Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El fog múlni ez a "csakababava...

El fog múlni ez a "csakababavan" érzés? Nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Két hete és pár napja szültem, azóta kicsit úgy érzem, hogy teljesen beleoldódtam a babázásba. Ami a pici szempontjából tök jó, neki most erre van szüksége, de a férjem szempontjából annyira már nem. Rajta már kezdem látni, hogy igényelne némi intimitást (csak összebújni elalváskor vagy néhány csók meg ilyenek, egyébként nagyon türelmes és megértő, imádja a lányát ő is), de nekem erre most amellett, hogy igényem sincs, valahogy kapacitásom sem nagyon. Mármint nyugodt a babánk, nem arról van szó, hogy ne tudnánk mellette létezni, nem az ő hibája, hogy nekem valahogy most háttérbe szorult a házaséletünkkel kapcsolatos minden probléma, egyszerűen csak motiválatlannak és fáradtnak érzem magam az ilyesmihez. Minden percben a pici körül forognak a gondolataim, és így elég bizarrnak érezném ha lepippantanám közben a férjem.

El fog ez múlni? Nálatok hogy volt? Szeretnék odafigyelni a férjemre is, nem akartam az a fajta anyuka lenni, akinek csak a babája létezik, de nem tudom kontrollálni az érzéseim és hangulataim.


2020. aug. 12. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most szültél, normális.


Nálam, ez olyan két hónappal késõbb, rendeződött.

De a cicim, akkor is tabu volt.

Mert nekem meg az volt a fura, hogy a lányom egy fél órája abból vacsizott, most meg a férjem élvezné.🙈


De, 1 hónappal később, ez is helyreállt.


Én is sokmindent elterveztem szülés előtt, hogy hogyan lesz, de egy baba, nagyon meg tudja változtatni az embert.

2020. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

1 hónap kell ehhez a bújáshoz


De nálunk a férjemnek is volt “ cska a baba” érzése


Házasélet kérdése egy ideig hormonálid okok miatt, ha szoptatsz a háttérbe szorul.

Lesz... nem arról van szó.. de nem olyan prioritása lesz most , mint eddig..

Akinél mégis /Krisztike, mert úgyis megjelenik/ annak a hormonjai nem rendesen működnek.

Oka van( evolúciós), hogy ez most nem az első.. az, hogy nem egy úgy terhességgel/ babával kell foglalkoznod, hanem a meglévő kicsivel.. pár hónap altt ez lecseng ám.


Cici


2 éve tabu.. kis korkülönbséggel vannak a gyerekek

2020. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát én mondjuk egyedulallo anya voltam, de így sem volt "csakababavan" érzésem. Vagyok én is. Voltam és leszek mindig is magamnak. Nem szabad csak a gyerek körül forognia az életnek, nem vezet jóra. Oke, 2 hetes, most kb az egész napod róla szól, de nem szabad, hohy ez úgy maradjon. Kell idő magadra és a párodra is
2020. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Olyan 3 hónapig tartott. Teljesen hormonálisan a másodiknál viszont 1 év kellett, mire en is úgy kívántam/vágytam az intimitást és a hazaséletet, mint előtte. Az összebújással nem volt gond, csak lassabban ment visszatalalnom a nőiessegemhez. Szerencsére q párom vegletekig türelmes volt és segített.
2020. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Majd beáll. Azért tudatosan szakítsd ki magad néha. Pl add oda a ferjednek a babát addig te vegyél egy illatos fürdőt, vagy csináld meg a körmöd vagy fond be valami szépre a hajad. Kezdd azzal, hogy vissza találsz magadhoz. Aztan utána meglesz a férjed is 🙂 sok boldogságot és jó egészséget nektek.
2020. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg azért ezt mondd el a férjednek is. Mármint h nem vele van bajod, csak nagyon friss még az egész, legyen még türelmes egy kicsit. De ne élj vissza a türelmével sem, tényleg szedd majd azért össze magad. Sok boldogságot nektek!
2020. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2020. aug. 12. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!