Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt mondja, addig nem...

Aki azt mondja, addig nem akar gyereket amíg nincs mindenre felkészülve ezalatt pontosan mit ért?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenre nem lehet felkészülni, ezért ez inkább csak egy kifogás, ha nem tudja konkrétan megmondani mire gondol és nincs beláthatólag egy elképzekése se mikor szeretne.
2020. aug. 12. 08:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányozd kicsit az önző szó jelentését, addig nem érdemes beszélned róla.
2020. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értem ezt az "önzőség" dumár. Kivel szemben lenne önző, aki nem vállal gyereket?


Önző ember a fogalom szerint az, aki csak a maga javát nézi és másokra nincs tekintettel. De itt kire nincs tekintettel, egy nem létező gyerekre?

2020. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező szerintem arra kérdezett rá, hogy aki szeretne, de vár vele, miért teszi. Nem arra, hogy akinek nem szeretne, annak miért nincs.

Amikben ötletelésem és tapasztalatom szerint reménykednek az emberek:

- stabil párkapcsolat, ahol mindketten ezt akarják és lehet a másikra számítani

- tanulmányok befejezése vagy más kitűzött cél

- jobb anyagiak vagy olyan munkahely, ami pl. nem veszélyes vagy stabilabb vagy rugalmasabb...

- lakhatási kérdés (sokan nem akarnak albérletbe szülni - pl. egyedül nem tudnák fenntartani vagy félnek, hogy váltás esetén gyerekkel nem kapnak másikat -, vagy anyóshoz szülni)

- egészségügyi probléma rendezése (pl. hormonális vagy egyéb olyasmi, aminél vagy csak jobb passzba szeretnék hozni magukat vagy pont veszélyes lehet a babára)

2020. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én magam babát várok de isten bizony nem értelek.

Mi köze az önzőséghez annak, hogy valaki nem vágyik valamire?

Van kutyád? Nincs? Önző vagy. Pfff ez kb ez a szint.

Most ha valaki nem érzi a vágyat hogy foglalkozzon egy gyerekkel és 18évig felelős legyen érte az mitől önző? Szetintem millió meg egy dolog van a vilàgon amire te se vágysz, mégse nevez senki önzőnek miatta.

Inkább ne szüljön, minthogy lelkileg megnyomorítson valakit.


Aki meg halogatja, de amúgy szeretne, annak is lehet jó oka. Anyagi feltételek, vagy még van olyan amit meg akar tenni mielőtt belevág. Nem mindenki ész nélkül potyogtat.

Én inkább azt nézem le akinek nincsennek feltételei, csak leszül mint egy állat.

2020. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondom én, hogy fogalom zavarban vagy.


Akkor most érdekel, hogy más szül vagy nem szül, mikor szül, hányat szül, szoptat e, vagy nem érdekel, hogy lesz e gyereke vagy nem és az miért van így?

Felesleges volt ezért kiírni a kérdésedet. Amikor még azzal se vagy tisztàban, hogy mit, miért gondolsz. Épp az előbb írtad le.


Javaslom neked, hogy kattanj le erről a témáról, hogy kinek miért nem lesz gyereke (mert elég sok egyéni döntés van), hogy ez NEKED elég elfogadható és nyomós indok-e mások döntése, és inkább törődj a saját dolgaiddal. Okéka?


Illetve, homo-szexuális embernek is lehet ma már gyereke.

2020. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak téged akarnak ezzel lerázni, mert semmi közöd ahhoz, hogy mi a valódi ok.
2020. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy aki megtehetné, hogy gyereket vállaljon, de mégsem teszi, önző?! Már miért lenne bárki önző, amiért a saját egyetlen életét úgy éli, ahogy az NEKI megfelel és nem úgy, ahogy vadidegenek elvárják tőle? A gyerekvállalás abszolút magánügy, senkinek nincs hozzá a világon semmi köze az adott páron kívül.

Igen is van, amikor elvileg minden "adott" lenne egy gyerekhez, saját ház, jól fizető állás, stabil kapcsolat és mégsem vállalnak, mert sem a nő, sem a férfi nem akar. Ebben semmi önzőség nincs. Talán tisztában kéne lenni az alapfogalmak jelentésével, mielőtt dobálózol vele!

Van, akinek igen is tönkretenné egy gyerek az életét, mert nem szereti őket. Na és? Neked ez miért jelent problémát? Szülj helyette is, aztán probléma megoldva.


De ha már itt tartunk, hogy fu micsoda önző alak, aki nem szül, pedig megtehetné, akkor megsúgom, hogy ezen az elven aki szül, az sokkal önzőbb annál, mint aki nem.

Hisz miért is szül? Mert Ő AKAR gyereket. Mert NEKI KELL, mert azt akarja, hogy babusgathassa, mert esetleg azt akarja, hogy majd időskorában nyissa rá az ajtót és társai. Így is túlnépesedés van, a Föld erőforrásai is végesek, mégis sorban szülnek a nők, mert hát ők akarnak.

Úgyhogy, ha már belementünk ebbe az önző-nem önző témába, akkor a gyerekvállalás bizony színtiszta önzőség. És nem utolsó sorban: magánügy!!!

2020. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Én egyéb okokból amúgy se akarok gyereket, de ha feltesszük hogy akarok, akkor is előbb gyűjtenék pármillió forint megtakarítást - pl. most hány szülőnek okozott hatalmas problémát hogy a gyerek otthonról tanult, emiatt elvesztette a munkát és a család megélhetése került veszélybe. Én nem vágyok erre. Csak úgy gondolkoznék komolyabban gyerekben ha 2-3 évnyi alapszükséglet kijön a családnak akkor is, ha beüt a szr.

Emellett meg apróságokhoz is ragaszkodnék, pl külön szoba, biztonságos autó, stb.

N

2020. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindenre nem lehet felkészülni, ez tény. De ha mondjuk valaki tudja magáról, hogy egyelőre nem áll készen lelkileg arra, hogy szülő legyen, vagy pl. a párkapcsolata nem olyan, hogy merjen gyereket vállalni, akkor miért lesz ez kifogás?

Továbbmegyek, az sem kifogás, ha valaki egyszerűen nem akar gyereket. Te meg mondjuk nem akarsz bungee jumpingolni. Félsz tőle? Kifogás. Nem akarsz rá pénzt áldozni? Kifogás.


"Szerintem is csak kifogás, de sokan inkább mellébeszélnek minthogy megmondják, hogy túl önzők pl ahhoz hogy gyerekük legyen, vagy túl türelmetlenek stb."

Ahogy itt már más válaszolók is leírták, nem értem, hogy miért lenne önző az, aki nem szeretne gyereket. Az életnek számos más területe van, amiben az ember ki tud teljesedni vagy a másik embertárs javát szolgálja.

Egyik gyerekkori barátnőm pl. szerzetesnő a Teréz anya nővéreinél. Egész nap hajléktalanokat mosdat és etet. Nagynénémnek szintén nincs gyereke és nem is ment férjhez. Ő orvos és gyógyít. Szerintem mindketten nagylelkűbbek és önzetlenebbek, mint sok gyerekes.

2020. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, neked van kutyád, macskád? Utalsz havonta 500 forintot a beteg gyerekeknek? Jársz őnkéntesként hajléktalanokat segíteni?


Ha nem, miért nem, mikor ezeket megtehetnéd? Talán önző vagy?

2020. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!