Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora baj ez? A ti...

Tényleg akkora baj ez? A ti gyereketek mikor kezdett el folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Ma voltunk védőnőnél ( helyettesítették a miénket ezt csak zarójelbe mert aki helyettesíti az alt. Egy nagy tuskó) és szólt hogy baj hogy a 2 és fél éves gyerekem még nem beszél folyamatosan néha halandzsázik és nem mindig lehet érteni mit szeretne az is baja volt hogy nem úgy mondja a gyerek hogy pl: piros hanem hogy "pijos" .
2020. aug. 6. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Folyékonyan még nem beszél, 3 éves múlt, nem mondom, hogy ez az általános, de nagyon nem kell kétségbeesni sem, piros helyett pijos 5 évesen is megfelelő. Egyébként kb. 2-2 és fél évesen kellene elkezdeni beszélni egyszerű tömondatokban.
2020. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlányom most volt kettő. Most kezdett beszélni. Néha az anyja se erti mit szeretne mondani, amikor nehezebb szavakkal próbálkozik. Senki sem mondta, hogy ez baj.
2020. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek most 3 évesen kezd megeredni a nyelve.

Minket is küldtek volna Tsmt-re, de "szerencsére" közbejött a vírus, így nem tudtunk menni.

Ha nincs más panasz, szerintem ne parázd túl.

2020. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az óvodában szokott a beszédük nagyot javulni. Aki bölcsis, már korábban is jobban szokott beszélni kicsit, de ez sem jelent semmit.


Azt pedig, hogy "pijos" én kb. 6 éves koromig mondtam, amíg a logopédus meg nem tanított rendesen pörgetni a r-t. :D Ez aztán tényleg nem borzalom, sok gyerek beszél kicsinek valamilyen beszédhibával, ami idővel vagy magától, vagy pedig segítséggel kitisztul.

2020. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele


Pijos?? Istenem, a lányom 6,5 éves barátnője is így beszél még!


A fiam 4,5, még sokszor mi is nehezen értjük amit mond, eddig senki nem mondta hogy gond lenne

2020. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mi 2.5 évesünk folyamatosan beszél, de néha ember legyen a talpán aki érti.Nem javasoltak semmit.Vannak érthető szavai, meg vannak amiket csak én értek és olyanok is amiket még én se.DE sokat fejlődött a 2 éves státuszhoz képest amikor épp csak összeszedtük a 10 szót ami a min. volt.Sok szavát rondán mondja, de érthető csak nem szépen ejti még nem jött rá hogy hogy kell tartania a száját.
2020. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Veregesd vállon legközelebb ezt a "nagyon okos profi" védőnőt..

A legtöbb 2.5 éves még csak ilyenkor kezd el beszélni 🙄

2020. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A miénk ennyi idősen pl. még elég kuka volt, bár ő kétnyelvű, és olyankor normális, hogy később kezdenek beszélni.


De, tudod mit: szerintem - határokon belül persze - minden normális. Nem számítógépekről, hanem gyerekekről, kis emberekről beszélünk. Mindenki hadd fejlődjön a maga tempójában.

2020. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 évesen szólalt meg eleve..
2020. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem baj. Az én lányom 25 hónaposan kezdett folyékonyan beszélni. Bár én örültem volna, ha nem siet ennyire, mert azóta folyamatosan beszél.😂😅
2020. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!