én ezt sosem veszem bántónak, pedig az én gyerekem sem rossz, csak szimplán tudom, hogy a legtöbb korombeli nem tudja elképzelni milyen lehet az anyaság meg 0-24-ben gondoskodni egy (vagy több) gyerekről. Meg hat valljuk be, nem csak egy huszonéves nem tudja, hanem alapból senki, akinek nincs gyereke, mert mindenkinek csak elképzelései lehetnek róla maximum, aztán majd kiderül mit dob neki a gép.
2020. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem akkor sem kell beszólogatni. Semmit se változtat a jó vagy rossz vélemény. Tartsa meg magának, abból még nem volt probléma.
2020. aug. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%
Ne hívd el, de ha önként ajánlkozik, fogadd el. Szerezz be sürgős esetekre egy babysittert. Nem lehet tudni, hogy miért mondta, lehet, hogy csak vicces beszólásnak szánta, de lehet, hogy az utóbbi időben többször hívtátok, és már kezdett sok lenni neki. Kicsit vegyetek vissza, aztán majd meglátjátok.
2020. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
15, nem szólt be. Elmondta, hogy neki sok lenne három gyerekkel élni. Semmi több. Ettől még átmenetileg szívesen van velük.
2020. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%
Semmi bántót nem mondott. A kákán keresed a csomót.
2020. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont tegnap nálunk voltak a szüleivel és mondta, hogy minden egyes itt töltött nap arra is jó, hogy lássa, milyen fontos a megfelelő fogamzásgátlás."


Én igazat adok neki, pedig nekem is van gyerekem. Igaz, csak egy, de sokszor ő is felért 3-mal.És szándékosan nem vállaltam többet. Ennyire nem vagyok gyerek fanatikus. Sok gond, sok ideg, sok aggódás egy is, nem még több. Aki bírja, csinálja, de nem mindenki képes rá. És nem mindenki érez késztetést sem gyerekvállalásra. Ezért megsértődnöd felesleges kérdező. Lehet szerinted nem problémás egyik gyereked sem, ő viszont soknak érzi őket. És nem fog hazudni, hogy micsoda trüntyipüntyi gyerekeid vannak. Egyébként valószínűleg ïgy szerzett tapasztalatot, hogy milyen ennyi gyerekkel együtt lenni. És úgy néz ki, hogy szâmára semmi pozitív nincs a gyerek nevelésben. Mindenki másképp érzi.

2020. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En ezt forditva ertelmezem, hogy csodal, hogy mennyi erotok es kitartasotok van, hogy 0-24-ben szinte egyutt vagytok veluk. Nalunk is elmondjak a nagyszulok, unokatesok, hogy mennyire lefaradnak a gyerekekkel toltott idoben, de ettol meg imadjak oket, es persze, hogy rajuk biznam oket (lassan 6 es 2 eves fiaim vannak).
2021. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!