Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt mondja, addig nem...

Aki azt mondja, addig nem akar gyereket amíg nincs mindenre felkészülve ezalatt pontosan mit ért?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenre nem lehet felkészülni, ezért ez inkább csak egy kifogás, ha nem tudja konkrétan megmondani mire gondol és nincs beláthatólag egy elképzekése se mikor szeretne.
2020. aug. 12. 08:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

Nézőpont kérdése, mit nevezel önzőnek. Én pl. az anyámat, aki megszült, tekintve, hogy szerintem az élet inkább rossz, mint jó és ha nem félnék a fizikai fájdalomtól és nem zavarna a tudat, hogy boncolnak, már nem lennék itt.

Nem kevesen szednek napi szinten xanaxot, frontint, hogy az alkoholistákat, droghasznalokat ne is említsem, feltételezem tehát nem csak én vélekedek így.

Én ettől biztosan megkímélek 1 embert, a feladatoktól meg magamat.

Ha tegyük fel, bejönnek a jóslatok és 30-50 év múlva nem lesz elég víz, élelem, meg több járvány jön, vagy atomháború, kettőnk közül ki lesz az önző? Lehet így boldog a te gyereked? Aligha. De persze ez csak jóslat, lehet, hogy minden olyan lesz, mint most, és a gyereked boldog lesz. Legyen igy, kívánom neki! De ha mégse, te akkor se válsz hirtelen önzővé, vagy öntetlenné. A gyerekvállalás nem erről szól. Csak egy döntés, amitől senki nem lesz jobb, vagy rosszabb ember.

2020. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy rossz ember, aki nem vállal gyereket és aki úgy érzi nem alkalmas rá jobb ha nem is vállal. De ki nem vállal gyereket, ha csak nem valami egészségügyi okból nem is lehet neki?
2020. aug. 12. 08:41
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, fogalom zavarban vagy.


Miért önző az, aki ugyan egészséges, van egy stabil párkapcsolata, mondjuk van pénze is, háza is, kocsija is, mindene is, de nem akar gyereket, mert úgy érzi, így is teljes már az élete és más nem hiányzik neki?


Magyarázd meg!

2020. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad, hogy túl önző, a kérdés,hogy miért is?

Úgy érzi, hogy nem alkalmas? És aki úgy érzi, alkalmas, sose derült ki az ellenkezője? Hisz te írtad, hogy erre nem lehet felkészülni. Az alkalmasság is élesben derül ki, előtte legfeljebb megérzés.

És sokan nem vállalnak tudatosan, és ettől nem önzőbbek nálad. Ez egy döntés, mindenkinek sajátja.

2020. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
13as nem vagyok fogalom zavarban. Amit leírtál az tökéletesen leírja milyen egy önző ember. Nehogy már egy gyerek megzavarja az életét.
2020. aug. 12. 08:51
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

13# vagyok.


Jól gondoltam, hogy nem fogod tudni megmagyarázni. Állítasz valamit, elmondod, miért önzőek ezek az emberek, akiknem akarnak gyereket, van valami berögződés a fejedben velük kapcsolatban, de megindokolni már nem tudod, miért gondolod így, ahogy.

Tipikus.

2020. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre... Nekem mindegy hogy valaki akar vagy nem akar gyereket vállalni, ez mindenkinek a saját dolga, de vannak esetek amikor önzőségből nem vállal valaki, de mindenféle mást mond csak ezt nem látja be. Van olyan is aki mondta, hogy ő túl önző lenne hozzá, nem lenne hozzá türelme, nem látta cikinek hogy ezt így kijelentse. Esetenként meg persze várni is kellhet valakinek vele, olyan is van.
2020. aug. 12. 09:18
 18/30 A kérdező kommentje:
Ez nem berögződés hanem témy, hogy aki megtehetné, de nem teszi meg az önző. Mi mast lehetne erre mondani? Ha esetleg meleg valaki az nyilván más téma, mert nekik pl nem lehet.
2020. aug. 12. 09:21
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

De miért lenne önző?? Miért? Az ő gyereke mentené meg a világot, és ezért önző, hogy nem szüli meg? Vagy kifogunk halni, és ezért önző?

Miért lenne önző ha neki jó gyerek nélkül és ezért nem akar? Önző az, aki saját magát helyezi előtérbe, a közérdekkel szemben. A gyereknemzés jelenleg nem közérdek.

2020. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nem is volt szó a közérdekről. Lehet te nem érzed magad alkalmasnak rá, akkor ne is erőltesd, mert csak a gyereknek lenne rosz, ha önző vagy.
2020. aug. 12. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!